Як правильно встановити двері: поради професіоналів

Монтаж міжкімнатних або вхідних дверей в квартиру або приватний будинок своїми руками не такий вже простий процес, як може здатися на перший погляд. Є маса нюансів, які потрібно строго дотримуватися, щоб встановлена самостійно двері через пару місяців не провисла або не перекосилася. Щоб отримати якісний результат, важливо не тільки правильно вибрати модель виробу, але і, дотримуючись технології установки, правильно вставити її в отвір.

Яку вхідні двері краще поставити в квартиру або приватний будинок

На сучасному будівельному ринку можна знайти будь-які варіанти готових дверних конструкцій. Це великий плюс для тих, хто при терміновому ремонті не може чекати виконання індивідуального замовлення. Разом з тим, в якості недоліку готових виробів слід відзначити те, що майже всі вони йдуть стандартних розмірів, а це може стати проблемою для тих людей, які будують приватний будинок за особливим проектом. У такій ситуації в будинок краще ставити вхідні двері, виконану за конкретними розмірами. Крім того, високотехнологічне обладнання, що використовується компаніями, які працюють з індивідуальними замовленнями, дозволяє не просто виготовити якісний продукт, а ще й адаптувати його під потреби кожного клієнта, встановлюючи на двері різноманітні додаткові пристосування, що підвищують її безпеку та надають більш естетичний вигляд.

Як правильно встановити двері: поради професіоналів

Визначившись, купувати готову конструкцію або виготовлену індивідуально, потрібно визначитися і з матеріалом. Багато покупці часто сумніваються, чому краще віддати перевагу красивому екологічним дереву або міцного металу. На цей випадок у виробників теж є спеціальні пропозиції – за бажанням клієнта металеві двері в будинок з внутрішньої сторони вони можуть оформити дерев’яною накладкою. Таким чином, зберігається міцність і поліпшується зовнішній вигляд.

Що необхідно для встановлення вхідних дверей в приватний будинок своїми руками

Ще однією запорукою довгої служби дверей, крім правильно вибраного виробу, є правильно виконані монтажні роботи. Якщо неякісна установка міжкімнатних дверних конструкцій призводить, в першу чергу, до погіршення естетичного сприйняття житла і дискомфорту його мешканців, поганий монтаж вхідних дверей в будинок може викликати більш серйозні негативні наслідки. Адже, в такому разі, приватний будинок або квартира стає легкою здобиччю для злодіїв, не кажучи вже про те, що з-за погано забитих щілин у дверному прорізі по кімнатах запросто можуть гуляти протяги.

Як правильно встановити двері: поради професіоналів

Як правило, фірма, що виготовляє металеві двері, надає послугу з її встановлення, але коли необхідно заощадити, то можна спробувати поставити самостійно, вивчивши попередньо всі особливості встановлення дверей.

Як правильно встановити двері: поради професіоналів

Перш, ніж самому взятися за роботу, слід також переконатися, що у домашній майстерні є всі необхідні інструменти, пристосування і супутні матеріали, а саме:

 • дриль;
 • шуруповерт;
 • спеціальні пристосування для фіксації коробки – дерев’яні клини;
 • рівень;
 • монтажна піна.

Як правильно встановити двері: поради професіоналів

Якщо установка проводиться, коли будинок ще нічим не оснащений, то цих інструментів буде достатньо, щоб поставити короб і полотнище, але якщо необхідний демонтаж раніше встановленої двері, то без болгарки (для металевої), молотка і ломика (дерев’яної) не обійтися.

Основні етапи установки дверної конструкції своїми руками

Якщо ви купили в будівельному супермаркеті готовий виріб, то до нього завжди додається відповідна інструкція, яка допоможе виконати монтаж самостійно. Якщо ж такого документа немає – дійте у відповідності з наступними рекомендаціями:

 1. Демонтуйте стару дверну конструкцію і очистіть отвір від стирчать шматки піни, штукатурки, цегли та іншого будівельного сміття.
  Як правильно встановити двері: поради професіоналів
 2. Зберіть і встановіть короб, закріпивши його дерев’яними кілочками, як мінімум, в 4-х місцях.
  Як правильно встановити двері: поради професіоналів
 3. Використовуйте рівень, щоб вставити коробку максимально рівно, інакше потім полотнище буде погано закриватися або відкриватися. Також не переплутайте замкову сторону з петельної, інакше потім двері буде відчинятися не в ту сторону, яку ви хотіли (правильна установка – якщо двері відкриваються від себе).
  Як правильно встановити двері: поради професіоналів
 4. Крізь монтажні отвори в коробі просвердліть дірки в стіні і забийте в них йдуть у монтажному комплекті штирі або закріпіть спеціальні пристосування – пластини з анкерами.
  Як правильно встановити двері: поради професіоналів
 5. Коли ще раз перевірити вертикальність конструкції, можете приварювати або розклепуються штирі.
 6. Змастивши петлі маслом, навісьте на них дверне полотно.
  Як правильно встановити двері: поради професіоналів
 7. Тільки тоді, коли полотнище буде навішений, можна ставити замок та ручки. Перед закріпленням замковій стійки, вирівняйте її вертикально. Коли завершите монтаж замку, перевірте легкість його закривання і відкривання.
 8. Якщо все відмінно, виймайте клини і заповнюйте простір навколо короби монтажною піною.
  Як правильно встановити двері: поради професіоналів
 9. Коли піна повністю висохне, її виступаючі за межі отвору частини потрібно зрізати, після чого можна ставити на місце наличники і додаткові пристосування (вічка, ланцюжки, засуви).
  Як правильно встановити двері: поради професіоналів

Особливості самостійної установки міжкімнатних дверей

Установка міжкімнатних дверних конструкцій своїми руками проводиться за тією ж схемою, що і вхідних. Єдиний нюанс полягає в тому, що, як правило, ці вироби більш крихкі, тому, беручись за монтаж своїми руками, слід бути особливо обережним і акуратним.

Ось невеличка інструкція, яка допоможе уникнути помилок і зайвих пошкоджень, здійснюючи монтаж міжкімнатних дверей:

 1. Якщо двері надійшла з заводу в плівковій упаковці, то по можливості знімайте її тільки після навішування полотнища на петлі і закінчення оздоблювальних робіт, щоб уникнути появи подряпин або інших пошкоджень в процесі ремонту.
  Як правильно встановити двері: поради професіоналів
 2. Перед тим, як ставити двері, оснащені склом (якщо вони були засклені вже на момент покупки), бажано скляні полотнища попередньо обклеїти папером, тканиною або використовувати ще якісь пристосування, щоб убезпечити від випадкового розбивання при ремонті. А її краще – і зовсім тимчасово зняти, якщо є така можливість.
 3. Міжкімнатні конструкції можна ставити в два заходи. На етапі грубих будівельних робіт варто провести монтаж короба, щоб можна було заштукатурити отвір навколо нього, а паралельно з поклейкою шпалер або фарбуванням стін провести монтаж дверного полотнища і ручок.
  Як правильно встановити двері: поради професіоналів

Важливо:

Ставити вхідні двері в приватний будинок при ремонті бажано на етапі, коли великі будівельні і чорнові роботи (штукатурка, заливка підлог) будуть завершені, щоб при перенесенні габаритних будматеріалів не пошкодити і сильно не забруднити конструкції.

Як правильно встановити двері: поради професіоналів

Для довгої і бездоганної служби дверних конструкцій важлива правильна експлуатація і догляд: петлі і замок потребують періодичної мастилі, а полотнища і ручки потрібно час від часу очищати від забруднень.

Як правильно встановити двері: поради професіоналів

Вирішивши ставити в квартирі дверну конструкцію своїми руками, виготовлену на замовлення, слід пам’ятати про те, що багато компаній не дають гарантії на товар, встановлений самостійно. Тому, якщо з виробом потім виявиться щось не так, обміняти його або довести, що вада була фабричним, а не виник в результаті монтажу своїми руками, буде досить проблематично.

Главная / Монтаж / Як правильно встановити двері: поради професіоналів
Вверх