Як зробити відкоси вхідної двері самому

відкоси виконують декоративну функцію, а також відповідають за утеплення вхідних дверей. Якісно виконані відкоси доповнять дизайн інтер’єру і додадуть йому завершений вигляд. При монтажі відкосів необхідно враховувати ці особливості і строго дотримуватися технології установки. Як правило, компанії, що займаються установкою дверей, не виконують роботу з оформлення відкосів, або беруть за це додаткову оплату. Але знаючи як зробити відкоси вхідних дверей, цю роботу можна виконати своїми руками.

Вибір матеріалу для оформлення відкосів на вхідні двері

Однією з основних завдань, яке потрібно вирішити перш, ніж встановити відкоси – це правильно підібрати облицювальний матеріал. Матеріали, які найчастіше використовують для оформлення відкосів на вхідні двері – це пластикові панелі мдф, листи гіпсокартону, ламінат або штукатурка. Кожен їх них володіє своїми перевагами і недоліками. Тому вибирати матеріал необхідно в залежності від того, в якому приміщенні ви плануєте оформляти відкоси.

Як зробити відкоси вхідної двері самому

Відкоси в квартирі або офісі, який розташований в торговому центрі, можна оформити за допомогою пластикових або МДФ панелей, а також звичайного ламінату. Це простий і швидкий спосіб, за допомогою якого ви отримаєте відмінний результат своїми руками.

Як зробити відкоси вхідної двері самому

У заміському будинку, котеджі або на дачі, для відкосів підійдуть панелі з гіпсокартону або штукатурка. Монтаж з допомогою цих матеріалів вимагає більше досвіду, але вони забезпечать надійний захист приміщення від холоду, протягів і вогкості.

Переваги і недоліки матеріалів для оформлення відкосів

Щоб остаточно визначитися з допомогою якого матеріалу буде здійснюватися монтаж відкосів, необхідно розібратися в їх переваги та недоліки.

Перший спосіб оформлення відкосів – це оштукатурити їх. Робота зі штукатуркою вимагає навичок і часу. Якщо використовувати правильний розчин, то відкоси вхідних дверей виходять надійними і довговічними. Це універсальний спосіб, який можна використовувати і в квартирі, і в заміському будинку. Штукатурка дозволяє втілити в життя навіть найскладніший дизайн. Щоб виконати таку роботу самому, доведеться докласти більше зусиль, ніж цього вимагають інші матеріали.

Як зробити відкоси вхідної двері самому

Панелі з гіпсокартону – це теж універсальний матеріал. Якщо його правильно використовувати, можна отримати чудовий результат. Перевага панелей з гіпсокартону в тому, що його можна задекорувати по своєму смаку. За допомогою гіпсокартону можна виправити серйозні недоліки стін. Монтаж панелей з гіпсокартону – процес досить простий, з яким цілком можна впоратися своїми руками.

Як зробити відкоси вхідної двері самому

Панелі МДФ виготовляються шляхом спрессовывания деревної стружки. Це міцний матеріал, який не вимагає обробки поверхні. Панелі МДФ вже оброблені плівкою, яка має привабливий вигляд. Вам не доведеться обробляти їх після установки, просто підберіть необхідну забарвлення, яка буде підходити під дизайн інтер’єру. Недолік МДФ в тому, що він не переносить вологу і перепади температур. Матеріал деформується і втрачає свої властивості. Тому МДФ панелі можуть використовуватися тільки для облицювання відкосів в квартирах.

Як зробити відкоси вхідної двері самому

Основна перевага пластикових або ПВХ панелей – це їх вартість. За невеликі гроші і короткий термін ви отримаєте відмінний за своїм зовнішнім виглядом результат. Крім того, їх легко встановлювати своїми руками. Їх недолік – це термін служби. Пластик – це міцний матеріал, який сильно схильний до механічних впливів. Тому якщо ви робите в приміщенні якісний ремонт, який довгі роки буде зберігати свій вигляд, пластикові панелі вам не підійдуть.

Як зробити відкоси вхідної двері самому

Ламінат, як матеріал для оформлення відкосів став використовуватися зовсім недавно. Це готовий декоративний матеріал, який простий в установці і дозволяє швидко отримати завершений зовнішній вигляд. Однак при використанні ламінату слід врахувати, що він не дає можливості добре утеплити відкоси і зробити їх довговічними.

Підготовка дверних прорізів до монтажу відкосів

Не залежно від того, який матеріал ви оберете (МДФ, пластикові панелі, ламінат або листи гіпсокартону), перш ніж встановлювати відкоси вхідних дверей, необхідно ретельно підготувати дверний отвір. Якість підготовчих робіт буде запорукою результату всієї роботи. Складається він з декількох етапів:

  1. Перш, ніж приступати до роботи своїми руками, дверну коробку необхідно обклеїти малярським скотчем, щоб уникнути пошкоджень або забруднень;
    Як зробити відкоси вхідної двері самому
  2. Поверхня дверного прорізу необхідно зачистити, щоб прибрати всі виступи і нерівності.
    Як зробити відкоси вхідної двері самому
  3. Обробляємо поверхню складом для ґрунтовки. В залежності від того, з якого матеріалу виготовлені стіни. Якщо це пухкий матеріал типу пінобетону, можна використовувати поверхневу грунтовку. В іншому випадку застосовуємо грунтовку глибокого проникнення.
    Як зробити відкоси вхідної двері самому

Наступний крок, який вимагає установка відкосів на вхідні двері, буде залежати від того, у який спосіб ви будете їх формувати. Існує три основних способи: штукатурка, приклеювання оздоблювального матеріалу і кріплення оздоблювального матеріалу на каркас.

Оформлення відкосів штукатуркою

Як зробити відкоси вхідної двері самому

Щоб рівно оштукатурити відкоси, потрібно встановити маяки. Вони допоможуть отримати рівну поверхню наноситься розчину. Монтаж маяків здійснюється за допомогою гіпсового розчину, який наноситься невеликими порціями уздовж кута стіни. На них кріпиться металевий маяк і вирівнюється за допомогою рівня. Після висихання розчину можна обштукатурити відкоси. Для штукатурення використовують гіпсовий або цементно-піщаний розчин. Гіпсовий розчин швидше застигає і не вимагає тривалого часу для висихання. Тому багато фахівців віддають перевагу саме такому складу. Накладати матеріал необхідно з допомогою шпателя, вирівнюючи поверхню т-подібним правилом. Після висихання штукатурки, можна зайнятися дизайном відкосів, пофарбувавши їх фарбою або іншим способом.

Монтаж відкосів на каркасній основі

Як зробити відкоси вхідної двері самому

Каркас для установки відкосів можна сформувати з дерев’яних брусків або металевого профілю. Монтаж відкосів на каркасну основу хороший тим, що дозволяє надійно утеплити дверний проріз. Простір, що утворюється між стіною і обробним матеріалом заповнюється мінватою або монтажною піною. Це забезпечує гарну термо- і шумоізоляцію. Такий спосіб дозволяє використовувати безліч різних матеріалів, а також комбінувати декілька видів. Наприклад, панелі ламінату з різним малюнком.

Як зробити відкоси вхідної двері самому

Елементи каркаса кріпляться до стіни дюбельными цвяхами або саморізами, в залежності від того, з якого матеріалу складається стіна. На встановлений каркас кріпляться саморізами панелі оздоблювального матеріалу. Це може бути МДФ, пластикові панелі або ламінат. Після цього необхідно закрити стики декоративним пластиковим куточком. При монтажі листів ламінату приділіть увагу їх правильному розташуванню.

Монтаж відкосів на клейовій основі

Як зробити відкоси вхідної двері самому

Монтаж відкосів з допомогою клею своїми руками починається з підготовки панелей. Необхідно вирізати панелі за мірками, які попередньо знімаємо. Для цього використовуємо панелі з гіпсокартону. На підготовлену поверхню стіни порціями наносимо гіпсовий клей. Після нанесення прикладаємо панелі з гіпсокартону і притискаємо рівнем. Після цього конструкції необхідно висохнути протягом часу, зазначеного виробником клейового складу. Після висихання, порожнечі, що утворилися необхідно закрити гіпсовим розчином. Тепер поверхня відкосів потрібно обробити грунтовкою, а після цього можна приступати до опоряджувальних робіт.

Главная / Монтаж / Як зробити відкоси вхідної двері самому
Вверх