Протипожежні двері – це невід’ємна частина системи пожежної безпеки будь-якого приміщення або будівлі. Їх головна…
Як встановити двері в ванній і туалеті самому: інструкція
Якщо виникає необхідність у ремонті двері для ванної кімнати та туалету або потрібно її заміна, то з великою ймовірністю можуть виникнути проблеми. Як встановити двері у ванну знають всі досвідчені майстри, але при бажанні зробити все монтажні роботи самостійно, необхідно вивчити всі тонкощі даного виду робіт.
Санвузол це приміщення, що володіє підвищеною вологістю і при виборі та монтажу двері, необхідно врахувати деякі особливості.
Фахівці стверджують, що установка дверей майже не відрізняється від інших монтажних робіт. Але краще розібратися у всіх подробицях, щоб потім не виникло проблем.
Підготовка дверної коробки
Монтаж двері в санвузол виробляють при загальному ремонті в будинку. Під час закінчення ремонту дуже важливо підготувати дверну коробку до монтажу двері своїми руками. Перед тим, як встановлювати двері в туалеті, необхідно здійснити якісну гідроізоляцію коробки, щоб надалі волога не зіпсувала двері.
В якості захисного елемента зручно використовувати спеціальну гідроізоляційну диффузионную стрічку. Через наявність самоклеющейся основи, при ремонті, стрічку можна клеїти по всьому периметру отвору дверей або на коробку. Для цього важливо своїми руками вирівняти і очистити поверхню перед тим, як клеїти стрічку.
Необхідні інструменти
Коли питання вибору і підготовки двері своїми руками вирішено, можна приступити до її встановлення.
Для виконання всіх монтажних робіт знадобляться такі інструменти:
- шуруповерт;
- дриль;
- будівельний рівень;
- рулетка;
- стамеска;
- ломик;
- саморізи і анкера;
- олівець;
- гіпсова штукатурка.
Монтаж дверної коробки
Коли отвір для дверей в кімнату приведено до ладу, наступним етапом роботи стає збірка дверної коробки. Якщо ви придбали вже зібрану двері, то її монтаж займе мало часу. Але якщо двері у вас в розібраному вигляді, то установка конструкції в санвузол буде починатися зі складання коробки, дверного блоку, після чого проводиться її фінальна підгонка.
Роботи з монтажу дверної коробки виробляють таким чином:
- обрізаються стійки лутки до розмірів 2005 мм. Така довга, є стандартним розміром дверної висоти (2000мм). При цьому додаткові 5 мм відпускаються для зазору між підвісною стелею і дверною коробкою;
- обрізається низ лутки до розмірів 600 мм з урахуванням товщини профілю коробки, помноженої на 2 і зазорами в 5 мм;
- по самим нижніх кінців коробки прибирають випирає відрізок профілю, який служить для притвору двері. Важливо обрізати профіль рівно на товщину дверної лутки в найширшому місці;
- установка дверей у ванній своїми руками вимагає легке відкривання і щільне закривання, тому потрібно обов’язково врізати навіси. Перед врізкою потрібно докласти навіс на відстань близько 25 см від краю дверей, обвести контур і позначити щілину пазів для навісів;
- на підлозі з’єднуються всі частини дверної коробки;
- виставляється і спеціальними клинами з пластика або дерева кріпиться коробка;
- при ремонті або установці перевіряються горизонталі і вертикалі коробки схилом і рівнем.
Після підготовки лутки можна переходити до іншого етапу монтажних робіт.
Підготовка і установка дверного полотна
Щоб правильно встановити двері в ванній кімнаті і туалеті своїми руками, потрібно заздалегідь підготувати дверне полотно, до якого відносять:
- установку ручки;
- врізку засувки, петлі.
Врізка петель займе мало часу, а якщо навіси відсутні, то можна зайнятися засувкою, так як петлі вже змонтовані.
Коли заміна дверей не потрібна, а необхідно лише вирішити проблему з її реставрацією, спеціально готувати дверне полотно до установки не потрібно.
Для установки ручки в туалеті своїми руками необхідно:
- в заготовлене отвір вставити і зафіксувати замковий квадрат;
- протягнути квадрат в підготовлене для засувки отвір і правильно закріпити його на дверному полотні;
- закріпити ручку на виступаючому квадраті.
Після того, як дверне полотно повністю підготовлено до установки своїми руками, переходять безпосередньо до його монтажу:
- після перевірки відповідності розмірів двері до розміру дверного отвору, коробку закріплюють на дюбелі або анкерні болти. У стіні робляться отвори, в них вставляють дюбелі і коробка закріплюється;
- далі проводиться врізка петель і навішуються двері;
- проводиться запенивание коробки, для герметичного заповнення швів;
- шви запінюються на третину і чекають близько доби для повного висихання піни;
- після висихання піни зрізаються зайві її шари і ставляться лиштви, щоб двері виглядала красиво і охайно.
Технологія запінення двері
При ремонті дуже важливо чітко дотримуватися технологію використання всіх необхідних будівельних матеріалів. Особливої обережності у використанні вимагає поліуретанова піна.
Щоб якісно запінити зайві порожні місця необхідно дотримуватися такі правила:
- перед запінення двері струснути балон з піною не менше 60 разів. Таким чином, клейова основа краще розчинитися, і підвищаться всі її характеристики;
- зазори попередньо зрошуються водою, щоб піна якісніше приклеїлася до стіни;
- піну за 24 до використання тримають в теплому місці, так як її температура повинна бути не більше 30 °. Інакше вона стане рідкою і стече з оброблюваної поверхні.