Установка міжкімнатних розсувних дверей гармошка

В умовах обмеженості маленької квартири доводиться економити кожен сантиметр простору. Для цього існує безліч дизайнерських прийомів і матеріалів. Але при облаштуванні дверних прорізів доводиться вибирати лише між двох варіантів: орні конструкції або двері у вигляді гармошки. І саме другий варіант набирає все більшу популярність.

Складні міжкімнатні двері гармошка встановлюються у вітальні, спальні, робочому кабінеті і офісі. Вони дозволяють чітко розмежувати простір кімнат і при цьому мають різноманітний зовнішній вигляд під будь-який дизайн. Досить подивитися галереї з фото маститих дизайнерів і завжди знайдеться рішення, яке хотілося б втілити в своєму будинку. Благо самостійна установка міжкімнатних дверей-гармошки вимагає лише вміння користуватися дрилем і будівельним рівнем.

Установка міжкімнатних розсувних дверей гармошка

Негативні і позитивні сторони міжкімнатних дверей-гармошок

Перш ніж купувати побачений на фото або у презентаційному відео варіант двері, варто ретельно зважити всі проти і за. З одного боку незаперечним їх плюсом є економія простору за рахунок відсутності відкривається дверного полотна, але з іншого-ці ж складаються панелі займають чимало місце у косяка, що звужує просвіт.

Легкість і візуальна невагомість конструкції – безумовно, це добре, але у додачу йде вкрай низька тепло – і звукоізоляція. Простота монтажу багато в чому нівелюється порівняно недовгим терміном служби. У конструкції міжкімнатних розсувних дверей-гармошок багато рухомих деталей, які неминуче рано чи пізно зламається.

Плюсів практично стільки ж скільки мінусів. Все залежить від уподобань господаря оселі та архітектурних особливостей конкретного дверного отвору (які у нього розміри), а також загального дизайну приміщення. В одних випадках гідності здадуться незначними. А в інших вони будуть основним «за», щоб придбати складаються «гармошкою». Щоб не помилитися варто заздалегідь подивитися пару відео роликів з вибору цього виду дверей і фото реалізованих ідей (як все виглядатиме після монтажу).

Складні міжкімнатні двері можуть мати панелі:

 • алюмінієві;
 • дерев’яні;
 • пластикові;
 • з різними скляними вставками;
 • і зображеннями з фото.

Остаточний вибір виключно за господарем будинку. Матеріал панелей не накладає жодних обмежень при складанні, установка різних моделей практично ідентична. З усіма панелями доведеться звертатися з обережністю, щоб не пошкодити їх.

Конструкція двері-гармошки

Типовий комплект складається міжкімнатних дверей складається з:

 • верхнього направляє рейки з алюмінію;
 • нижньої направляючої (у деяких моделях вона відсутня);
 • роликів;
 • панелей-стулок і з’єднують їх шарнірних профілів або кліпс;
 • бічних профілів;
 • дверної фурнітури.

Установка міжкімнатних розсувних дверей гармошка

Найчастіше до нього додаються дерев’яні наличники і добори для облагороджування одвірка, але нерідко їх доводиться купувати окремо. В останньому випадку головне не помилитися і підібрати їх відповідно до забарвленням панелей вже обраних розсувних дверей, щоб все виглядало не гірше ніж на фото дизайнерів.

За розміром міжкімнатні гармошки бувають різні. Яким би великим не був дверний проріз для нього завжди можна знайти свою складну двері. Тільки для широких моделей доведеться сильніше зміцнювати верхній рейок, і вони найчастіше йдуть з нижньої направляючої.

Необхідні інструменти та матеріали:

 • дриль зі свердлами;
 • саморізи;
 • рулетка;
 • ножівка по металу;
 • бруски в якості тимчасових підставок;
 • будівельний рівень;
 • монтажна піна.

Самостійна установка міжкімнатних дверей гармошка

Якщо досвіду монтажних робіт мало, то варто подивитися відео з майстер-класом від досвідчених монтажників дверей. Це допоможе уникнути непотрібних помилок, і все з першого разу зробити правильно. Плюс з кожною дверима йде інструкція з покроковими фото, які допоможуть розібратися у всіх питаннях встановлення.

Підготовка

Дверний отвір повинен мати чітку геометрію і по горизонталі і по вертикалі. Якщо є огріхи, то необхідно підрівняти стіни. І найголовніше – щільність і надійність верхній частині прорізу, де буде кріпитися напрямна. Кріплення рейки повинні витримувати вагу всієї дверної конструкції. Що особливо важливо у випадку, коли для монтажу обрані досить важкі дерев’яні складані стулки.

Збірка полотна під необхідні розміри

Зрушувані панелі часто продаються у вже зібраному вигляді, інакше їх доведеться з’єднати в єдине полотно. Але спочатку необхідно обрізати їх по довжині. Для цього заміряється висота дверного отвору і від цієї цифри віднімається 3-4 см (товщина направляючого рейки).

Якщо обрана модель припускає крім верхнього профілю ще і наявність нижнього, то варто кілька разів все виміряти, щоб бути впевненим у розрахунках. Потім щось підправити буде неможливо. Попередній перегляд відео інструкції по збірці міжкімнатних дверей завжди варто витраченого часу, купувати нове полотно навряд чи комусь захочеться.

Зчеплення окремих панелей, як правило, проводиться за допомогою кліпс. Досить вставити їх у вказані на фото інструкції місця і заклацнути натисканням.

Установка міжкімнатних розсувних дверей гармошка

Установка рейки та навіс полотна

Спочатку за допомогою ножівки по металу відрізається верхній напрямний профіль під розміри дверного отвору. Кріпитися він буде саморізами через 25-30 см. Для чого в ньому дрилем просвердлюються потрібні отвори. Далі по боках кріпляться вертикальні дерев’яні частини косяка і сама напрямна.

Після закріплення рейки в нього збоку, куди буде рухатися двері, вставляється стопорная засувка. У неї заводиться вісь торцевої панелі. Зверху на планках також необхідно закріпити ролики. Як правило, їх встановлюють через одну панель, так як вказано в інструкції до конкретної моделі. Для розуміння всіх нюансів цього процесу в інтернеті завжди знайдеться чимало роз’яснюють відео.

Потім ролики вставляються в рейку. При необхідності вся процедура повторюється для нижньої направляючої.

Установка міжкімнатних розсувних дверей гармошка

Завершення складання

Перевіряється плавність ходу панелей. Якщо все зроблено правильно і нарікань немає, то можна приступати до врізки замку і ручки. Найчастіше замок виконується з магніту і треба лише вставити його в крайню стулку, а на косяку закріпити відповідну частину з металу.

Залишається установка наличників з обох сторін міжкімнатних дверей. Для чого ножівкою відрізаються деталі потрібної довжини зі зрізаними під 45 градусів кутами. Кріпляться наличники на меблеві гвоздики, їх «рідкі» аналоги або звичайну монтажну піну.

Монтаж міжкімнатних дверей гармошки не є чимось складним, достатньо мінімальних навиків поводження з інструментами. До того ж на сайтах виробників є маса відео з докладними інструкціями по установці, які допоможуть починаючому майстрові уникнути помилок.

Главная / Монтаж / Установка міжкімнатних розсувних дверей гармошка
Вверх