Технологічний прогрес вдосконалює всі механізми, які винаходить і використовує людина. Дверний електричний дзвінок не виняток.…
Магнітні замки з кодом на двері
Виконуючи ремонт в приміщенні і змінюючи двері, варто задуматися про замок, який буде на них встановлено. При цьому все частіше віддається перевага магнітними замками. Встановлюють їх як вхідні, так і на міжкімнатні двері.
Типи магнітних замків
Виділяють два основних типи магнітних замків:
- пасивний;
- електромагнітний.
Пасивний не має додаткового електричного живлення, тому утримуюча сила у нього не велика. Такі замки з магнітною засувкою часто використовують на міжкімнатних дверях-гармошках, а також на дверцятах меблевих шкафів. Для їх відкриття тягнеться ручка і магніт розмикається.
Електромагнітний вимагає додаткового підключення до електричної мережі і може витримувати тиск до 1 тонни. Його, як правило, ставлять на вхідні двері. Він має як механічні, так і електричні елементи і розрізняється в залежності від способу монтажу. Електромагнітний замок може бути:
- накладними – кріпиться за допомогою металевих куточків і не залежить від ручки;
- врізним – повністю вбудовується в полотно;
- полуврезным – врізається в двері, але має виступаючі над полотном частини.
Принцип роботи
Пасивний магнітний замок з простою засувкою влаштований дуже просто. Він не має механічних частин і складається з двох елементів: металевої пластини і магніту. Для відкриття дверей просто тягнеться ручка і відбувається розмикання елементів замку.
Пасивний магнітний замок з механічними елементами і більш складною засувкою влаштований по-іншому. Його ручка при повороті відводить металеву пластину від магнітної смуги, і міжкімнатні двері відкриваються. Такі замки все частіше використовують на міжкімнатних дверях замість звичайних.
Принцип роботи електромагнітного замку більш складний. Двері утримується закритою доти, поки на замок подається електричний струм. Відкривається він спеціальним магнітним ключем або кодом, який вводиться на передбаченої для цієї панелі. При цьому подача струму припиняється і магніт розмикається.
Переваги та недоліки
Магнітний замок володіє рядом незаперечних переваг:
- безшумна робота;
- довговічність;
- сумісність з кодовою панеллю, кнопкою виклику, домофоном та іншими пристроями безпеки;
- привабливий зовнішній вигляд.
Варто відзначити наступні недоліки:
- необхідність безперебійного джерела живлення;
- велика маса і розмір;
- легкість повторного несанкціонованого проникнення.
Без електрики електромагнітний замок відкривається і перестає виконувати свої функції. Це одночасно і плюс і мінус. За вимогами пожежної безпеки в торгових центрах, великих офісах і інших приміщеннях з великим скупченням людей замикаючі пристрої на дверях при відключенні електрики повинні відкриватися. Але це призводить до зниження безпеки і сприяє проникненню зловмисників при установці на дверях під’їздів і квартир. Тому схема підключення таких замків часто передбачає джерело безперебійного живлення.
Якщо зловмисникові вдалося один раз відкрити двері з простим електромагнітним замком, то він з легкістю може зробити це знову. Для цього на нього або відповідну планку клеїться скотч або пластир, який послаблює контакт, і двері буде відкриватися при додатку сили. У багатьох замках ця проблема просто вирішується. Їх схема включає елементи, що попереджають про неповну запиранні за допомогою звукового сигналу.
Установка пасивного замку
Встановити пасивний магнітний замок на двері своїми руками не складно. Для цього магнітна пластина кріпиться до стулки міжкімнатних дверей, а металева до іншої стулці або коробці.
Пасивний замок з ручкою своїми руками монтується за тим же принципом, що і звичайний. Для нього робиться поглиблення в полотні, а ручка садиться в отвір. У лутці робиться відповідне поглиблення для язичка. При повороті ручки магніт з клямкою роз’єднуються, і двері легко відчиняються.
Установка електромагнітного замку
Їх можна встановити на металеві, дерев’яні, пластикові, металопластикові та скляні двері. Монтаж розрізняється залежно від виду замку.
- Накладної магнітний замок. Встановити його своїми руками простіше, ніж врізний. Відповідна планка кріпиться до дверного полотна за допомогою спеціальних кріпильних елементів, які йдуть в комплекті із замком. Схема розмітки клеїться в місці установки, і свердляться наскрізні отвори для кріплення. Їх розмір зазначено в супровідній документації до замку. Між планкою і дверима лягає гумова прокладка. Сильно прикручувати відповідну планку не варто, вона повинна трохи пружинити завдяки прокладанню, що забезпечить правильне і вільний примагничивание до замку.
Сам замок кріпиться своїми руками за допомогою куточка. Залежно матеріалу двері і того, як вона відкривається, використовуються куточки різної форми. Після завершення роботи пристрій необхідно підключити до мережі і перевірити. Схема підключення йде в комплекті.
- Врізний магнітний замок. Він монтується в спеціально зроблені для нього поглиблення. На дерев’яних дверях їх легко зробити своїми руками за допомогою стамески або фрезера. У металевих дверей вони повинні бути передбачені на етапі її виготовлення. Після установки його також, як і накладної, потрібно підключити до харчування і перевірити на працездатність.
Ремонт магнітного замку
Магнітному замку, як і будь-якій іншій, може знадобитися ремонт. Поломка викликається зовнішнім впливом, несприятливими умовами навколишнього середовища або обривом харчування. Ремонт буде залежати від виду поломки.
Якщо магнітний замок встановлений на хвіртці, то під впливом погодних умов може виходити з ладу замикаючий пристрій. Ремонт полягає в заміні. Для запобігання проблеми подбайте про те, щоб мінімізувати вплив дощу, снігу та інших факторів. Найбільш надійні пристрої, що відкриваються з допомогою спеціального брелока. Їх механізм захований всередині і добре захищений.
При обриві лінії живлення потрібно подбати про її ремонту або заміни кабелю.
У будь-якому разі, ремонт краще довірити досвідченому фахівцеві, який добре розбирається в пристрої замку і принцип його роботи. Виконуючи його своїми руками, можна повністю порушити його функціонування, і тоді доведеться міняти замок на новий.