Як встановити двері купе самостійно

Якщо ви задумали ремонт у квартирі, то, ймовірно, стикалися з вибором типу міжкімнатних дверей. Двері-купе все активніше використовуються в квартирах, хоча раніше це вважалося офісним стилем. Незважаючи на те, що установка такого типу дверей трохи складніше, все ж завдання здійсненне, потрібно тільки для початку розібратися в існуючих нюансах, і дотримуватися всіх рекомендації та інструкції.

Різновиди дверей-купе

Все розсувні двері можна поділити на 2 види:

 • розсуваються вздовж стіни;
  Як встановити двері купе самостійно
 • розсуваються і йдуть всередину стіни.
  Як встановити двері купе самостійно

У свою чергу двері-купе, що йдуть в стіну, поділяють на:

 • безпорогові конструкції (двері кріпиться на верхній підвіс);
  Як встановити двері купе самостійно
 • конструкції, що кріпляться на нижній підвіс;
  Як встановити двері купе самостійно
 • конструкції, що поєднують в собі обидва варіанти кріплення (більш надійні і зручні в побуті).
  Як встановити двері купе самостійно

Щоб встановити конструкцію, знадобляться:

Як встановити двері купе самостійно

 1. Інструменти: шуруповерт, перфоратор – якщо задумали більш складний ремонт з видаленням внутрішньої частини стіни для дверного отвору, викрутка, рулетка, рівень, олівець.
 2. Кріпильні елементи і фурнітура – поставляються в комплекті при покупці дверей, але можна придбати і окремо.
 3. Дверне полотно, добори, наличники, коробка.
 4. Дерев’яний брус 5 Х 5 см в перетині – в разі, якщо будете встановлювати двері, що рухається уздовж стіни, а також анкера для його кріплення, саморізи.

Ті, хто вже робив коли-небудь ремонт, знають, що перед установкою міжкімнатних дверей бажано провести всі необхідні етапи робіт з оздоблення стін (вирівнювання, шпатлювання). Якщо ви хочете встановити двері, засуваються в стіну, то розсувну систему слід встановити до чистової обробки. В інших випадках – установка конструкції проводиться після остаточної обробки стін, коли закінчений чистової ремонт.

Перед тим, як встановлювати двері, важливо переконатися, що підлога і верхня сторона отвору паралельні і строго горизонтальні, інакше двері будуть мимоволі викочуватися.

Як встановити двері купе самостійно

Всі вимірювання краще проводити в декількох місцях. Наприклад, висоту потрібно заміряти зліва, справа і по середині. Аналогічно вимірюють ширину. Чим точніше буде завмер, тим менше проблем виникне при установці.

Етапи установки дверей купе

 1. Установка коробки.

Монтаж коробки – перше з чого потрібно почати при установці міжкімнатних дверей. Необхідно встановити, вирівняти, і закріпити дверну коробку шурупами.

Як встановити двері купе самостійно

 1. Монтаж верхніх напрямних.

Присунувши дверне полотно до отвору, необхідно відзначити верхній рівень двері. Потім за допомогою рівня накреслити горизонтальну пряму вище встановленої позначки на 7 см. – Саме тут буде розташовуватися напрямна рейка. Докладаємо брус до стіни і закріплюємо анкерами по позначці. Після цього до бруса (до його нижнього торця) необхідно прикрутити направляючу, при цьому стежити, щоб вона розташовувалася строго по прямій.
Як встановити двері купе самостійно

 1. установка кареток з роликами в напрямні. Необхідно ввести в направляючу кожну каретку і переконатися в легкості її ходу. По краю рейки потрібно так само встановити ходові обмежувачі (гумові амортизатори).

Як встановити двері купе самостійно

Якщо ви вирішили встановити додаткове нижнє кріплення, що додає велику стійкість конструкції, то тут потрібно розглянути кілька варіантів кріплення:

Як встановити двері купе самостійно

 • монтаж направляючої по всій ширині отвору на підлозі, створюючи при цьому поріг;
 • монтаж П-образного профілю до нижньої частини дверей;
  Як встановити двері купе самостійно
 • монтаж направляючої в заздалегідь пророблений паз в дверному полотні. Глибина і ширина паза на 2-3 мм глибше і ширше нижньої напрямної. Паз зазвичай вирізають фрезерним верстатом.
 1. Установка дверного полотна.

Як встановити двері купе самостійно

Спочатку необхідно завести дверне полотно за декоративні планки. Після цього потрібно встановити його на верхні ролики і потім на нижні. На цьому установка завершена. Можна перевірити якість установки – легко чи й плавно катаються стулки, чи надійно вони закріплені.

 1. Монтаж дверних ручок, наличників, які прибивають або приклеюють до верхнього брусу та до стійок, до яких примикає купе в закритому положенні.

Вибираючи двері-купе, необхідно враховувати також і деякі недоліки, такі як, низька шумоізоляція, менша міцність в порівнянні зі звичайними розкриваються дверима, а значить, з часом може знадобитися додатковий ремонт конструкції. Можливо, для когось це не стане перешкодою у виборі двері-купе, так як основні переваги – економія простору, безпеку, зручність відкривання і інші, перекривають наявні недоліки.

Главная / Монтаж / Як встановити двері купе самостійно
Вверх