Як встановити доводчик на пластикові двері самостійно

Установка доводчика не є рідкістю. Він зручний і практичний, забезпечує автоматичне закривання дверей, продовжуючи її термін служби. Монтаж можна виконати своїми руками, вивчивши інструкцію і подивившись відео, або запросити фахівця. Схема і варіанти кріплення відрізняються в залежності від видів пристрою. Найбільш поширений верхній зовнішній доводчик.

Способи установки

Є різні варіанти кріплення зовнішнього доводчика. Його корпус можна поставити на короб. Тоді ніжка буде кріпитися до дверного полотна. Або, навпаки, тіло встановлюється на двері, а ніжка – на коробку. Більшість людей, при установці на вхідні двері, віддає перевагу внутрішньому монтажу. Вважають, що так важіль буде менше піддаватися негативним впливам. Але його можна ставити і зовні, наприклад, на двері в кухню.

Як встановити доводчик на пластикові двері самостійно

Від того, як встановлено прилад, залежить кут відкриття дверей. Він може становити 180, 120 або 90 градусів. Інструкція, що йде до коробки з пристроєм, вказує все розміри для кожного типу установки, відстані від верхнього краю і кута полотна до тіла доводчика, відстані від краю коробки до кріпильної лапки важеля тяги та інші.

Монтаж пристрою на металеві двері більш трудомісткий і дорогий. Це пов’язано з тим, що крім свердління отворів для кріплення, потрібно також нарізати в них різьблення під шурупи.

Як встановити доводчик на пластикові двері самостійно

Установка дверного доводчика можлива не тільки на вхідні або міжкімнатні двері. На дверцята шафок часто встановлюють меблевий доводчик. Він автоматизує їх роботу, підвищуючи комфорт.

Інструменти для роботи

Монтаж своїми руками неможливий без необхідного набору інструментів. До нього відносяться:

Як встановити доводчик на пластикові двері самостійно

 • олівець, лінійка;
 • рівень;
 • дриль, свердло;
 • шуруповерт, викрутка;
 • шестигранник.

Коротка інструкція

Монтаж пристрою своїми руками не відрізняється складністю процесу. Для його виконання потрібно знати основні дії, які необхідно зробити. Як встановити доводчик на двері покроково, описано нижче.

Як встановити доводчик на пластикові двері самостійно

 1. Закріплюємо шаблон.
 2. Накреслюємо місця для свердління.
 3. Робимо отвори під саморізи.
 4. Закріплюємо корпус.
 5. Закріплюємо важіль.
 6. Кріпимо його відповідну частину.
 7. Налаштовуємо і фіксуємо довжину ніжки.
 8. .Регуліруем швидкість руху двері.

Установка зовнішнього доводчика своїми руками

Перше, що потрібно зробити – це правильно нанести розмітку. Всі фірми виробники кладуть шаблон в коробку з пристроєм, за яким воно і кріпиться. Його можна приклеїти до полотна скотчем, а потім намітити через нього місця кріплення. Схема-шаблон знімається, а розмітка залишається.

Дрилем і свердлом робляться отвори під саморізи. Рекомендована глибина свердління становить 15 мм. Корпус доводчика кріпиться до дверей так, щоб регулюють гвинти були звернені до петель. При цьому його установка повинна бути строго паралельна двері.

Як встановити доводчик на пластикові двері самостійно

Ніжка розбирається на дві частини (якщо він зібраний) і кріпиться лапка тяги. Далі на чотиригранний вал надівається і фіксується гвинтом основний важіль. Кріпити його потрібно строго під кутом 90 градусів. Нанесення стопорящую рідини на гвинт обов’язково. При установці своїми руками для цих цілей можна використовувати будь-яку фарбу.

Як встановити доводчик на пластикові двері самостійно
Відповідний важіль переводиться перпендикулярно двері і налаштовується його довжина. Після цього обидві частини важеля з’єднуються, і фіксуються за допомогою болта. Кріплення всіх елементів має бути надійним, оскільки доводчик постійно відчуває навантаження при відкриванні та закриванні полотна.

Як встановити доводчик на пластикові двері самостійно

Після регулювання пристрою, монтаж можна вважати закінченим. Для впевненості, що він виконаний правильно, перевірте роботу двері. Вона повинна закриватися плавно і без ривків.

Установка підлогового доводчика

Підлоговий прилад встановлюється внизу двері. Його монтаж виробляється в підлогу. Схема відрізняється більш високою складністю установки.

Як встановити доводчик на пластикові двері самостійно

Комплект підлогового пристрою складається з інструкції, тіла доводчика і додаткових ключів. Фурнітура, що встановлюється на двері, йде в комплекті не завжди. Будівельними нормами передбачено стандарт DIN, якому відповідають дверні пристрої. Тому фурнітуру можна придбати окремо.

Товщина пристроїв становить 40 мм. Установка доводчика повинна бути проведена врівень з підлогою, тобто його тіло буде приховано під покриттям підлоги. Тому, монтаж таких пристроїв повинен бути передбачений ще на етапі будівництва будинку.

Як встановити доводчик на пластикові двері самостійно

Фурнітура доводчика ділиться на верхню і нижню. Нижня монтується на полотно внизу і одягається на хвостовик пристрою. Верхня складається з двох елементів, один з яких монтується в коробку, а другий на самі двері. Для зручності монтажу передбачений регулювальний болт. При установці дверей він закручується, штифт ховається, і двері безперешкодно ставиться на місце. Після чого болт відкручується, і штифт виходить повністю назовні і потрапляє в відповідь отвір в дверному елементі. Таким чином, полотно виявляється затиснутим між верхнім і нижнім елементом.

Як встановити доводчик на пластикові двері самостійно

Підлоговий доводчик часто встановлюють в офісах, бутіках, салонах і торгових центрах на скляні двері маятникового типу, що відкриваються в обидві сторони. Крім того, його можна кріпити на металеву, дерев’яну або пластикову двері.

Установка прихованого доводчика

Прихований доводчик встановлюється в торці двері, що дозволяє його заховати. Для цього буде потрібно зробити поглиблення в полотні й коробці. Тому для монтажу своїми руками будуть потрібні додаткові інструменти, такі як перо для дрилі і стамеска або ручна фреза.

Як встановити доводчик на пластикові двері самостійно

Способи монтажу можуть бути різними. Кріпити можна як на вже поставлену двері, так і до її установки. Різниця полягає в зручності кріплення доводчика.

Як встановити доводчик на пластикові двері самостійно

Монтаж повинен відбуватися з точним розрахунком всіх розмірів. Вони вказані в обов’язковій інструкції, що додається до кожного пристрою.
Знаючи, як встановити доводчик на двері, і маючи потрібні інструменти, ви з легкістю впораєтеся з роботою своїми руками. Виконуючи всі нескладні рекомендації та правила, можна бути впевненим, що пристрій буде працювати довго і надійно.

Главная / Монтаж / Як встановити доводчик на пластикові двері самостійно
Вверх