Як встановити турнік в дверний отвір самому

Не завжди є можливість і час регулярно тренуватися на спортивних майданчиках або відвідувати тренажерні зали, щоб зберегти або знайти хорошу фізичну форму. Відмінний вихід з положення – зробити домашній турнік своїми руками у себе вдома.

Найпростіший тренажер для вправ, який можна самостійно зробити у себе вдома своїми руками – це турнік, встановлений в дверний проріз. Багато часу це не займе, зате користі здоров’ю принесе достатньо. Особливо домашній турнік буде актуальний, якщо в сім’ї підростають діти – цей майже непомітний в інтер’єрі елемент послужить хорошу службу в фізичному розвитку дитини. Та й дорослим не завадять регулярні фізичні вправи. Для людей, що мають проблеми зі спиною і хребтом – турнік просто необхідний інструмент для відновлення здоров’я.

Як встановити турнік в дверний отвір самому

Турніки бувають різних видів: настінні у вигляді консолі, кутові, турніки в дверному отворі, стельові. Кожен вид турніка має свої переваги і недоліки. Найпростіше зробити знімний турнік в отворі дверей. Такий варіант відмінно підійде для занять дітям і підліткам. Дорослі теж можуть займатися на такому турніку, але з деякими обмеженнями.

Сумний турнік своїми руками в дверному отворі: переваги і недоліки

Як встановити турнік в дверний отвір самому

переваги:

 • Майже не займає місця, перекладину можна легко зняти і встановити його назад.
 • Турнік можна встановити не тільки в дверному отворі, але і, якщо дозволяє ширина, між стінами коридору.
 • Може витримувати велику вагу.
 • Легкий монтаж і кріплення турніка.
 • Безпека і простота конструкції.
 • Додаткова можливість – можна повісити на поперечину дитячі гойдалки, кільця для вправ, грушу для боксування, мотузкові сходи. Це істотно розширить функціональні можливості турніка і дозволить виконувати різні комплекси вправ не виходячи з дому.

До недоліків такої моделі можна віднести наступне:

 • Обмеження по висоті турніка. У звичайних квартирах дверні прорізи, як правило, не більше двох метрів, і для людей високого зросту займатися буде незручно.
 • Конструкція турніка в дверному отворі дозволяє виконувати тільки базові вправи.

Зробити знімний турнік в дверний проріз своїми руками можна і з підручних засобів, які завжди можна знайти вдома у запасливо господаря. Основний елемент – перекладина, яка повинна бути надійно зафіксована і витримувати вагу людини. Для поперечини відмінно підійде і звичайний шматок металевого прута або водопровідної сталевої труби з товстими стінками. Штанга турніка може бути зроблена і з дерева – головне, щоб вона була зручна для захоплення руки. Оптимальний діаметр – 3 см.

Кріплення поперечини знімного турніка своїми руками

Наступний етап установки турніка – кріплення поперечини. Кріпити конструкцію можна декількома способами. Найпростіший варіант – взяти дерев’яні бруски розмірами близько 10 на 10 см і товщиною в 3 см, зробити пропили посередині у вигляді напівкруглих отворів і прикрутити їх з двох сторін саморізами. Замість дерев’яних брусків можна скористатися заготовками з фанери. Це так звані гнізда, куди лягає перекладина, і при необхідності легко знімається. Також можна встановити власники для поперечини з декількома пазами, щоб можна було вибрати потрібну висоту.
Як встановити турнік в дверний отвір самому

Щоб зробити гнізда з металу, знадобляться пластини з розмірами 10 на 10 см. До зовнішньої сторони пластин приварюється смужка металу, яка буде щільно охоплювати поперечину. По кутах пластин просверливаются отвори, і вся конструкція кріпиться до стіни за допомогою анкерних болтів. Зрозуміло, що кріпити турніки на гіпсокартон можна – стіни повинні бути з бетону. Можна зробити кріплення дещо іншим способом – перекладина буде міцно і надійно зафіксована, але штангу турніка вже не можна буде зняти.

Етапи виготовлення незнімного турніка в дверний проріз своїми руками

 1. Виміряти ширину дверного отвору.
  Як встановити турнік в дверний отвір самому
 2. Підібрати відповідний шматок труби для поперечини, по довжині перевищує ширину дверного отвору на 4-6 см.
  Як встановити турнік в дверний отвір самому
 3. З кожного кінця майбутньої поперечини зробити чотири однакових по ширині і невеликих по глибині надрізу – не більше 2-3 см.
  Як встановити турнік в дверний отвір самому
 4. Дві паралельні один одному надрізані частини потрібно зрізати.
 5. Решта дві частини розгинають під прямим кутом назовні, щоб вийшла одна лінія для кріплення.
  Як встановити турнік в дверний отвір самому
 6. З кожного боку просвердлюють одне або два отвори.
 7. Поперечину зачищають і фарбують в потрібний колір.
 8. Залишилося закріпити поперечину за допомогою саморізів або шурупів.
  Як встановити турнік в дверний отвір самому

Зробити у себе вдома свій турнік для занять – зовсім нескладне завдання навіть для початківця любителя домашніх ремонтно-будівельних робіт. Все що потрібно для втілення цього задуму – це мінімум робочих інструментів, трохи часу, бажання, сумлінність і старанність. Турнік для будинку повинен бути надійний і безпечний. Якщо все ж виникли питання, які вимагають більш детального і детального викладу будівельних нюансів – на просторах інтернету є маса фото- і відеоматеріалів, де показано як зробити турнік своїми руками, як його кріпити, які є ще різні варіанти створення цих простих, але ефективних домашніх тренажерів.

Главная / Монтаж / Як встановити турнік в дверний отвір самому
Вверх