Ручку в міжкімнатні двері легше встановити на знятому полотні. Двері на завісах рухлива і кожний…
Установка наличників на двері самостійно
Оформлення дверного отвору за допомогою лиштв надає вхідних або міжкімнатних дверей естетично завершений вигляд. Існують різні види лиштв – дерев’яні, пластикові, ламіновані, різьблені, шпоновані, МДФ , металеві. При всьому розмаїтті наличників, при бажанні і достатній для цього заняття, їх можна зробити і своїми руками. Для цього важливо визначитися і правильно підібрати матеріал.
Критерії вибору дошки на дверні наличники
- Сухість дошки. Щоб не було перекосів, при установці дошка повинна бути сухою. Ступінь просушування можна визначити за звуком – якщо при постукуванні пальцем йде глухий звук, то дошка недостатня просушена. Дзвінкий звук говорить про якісну просушування дошки.
- Зовнішній вигляд. Поверхня дошки має виглядати рівне — без сучків і підозрілих плям. Плями синюватого відтінку вказують, що дошка недостатньо суха. Наявність сучків говорить про недостатній міцності. Через деякий час в місцях, де розташовані сучки, можуть виникнути тріщини і розломи.
Інструменти для самостійного виготовлення лиштви
- Щоб зробити дерев’яні заготовки, необхідний інструмент, ріжучий дерево — пилорама.
- Для обробки заготовок і рівного обрізання прямого кута потрібен фугувальний верстат.
- Реймус – інструмент нанесення розмітки на деталі.
- Шліфувальна машинка і фрезер допоможуть обробити і вирівняти краї заготовок.
- Допоміжні інструменти: олівець, косинець, наждачний папір.
Розміри лиштв для міжкімнатних дверей
Ширина лиштви для міжкімнатних дверей підбирається в залежності від призначення кімнати. Якщо мова йде про ванній кімнаті, то достатньо ширини 60 див. Стандартна ширина дверного наличника для міжкімнатних дверей в житловій кімнаті у середньому становить від 7 до 10 сантиметрів. Така ширина дає змогу зробити потрібний акцент на дверному прорізі. При оформленні дверей краще дотримуватися загальних стандартів. Занадто велика ширина лиштви може виглядати дещо громіздко, але в окремих випадках це буде доречно, як наприклад, для урочистого обіднього залу.
Якщо лиштви зроблені з товстої деревини і дверний отвір міжкімнатних дверей розташовується надто близько до меблів або стіні, то їх ширина повинна бути менше стандартної. Але занадто тонкі і вузькі наличники не будуть красиво і гармонійно виглядати. Мінімальна ширина менше від стандартної приблизно на 4 див.
Етапи процесу виготовлення дверних наличників:
- Визначаємо розміри дверного отвору.
- Робимо розмітки на матеріалі.
- Нарізаємо заготівлі з допомогою пилорами згідно зробленим розмітці.
- За допомогою шліфувальної машинки проводиться грубе шліфування заготовок.
- Ручна відшліфовування заготовок за допомогою наждачного паперу дрібної зернистості.
- Ретельно відшліфований деталь покриваємо захисним складом або лакуємо.
- Після висихання деталь готова до встановлення.
Різьблені наличники своїми руками на вхідні двері
Обробка власного житла – дуже цікаве і захоплююче заняття. Особливо корисно для дому, якщо господар знайомий з столярною справою. Таке вміння завжди стане у пригоді. Дуже ефектно для дверного отвору виглядають різьблені наличники зроблені своїми руками. Красиві різьблені наличники на вікнах і дверях надають житлу не тільки стильність і самобутність, і якусь натхненність. Візерунки дерев’яного мережива можуть бути найрізноманітнішими – їх можна придумати або подивитися різні їх види і варіанти в інтернеті. Щоб зробити різьблені наличники знадобляться лобзик, дриль, олівець, трафаретний малюнок. При виборі малюнка слід пам’ятати, щоб всі деталі візерунка мали перемички з основою.
Починають роботу з виготовлення шаблонів. Шаблон повинен бути натуральної величини. Під кожен елемент роблять індивідуальний шаблон.
Етапи виготовлення шаблонів для різьблених наличників
- Обирають візерунок і наносять його на щільний картон. Якщо візерунок або елемент малюнка або орнаменту досить складний, то використовують технологію копіювання малюнка по клітинам, звану лінійним масштабом. За допомогою масштабування можна коригувати розміри і пропорції малюнка.
- Готовий шаблон кладуть на дерев’яну дошку і обводять контур з допомогою простого олівця.
- Намічають місця, де будуть высверливаться отвори.
Більш спрощений спосіб – нанесення малюнка на дерев’яну заготовку за допомогою копіювального паперу.
- На дошку кладеться аркуш копірки, а зверху вибраний малюнок.
- Аркуші паперу закріплюють за допомогою звичайних канцелярських кнопок.
- Акуратно обводиться контур візерунка за допомогою олівця.
- Знімається копірка – і на заготівлі виходить скопійоване зображення візерунка для висвердлювання.
Сучасні столярні інструменти дозволяють зробити різьблені наличники на вхідні двері навіть починаючому майстрові. Після нанесення малюнка на поверхню дошки, за допомогою електролобзика робляться фігурні пропили по розміченому контуру. Поспіх при випилюванні візерунка не потрібна – треба обережно повертати лобзик під потрібним кутом. Щоб різьблені наличники радували око своєю красою та унікальністю потрібно не тільки бажання, але і терпіння і акуратність в роботі.