Установка двойных межкомнатных дверей своими руками

Міжкімнатні подвійні двері отримали широке поширення в якості елемента інтер’єру, що відокремлює зал або вітальню від інших кімнат. Встановлюючи їх, ви отримаєте переваги у вигляді візуального збільшення простору і привабливого зовнішнього вигляду в приміщенні. Також вони зручніше в повсякденному використанні, тому що збільшується ширина проходу. Але такі конструкції мають ряд відмінних особливостей у монтажі.

Установка двойных межкомнатных дверей своими руками

Види та особливості подвійних дверей

Перш ніж купувати і ставити міжкімнатні подвійні двері в зал, потрібно розібратися з їх видами. Адже від них буде залежати і зовнішній вигляд приміщення, і весь процес установки. За принципом дії вони можуть бути:

 • розсувні;
 • розпашні.

Установка двойных межкомнатных дверей своими руками

Установка двойных межкомнатных дверей своими руками

Кожна з цих конструкцій має свої особливості та переваги. Розсувні, або ще їх називають купе, добре економлять простір. Вони ідеально підходять для маленьких кімнат і приводяться в дію за допомогою спеціального механізму. Орні конструкція найбільш звична і поширена. Для її повноцінного використання потрібно близько 2 квадратних метрів вільного простору. Тому вона застосовується у великих приміщеннях, де немає необхідності економити місце для меблів. Крім того, шумоізоляція такого виробу краще, ніж у розсувного. Варто зазначити, що ширина половинок розсувних міжкімнатних дверей може бути однаковою або різною за своїми розмірами.

За матеріалом виготовлення подвійні двері діляться на:

 • дерев’яні;
 • МДФ;
 • металопластикові;
 • скляні.

Установка двойных межкомнатных дверей своими руками

Дерев’яні будуть найбільш міцними і довговічними. Вироби з МДФ, обклеєні шпоном, значно нижче по вартості. Але їх зовнішній вигляд нічим не поступається дерев’яним. Металопластикові виготовляються з алюмінієвого профілю, який покривають пластиком, а в якості заповнення використовують склопакети або скло. Їх найчастіше ставлять в офісах, житлових приміщення рідко.

Установка двойных межкомнатных дверей своими руками

Установка двойных межкомнатных дверей своими руками

Установка двойных межкомнатных дверей своими руками

Але такі міжкімнатні двері краще не ставити тим, у кого є маленькі діти, незважаючи на міцність матеріалу.

За типом конструкції вироби бувають:

 • з масиву;
 • фільончасті глухі;
 • фільончасті зі склопакетом.

Двері з масиву виконують з цільного шматка матеріалу і декорують накладками. Вони можуть бути дерев’яні або зроблені з МДФ.

Установка двойных межкомнатных дверей своими руками

Фільончасті являють собою рамку з горизонтальними і вертикальними плетіннями, відстані між якими заповнюється фільонкою – виступає пластиною з дерева, фанери, ДВП, ДСП, скла. Зовнішній вигляд, матеріал, конструкція і тип подвійний двері в зал буде залежати від ваших особистих переваг і стилю приміщення.

Установка двойных межкомнатных дверей своими руками

Інструменти для роботи

Для того щоб встановити розсувні або розсувні двері в зал своїми руками, знадобляться:

Установка двойных межкомнатных дверей своими руками

 • рівень, рулетка, олівець, косинець;
 • шуруповерт, дриль;
 • пластикові або дерев’яні розпірки;
 • монтажна піна;
 • стамеска;
 • шурупи, свердло, коронка.

Установка орної конструкції

Встановлення подвійної навстіж двері в зал багато в чому схожа з цим процесом для звичайних одностулкових конструкцій.

Вона поділяється на наступні етапи:

 1. Монтаж коробки в отвір.
 2. Врізка фурнітури.
 3. Навішування полотна на петлі.
 4. Кріплення наличників.

Установка коробки в отвір своїми руками – сама відповідальна частина роботи. Від того, наскільки якісно виконана, залежить не тільки весь подальший процес монтажу, але і те, як буде в підсумку функціонувати двері. Короб фіксується в отворі за допомогою клинів. Вони використовуються парами. За допомогою рівня перевіряється, наскільки рівно виконаний монтаж. Після установки, коробка кріпиться до укосу анкерними болтами.

Установка двойных межкомнатных дверей своими руками

Для врізки ручки і у відповідь планки під замок, обидва полотна розмічаються, вирізують отвори, після чого встановлюються самі елементи. Цей процес зручніше проводити до навішування петель, хоча можна зробити вже після монтажу виробу на місце. На одну з дверей кріпиться шпінгалет для того, щоб її можна було зафіксувати при експлуатації.

Установка двойных межкомнатных дверей своими руками

Кріплення для петель садять на саморізи на відстані 20 см від краю дверей. За допомогою стамески під них вирізаються невеликі поглиблення в полотні коробки. Для цього планку прикладають до потрібного місця, обводять олівцем і вибирають стамескою стільки матеріалу, щоб планка була втоплена в полотні врівень з його площиною. Для саморізів рекомендується попередньо зробити отвори свердлом для уникнення розтріскування полотна. Планки петель таким же чином кріпляться до коробки.

Установка двойных межкомнатных дверей своими руками

Перед установкою полотна на петлі, їх потрібно змастити машинним маслом або спеціальним мастилом. Повісивши полотна, переконайтеся, що вони вільно закриваються і відкриваються. Зазори між ними і коробом не повинні бути дуже великими. У горизонтальному елементі коробки висвердлюється відповідь отвір для шпінгалета. Процес монтажу завершується кріпленням лиштв і перетворений планки. Вони закриють монтажні шви і додадуть двері завершений вигляд. Не забудьте перевірити роботу всіх механізмів на відсутність тертя, скрипу і інших дефектів.

Установка розсувних конструкції

Установка міжкімнатних дверей купе кардинально відрізняється від монтажу орних виробів. Перед початком процесу потрібно підготувати отвір, визначити його розміри, купити розсувні двері та комплектуючі. Після того, як всі підготовчі роботи виконані, можна приступити безпосередньо до монтажу.

Він поділяється на наступні етапи:

 1. Монтаж фальш-коробки в отвір
 2. Установка профілю і направляючих
 3. Навішування двері купе
 4. Кріплення наличників і фальш-панелі.

Встановлюючи розсувні конструкції своїми руками в зал, обробити отвір можна різними способами: обштукатурити і пофарбувати або обклеїти шпалерами, покладе плитку, монтувати декоративний фальш-короб. Розглянемо спосіб монтажу вироби з фальш-коробом. Він збирається з планок, ширина і висота яких залежить від розмірів отвору і полотна вироби. Фальш-короб встановлюється в отвір. Для фіксації застосовуються дерев’яні клини. Контроль за якістю монтажу здійснюється за рівнем і схилу.

Установка двойных межкомнатных дверей своими руками

Рух міжкімнатних дверей купе буде проходити по направляючої, прикріпленою до бруса. Перед навішуванням полотна, на його верхній торець з обох кінців встановлюються ролики, які і забезпечать рух системи. Для зручності відкривання і закривання кріпиться дверна ручка. Ролики і двері монтуються в направляючу. Обов’язково проводиться регулювання за рівнями і щілинах. Сам брус кріпиться до стіни, а до його нижньої частини – направляючої рейки. По його краях встановлюються обмежувачі ходу изделиия. У нижньому торці полотна є поперечний паз для флажкового ролика, який буде охороняти двері купе від поперечних коливань. Прапорцевий ролик кріпиться до підлоги.

Зазор між коробом і прорізом заповнюється монтажною піною. Після складання і регулювання двері купе, монтажний брус і спрямовуюча з роликами ховаються за допомогу фальш-панелі. Її виготовляють в колір дверного полотна. Після висихання піни кріпляться наличники. Щоб розсувні двері при відкриванні не було видно, можна своїми руками зробити короб з гіпсокартону по обидва боки отвору. Але при цьому скоротиться корисна площа за рахунок габаритів короби.

Главная / Монтаж / Установка двойных межкомнатных дверей своими руками
Вверх