Розсувна система для міжкімнатних дверей своїми руками

Розсувний називається така система, відкривання і закривання якій відбувається шляхом зміщення полотен двері паралельно площини стіни. Саме з-за цього відбувається економія простору і вирішується проблема маленьких приміщень. Кожна окрема модель міжкімнатних дверей даного типу може відрізнятися за способом встановлення, розміром дверного отвору, напрямку зміщення та іншими параметрами. Саме тому, вибираючи розсувну систему для міжкімнатних дверей, варто звернути увагу на кілька вагомих параметрів. Це комплект полотен, механізм відкривання, спосіб монтажу до стіни, кількість парковок. Вибравши двері, можна зайнятися її установкою як самостійно, так і запросити майстра.

Особливості вибору розсувної системи

Розсувний механізм міжкімнатних дверей може складатися з різної кількості полотен. Їх може бути одна, дві, три і навіть чотири. Це дозволяє закрити дверний проріз практично будь-якого розміру. Тому їх прийнято встановлювати у вітальні або їдальні. У випадку з чотирьохстулковими системами розсувних міжкімнатних дверей можна вибрати для роботи тільки одну або два полотна. Таким чином, іншими можна скористатися тільки при необхідності, щоб візуально об’єднати простір приміщень.

Розсувна система для міжкімнатних дверей своїми руками

За способом відкривання розсувний механізм поділяється на два види:

  1. Це коли полотно міжкімнатних розсувних систем рухається вздовж двох напрямних (верхній і нижній);
  2. Полотно рухається уздовж однієї направляючої (верхній).

Другий варіант вважається менш надійним і стійким. А от проводити монтаж таких дверей набагато легше і швидше.

Спосіб кріплення міжкімнатних дверей буває вбудовуваний і накладної. Таким чином, дверні касети для міжкімнатних розсувних дверей можуть, як йти всередину стіни, так і рухатися паралельно місця кріплення.

Від кількості парковок залежить надійність роботи розсувного механізму для міжкімнатних дверей. І не завжди кількість полотен визначається кількістю парковок. Часто чотири полотна можуть мати стільки ж парковок, як і двостулкові двері.

Комплект розсувної системи

Комплектація для розсувних міжкімнатних дверей складається з таких елементів:

  1. Дверні полотна (одна, дві,три, чотири одиниці);
  2. Касети або механізм для здійснення переміщення;
  3. Декоративні елементи;
  4. Фурнітура у вигляді ручок і замків;
  5. Наличники і добори.

Розсувна система для міжкімнатних дверей своїми руками

Це стандартний комплект для розсувної системи, який найчастіше пропонується споживачам. Але можна знайти й іншу комплектацію таких дверей.

Переваги і недоліки розсувної системи міжкімнатних дверей

Даний механізм має як позитивні, так і негативні сторони. З позитивних варто виділити:

  • Не займають багато корисної площі;
  • Вибір кількості полотен;
  • Сучасний дизайн;
  • Зручність експлуатації;
  • Може грати роль трансформує перегородки, відкриваючи і закриваючи прохід між великими кімнатами.

Також можна виділити і ряд негативних моментів:

  • Складний і дорогий механізм міжкімнатних дверей;
  • Шум при відкриванні та закриванні конструкції (пересування уздовж напрямних роликів обов’язково створюють незначний шумовий ефект);
  • Необхідність місць для паркування.

Розсувна система для міжкімнатних дверей своїми руками

Основні принципи монтажу своїми руками

Здійснити установку розсувної системи для міжкімнатних дверей можна і своїми руками, але така робота досить копітка. Всьому виною вагу конструкції і складний механізм її роботи. Наприклад, міжкімнатні двері вагою більше 100 кг і зі скляними полотнами відносяться до найбільш складного процесу монтажу. У будь-якому випадку, особливо якщо ви вирішили встановити дверей своїми руками, все-таки доведеться придбати весь комплект розсувних міжкімнатних дверей. Це значно полегшить і спростить завдання. Механізм дій установки конструкції своїми руками полягає в першочерговому закріпленні полотен до верхньої частини касети, а потім до нижньої.

Установка верхнього паза

Комплект полотен необхідно приміряти на висоті стіни і залишити розмітку. У випадку з нерівною підлогою, лінії будуть обов’язково гуляти. Всі лінії важливо перевірити рівнем, щоб попередити нерівність стіни. Після цього від основних ліній необхідно відміряти 5-7 см і здійснити ще одну розмітку. Брусок для креслення важливо брати шириною близько 2 мм. Після цього необхідно встановити направляючу для міжкімнатних дверей. Її необхідно прикріпити до бруска знизу. Важливо розкреслити відстань так, щоб двері змогли спокійно пересуватися уздовж рейки. Далі потрібно зібрати каретки касети і випробувати хід. Не потрібно відразу закручувати всі болти, щоб було легше виправити похибки. Якщо механізм рухається плавно і легко, то ви впоралися з установкою міжкімнатних конструкції своїми руками.

Установка нижнього паза

Часто комплект дверей передбачає встановлення нижньої паза. Посередині стулки необхідно виділити паз для нижньої направляючої. Для цього від країв стулки необхідно відступити близько 1,5 см. Важливо вирахувати місце розташування і розмір отвору максимально точно. Діаметр отвору повинен бути близько 2 см, а глибина не більше 7 мм. Для цього краще скористатися дрилем або фрезою. Після цього необхідно встановити кріплення до каретках касети. Вони повинні мати вид напівкруглих вирізів, що дивляться в бік стіни. Наступний крок – встановлення самого полотна. Впоратися з цим своїми руками буде важкувато, тому необхідний помічник. Далі потрібно підняти полотно і встановити його в рейку касети. Важливо відрегулювати рух всіх елементів міжкімнатних дверей з максимальною точністю. Після цього необхідно встановити всі кріпильні елементи і перевірити, як працює комплект розсувних систем. Якщо рухи плавні, відсутні сторонні шуми, то двері були встановлені правильно.

Таким чином встановити розсувну систему для міжкімнатних дверей своїми руками складно, але можливо. Після завершення монтажу залишається зайнятися установкою декоративних елементів, які також входять в комплект.

Главная / Монтаж / Розсувна система для міжкімнатних дверей своїми руками
Вверх