Як встановити дерев’яні двері самому

Стрімке входження в моду еко-стилю в архітектурі і дизайні інтер’єрів спричинило за собою повернення від масового використання металопластикових вікон і дверей в будівництві до перевірених століттями столярних виробів з дерева.

Незважаючи на практичність і відносно недорогу ціну пластика, господарі квартир і будинків все частіше віддають перевагу установці дерев’яних дверей. Сама конструкція з якісного масиву дерева, звичайно, коштує не дешево, але це якраз той випадок, коли на самому виробі і матеріалі не варто економити. Краще з метою економії провести монтажні роботи своїми руками. Це лише на перший погляд здається занадто складно зробити. Щоб все вийшло, обов’язково варто приділити трохи часу попередньої підготовки: пильно вивчити технологічний процес установки дверних конструкцій своїми руками і переглянути кілька тематичних відео.

Особливості установки вхідних дерев’яних дверей

Особливість вхідних дверей полягає в тому, що вона не просто розділяє простір, як міжкімнатні дверні конструкції, а, в першу чергу, служить перепоною для непроханих гостей і забезпечує безпеку мешканців будинку. Тому її потрібно не просто встановити, а, перш за все, надійно зміцнити в дверному отворі, щоб зловмисники не змогли її легко вибити або зламати.

Як встановити дерев'яні двері самому

З цією метою особливу увагу слід приділити зміцненню дерев’яної дверної коробки. Найпростіший спосіб – це прикріплення по всьому периметру короба вхідних дверей металевих кутників, яка виступає сторону яких потрібно прикрутити довгими металевими штирями до стіни. Детальний відео цього процесу дуже легко знайти і подивитися в інтернеті.

https://www.youtube.com/watch?v=3ZDSIGod4Xg

Також бажано врізати петлі і навісити двері таким чином, щоб вона відкривалася не в квартиру, а на вулицю. Це в значній мірі убезпечить власників житла, оскільки відкриваються всередину будинку конструкцію вибити набагато легше, ніж ту, яка розчиняється назовні.

Основні етапи монтажу дверної конструкції

Установка вхідних дерев’яних дверей має певну послідовність, дотримуючись яку досить просто встановити конструкцію своїми руками. Алгоритм дій передбачає такі основні етапи монтажних робіт:

 1. Підготовка дверного отвору. Суть цього етапу полягає в демонтажі старої конструкції, очищення стін від монтажної піни, утеплювачів кріплень. Одним словом, проріз повинен бути абсолютно чистий. При необхідності його навіть можна заново обштукатурити.
  Як встановити дерев'яні двері самому
 2. Установка дверного короба. Щоб своїми руками правильно встановити коробку, знадобиться ще чиясь допомога, оскільки головне в цьому процесі – вирівнювання конструкції під рівень. Найменший промах на цьому етапі може призвести до того, що після навішування полотнища вхідних дверей вона не буде нормально відкриватися або закриватися. В ідеалі короб повинен бути виставлений таким чином, щоб навіть злегка прочинені двері залишалася в такому положенні, в якому її залишили і самостійно не захлопувалася або НЕ відчинялися.
  Як встановити дерев'яні двері самому
 3. Фіксація короба і забивання зазорів. Виставлену за рівнем коробку слід надійно прикріпити до стіни. Для цього можна використовувати металеві стрижні, спеціальні шурупи і дюбелі. Існують також спеціальні кріплення, що дозволяють зафіксувати короб без просвердлювання наскрізних дірок в його поверхні. Зазор між конструкцією і прорізом потрібно ретельно закрити, використовуючи монтажну піну і утеплювачі. Якщо встановлюється двері набагато вже отвору, то ще до установки короба, частина простору краще закласти цеглою, оскільки велика кількість піни в такому випадку буде не дуже надійним фіксатором для вхідних дверей.
  Як встановити дерев'яні двері самому
 4. Врізання фурнітури і замків. Своїми руками врізати замок і петлі також цілком реально. Робити можна на етапі, коли вже встановлено короб і підсихає монтажна піна. Для цього за допомогою рулетки і олівця потрібно розкреслити і позначити місця врізання необхідних деталей. Щоб не зрізати зайву деревину з двері при установці замку, потрібно точно описати його контур і знімати дерево невеликими шарами, поки лицьова частина запірного пристрою не буде перебувати на одному рівні з полотнищем. Аналогічно потрібно зробити і з петлями. Слід пам’ятати, що одна частина петлі кріпитися безпосередньо до дверного полотна, а друга – на короб.
  Як встановити дерев'яні двері самому
 5. Установка ручок. Для установки ручок за допомогою дрилі необхідно просвердлити отвори потрібного діаметру з обох боків дверей. Самі декоративні ручки краще прикручувати, коли полотно вже буде навішені, щоб в процесі роботи не пошкодити їх зовнішній вигляд.
  Як встановити дерев'яні двері самому
 6. Навішування дверного полотна. Це заключний етап монтажних робіт, який проводиться, коли в квартирі вже завершені всі чистові роботи. Перед навішуванням, петлі бажано змастити спеціальним маслом, щоб двері добре відкривалася і не скрипіла.
  Як встановити дерев'яні двері самому

Як бачите, встановити дерев’яні двері своїми руками зовсім нескладно, а якщо на якомусь етапі все ж виникають питання або непорозуміння, їх легко вирішити.

Главная / Монтаж / Як встановити дерев’яні двері самому
Вверх