Установка телескопічних доборів: як зробити самому

Коли товщина стіни, на яку необхідно встановити двері більше 140 мм, то необхідно використовувати телескопічний добір. Він являє собою просту панель, яка має спеціальні пази на бічних торцях. Це потрібно через необхідність міцної стику з дверною коробкою.

У разі, коли товщина стіни велика – необхідно виготовити добір нестандартних параметрів. Дуже важливо, щоб телескопічні добори, наличники мали таку ж забарвлення, як і дверне полотно.

Установка телескопічних доборів: як зробити самому

При цьому наличники і добори повинні мати привабливий зовнішній вигляд, бути якісними і довговічними.

Плюси доборів:

  • висока швидкість установки дверного блоку, який розширений доборами;
  • немає необхідності в обробці стіни;
  • гарний зовнішній вигляд.

Особливо часто необхідність установки доборів виникає, коли на отворі є сколи, тріщини або стирчать дроти. Таким чином, легко зробити дверний проріз естетичним і герметичним.

Види доборів

Добори, як і наличники, можна виготовити самостійно, але краще використовувати вже готові вироби, які досить часто йдуть в комплекті з дверної системою.

Добори для міжкімнатних дверей мають кілька видів:

Установка телескопічних доборів: як зробити самому

  • телескопічні;
  • прості з крайкою;
  • прості без крайки.

Прості добори з кромкою і без кромки представляють із себе пряму планку, має рівні зрізи. Краще придбати виріб з крайкою, інакше наличник не закриє зріз повністю, з-за чого знизиться привабливість дверної конструкції. Такі добори кріплять на ділянку неприкритою стіни.

Установка телескопічних доборів: як зробити самому

До телескопічним моделям відносять нові види виробів, які мають паз, який забезпечує надійне та щільне кріплення. Тобто, добір зчеплення з дверною коробкою або наличниками, що є величезною перевагою.

Установка телескопічних доборів: як зробити самому

Такий вид добору виготовляють за аналогією з рейкою вагонки, яка має паз і гребінь з різних сторін. Вони мають різні розміри ширини, яка варіюється від 90 до 150 мм.

З чого виробляють добори

В якості сировини для виготовлення доборів використовують шпунтовані або необрізну дошку. Всі матеріали для доборів обклеюють спеціальною декоративною плівкою.

Установка телескопічних доборів: як зробити самому

Якщо підбирається виріб під великі розміри прилеглої стіни, то найкращим вибором стане водостійка фанера БС. Також вона підходить для приміщень з підвищеною вологістю.

Установка телескопічних доборів: як зробити самому

Дуже вигідно застосовувати готові добірні дошки, які виконуються з МДФ, мають спеціальне захищає покриття. Заводські вироби мають стандартні розміри, а якщо стіни в будівлі дуже товсті, то можна використовувати набірні добори. Для таких випадків знадобляться добірні планки з шпунтованным замком, виготовлені з планки МДФ.

Установка телескопічних доборів: як зробити самому

На внутрішній стороні дверної коробки розташована спеціальна виїмка, в яку і ставляться добори. Коли їх потрібно встановити на вже поставлену двері, зазвичай використовують спеціальні приставні добори. Така установка доборів чудово підійде для приміщення з помірним рівнем температури та з нормальною вологістю. Вони монтуються на високоякісних дверних полотнах. Рідше використовують добори, які треба підсовувати під дверну коробку.

Установка доборів

Рівні стіни в приміщенні – це велика рідкість. Найчастіше між стіною і дверима утворюється клин, з-за цього розмітка добору здійснюється, коли установка дверей закінчена. При цьому кожна планка вимірюється окремо.

Коли при розмітці виходить клин, то необхідно випилювати добір. Тому, роблячи розмітку, необхідно дотримуватися граничну точність і уважність. Якщо виконання роботи ви здійснюєте самостійно, то необхідно фіксувати розмічальну лінійку для уникнення зсуву.

Добори з’єднуються буквою «П» трьома способами:

  • коли верхня планка розташована між вертикальними доборами;
  • з обпиранням на стійки поперечок;
  • з запилом під кутом 45 градусів.

Якщо установка доборів проводиться власними руками, без допомоги фахівців, то останній варіант установки краще не розглядати. Він розрахований на фахівців, що мають досвід виконання подібних робіт і пилку з функцією повороту пилкового диска.

Установка телескопічних доборів: як зробити самому

Навіть маленька тріска здатна зіпсувати всі зусилля по встановленню добору, тому необхідно ретельно стежити за чистотою в процесі роботи. При цьому конструкцію можна збирати окремо або в готову П-рамку.

Телескопічні добори вимагають, щоб наличники були щільно встановлені в паз. Додаткової присадке на клей або піну наличники не потребують. Якщо коли-небудь виникне необхідність зняти наличники, то найлегше це зробити, якщо спочатку приклеїти їх на рідкі цвяхи.

Главная / Монтаж / Установка телескопічних доборів: як зробити самому
Вверх