Як встановити розсувні міжкімнатні двері

Додати родзинку і індивідуальне стильове рішення в інтер’єрі будинку можна за допомогою дверей. Найпопулярнішими залишаються всілякі розсувні міжкімнатні двері.

Такі двері бувають двох видів:

 1. Двостулкові, які в свою чергу поділяються на:
 • двері з двома рівними полотнами;
 • двері з полотнами розміри яких різні, тобто одне вузьке полотно, а друге ширше. Такий тип двостулкових розпашних дверей називають ще «полуторними».

Як встановити розсувні міжкімнатні двері

 1. Одинарні з одним дверним полотном, яке в залежності від дверного отвору і розмірів приміщення, може бути вузьким або широким.

Як встановити розсувні міжкімнатні двері

Другий тип розпашних дверей бажано встановити в приміщенні, де вузькі коридори.

Будь-які розпашні двері підрозділяються за типом відкриття:

 • внутрішні, які відкриваються від себе;
 • зовнішні, що відкриваються на себе.

Визначитися з типом відкриття дверей необхідно відразу, так як цей чинник є визначальним у підборі комплектів замків і петель. В іншому випадку доведеться міняти не тільки комплектуючі деталі, але і саме дверне полотно. Особливе значення це має для двостулкових орних дверей з подвійним комплектом петель. Навіси (петлі) розташовані праворуч – перед нами правобічна двері. Навіси зліва – відповідно, лівостороння двері. Комплект навісів можна підібрати так, що розсувні двостулкові двері будуть відкриватися на дві сторони. Двері без фіксованого положення полотен можна встановити в кафе або для зонування простору у великій кімнаті. Їх ще називають «салунными» або «маятниковими». Вузькі «маятникові» двостулкові розстібні двері виглядають найбільш виграшно. В орних двостулкових дверях замок встановлюється у торці одній із стулок. В орних одинарних дверях замок встановлюється в дерев’яну коробку (рамку).

Встановити розсувні двері можна з різних матеріалів:

 1. Натурального масиву дерева.
 2. Натурального клеєного дерева.
 3. МДФ полотна ламінованого натуральним шпоном, тонованим в малюнки різних порід дерева. Більш економний варіант, ніж у перших двох, але за багатством оформлення нічим не поступається натуральному дереву.
 4. полотна МДФ ламіновані плівкою. Це дає можливість вирішення різних колірних рішень і додатковий захист дверей.
 5. МДФ або ДСП полотен, але порожнисті всередині або з стільниковим заповненням.
 6. Пластику.
 7. Скла.

Як встановити розсувні міжкімнатні двері

Самим не дорогим варіантом є п’ятий. Це двері економ – класу, що мають низьку звукову ізоляцію і ступінь надійності. Двері з пластику практичні, але рідко гармонують в інтер’єрі квартири або будинку. Тому їх частіше використовують для підсобних приміщень. Скляні розпашні двері в оправі з пластику краще встановити в офісі, магазині і на терасі заміського будинку. Скляні дверні полотна виглядають в інтер’єрі вигідно і незвично. Найчастіше використовується триплекс або загартоване скло. Коробка для розсувних скляних дверей використовується з алюмінію або дерева. Скляні двері кріпляться на двох або трьох петлях. У цей тип дверей монтується замок під циліндр» і натискні ручки.

Різні стильові рішення в інтер’єрі будинку диктують всілякі колірні гами дверей. Стиль «прованс» передбачає використання світлих легких відтінків. На фото можна бачити, як добре в інтер’єрі прованського стилю виглядають білі двостулкові двері. Якщо розміри приміщення невеликі і дверні прорізи вузькі, то можна встановити одинарні двері з фрезерним малюнком. Для покриття використовується емаль, яка надає додаткову вологостійкість орної конструкції. Також білі розпашні двері візуально збільшують простір невеликих приміщень.

Для гостьових кімнат або кабінетів, оформлених у строгому англійському класичному стилі, підійдуть двостулкові розстібні двері з суцільним дверним полотном або вставками зі скла. Рамка краще з натурального дерева. Скляні вставки в орних дверях – це додаткова легкість і візуальне збільшення простору приміщення, розміри якого залишають бажати кращого. Такі вставки в міжкімнатних двостулкових дверях істотно впливають на їх вартість. Якщо в будинку є діти або тварини, то доцільно встановити розсувні двері з подвійним ударостійким склом. Цінова категорія дверей, де вмонтовані скляні вставки – вище, але це надійна гарантія від отримання травм, в результаті дитячих пустощів. Оригінально виглядають скляні двостулкові розстібні двері з інкрустацією зі сплаву металу або обробкою фьюзингом, як на фото в каталозі.

На глухих полотнах розпашних дверей з МДФ або дерева використовується фігурна фрезерування. Для цього розміри полотна вибирають товщі на глибину фрези. Чим товще дверне полотно, тим краще тепло – і звукоізоляція в приміщенні. На фото представлена орні двері з фрезерованим полотном.

Розміри полотен розпашних дверей в інтер’єрі, диктує площа приміщення і розташування меблів. Двостулкові полуторні двері, де використовуються вузькі половинки, встановлюють в малогабаритних приміщеннях для економії простору. Вузькі частині дверей монтують так, щоб їх можна було тримати постійно закритими. При необхідності така стулка відкривається з допомогою спеціальних замків (наприклад, якщо вам необхідно занести в кімнату диван або шафа).

Іноді розміри отворів у квартирі не підходять під стандарт. Вихід з цієї ситуації – індивідуальне замовлення. Невеликі дверні прорізи відмінно прикрасять вузькі двостулкові двері і вертикальні скляні вставки. Краще всього виглядають білі вставки зі скла з нанесеним піскоструминним малюнком.

Розсувні двостулкові двері класифікуються за типом прорізів. В інтер’єрі використовуються прямокутні отвори і арочні. Полотна дверей будуть повторювати форму отвору. В аркових пройомів є можливість встановити двері з прямокутним полотном. При цьому у верхній частині прорізу вставляється фрамуга. Глуха фрамуга з МДФ або масиву дерева повинна повторювати колірне рішення дверей і їх структуру. В інтер’єрі з низькими стелями краще встановлювати скляні фрамуги, використовуючи вузькі стулки. Це візуально збільшить розміри висоти дверей і дасть додатковий світловий потік в приміщення. Фрамугу можна встановити під антресоль над дверима. Дверцята фрамуги роблять теж розсувні двостулкові.

Варто приділити увагу розміром дверного полотна двостулкових розпашних дверей. Розміри повинні підбиратися з урахуванням коробки. Європейський стандарт рекомендує висоту – 2 м 10 см, а ширину – від 60 см до 90 див. Дверний проріз фактично повинен бути більше дверного полотна на товщину коробки і монтажного зазору.

Для установки розсувних міжкімнатних дверей крім коробки, фурнітури і замків використовуються наличники, які повинні бути виготовлені з аналогічного матеріалу, як і вся конструкція.

Главная / Монтаж / Як встановити розсувні міжкімнатні двері
Вверх