На якому етапі ремонту встановлюють міжкімнатні двері

Питання про те, коли встановлювати міжкімнатні двері при ремонті, доцільно поставити перед собою ще на початковому етапі ремонту. Існує безліч нюансів: необхідно правильно розрахувати розмір дверного отвору і коробки нової двері, визначитися в яку сторону доведеться відкривати двері, і взагалі буде зручно залишити дверний проріз в цьому місці або його краще перенести. Так що своєчасні розрахунки і планування позбавлять від зайвих клопотів.

Необхідно точно розпланувати в якому порядку буде розташовуватися меблі, щоб визначитися з необхідністю перенесення дверного отвору або його розширення, щоб відкриванню-закриванню дверей нічого не заважало, і щоб самі вони не заважали в кімнаті.

Потрібно зіставити час року з температурними умовами приміщення і матеріалом, з якого виготовлена конструкція. Металопластикові дверей перепади температури і вологості не страшні. Тоді як дерев’яні можуть давати невелику усадку в сухому приміщенні або під час опалювального сезону, а у вологому середовищі або восени, коли вже холодно, а опалення ще не включено, перепади температур створюють деяку вологість в приміщенні і дерево може злегка набрякнути. Всі ці фактори необхідно враховувати і вибирати час, коли установка міжкімнатних дверей буде оптимальною або створити в приміщенні необхідні умови для проведення якісного монтажу.

На якому етапі ремонту встановлюють міжкімнатні двері

Що необхідно зробити перед тим, як ставити двері

Всі роботи, які при ремонті дають багато пилу і бруду, повинні бути виконані раніше:

  • Установка, заміна вікон.
  • Штукатурка, вирівнювання, грунтовка стелі.
  • Штукатурка, вирівнювання, підготовка під обклеювання або фарбування стін.
  • Чорнова обробка підлоги, вирівнювання підготовка під покриття.

Далі можна варіювати час установки дверей по-різному.

На якому етапі ремонту встановлюють міжкімнатні двері

На якому етапі краще ставити міжкімнатні двері

Варіантів є кілька:

  1. Якщо дверний отвір доведеться розширювати, то всі ці роботи краще провести до чистової обробки приміщення, інакше велика кількість пилу осяде на чистих стелях і стінах.
  2. Якщо дверна коробка точно підігнані за розміром отвору, то ставити двері правильніше після обробки стін і стель, щоб не пошкодити нову двері під час ремонту.
  3. Багато майстри вдаються до прийому поетапної установки: дверну коробку ставлять до чистової обробки стель і стін, а дверне полотно і наличники після. Цей варіант виключає забруднення і пошкодження нових шпалер або пофарбованих стін при установці коробки, і в теж час дерев’яне полотно не буде втягувати вологу і псуватися при фарбуванні і обклеюванні, коли вологість в приміщенні дуже висока. У цьому випадку, встановлену коробку, щоб уникнути пошкоджень і забруднень, краще обклеїти малярською стрічкою, а потім, по закінченні всіх брудних робіт, перед установкою дверей, зняти її.

Зазори між полотном дверей і підлогою

Якщо монтаж проводиться до покриття підлоги ламінатом, паркетом, лінолеумом і будь-яким іншим матеріалом, то необхідно точно розрахувати ширину покриття, плюс клейова або інша основа, яка буде використовуватися при його укладанні.

Якщо двері ставиться на етапі, коли підлога вже готовий, то для дерев’яних дверей достатньо залишити 5мм зазору між полотном і підлогою, для пластикової вистачить і 3 мм.

Під час установки потрібно врахувати, будуть на підлозі, по всій окружності відкривання, перебувати килими. Якщо так, то потрібно врахувати їх товщину і збільшити зазор.

Кілька важливих правил:

  1. Правильно встановлена двері повинна бути строго паралельна стіні, не випинати і не відступили.
  2. Відкрита і залишена в будь-якому положенні двері не повинна самостійно закриватися і відкриватися.
  3. При відкриванні-закриванні полотно не повинне торкатися підлоги.

Так що, встановлювати міжкімнатні двері краще в останній момент, щоб вони не втратили свій зовнішній вигляд і функціональність, а ось планувати і розраховувати все заздалегідь, щоб потім не доводилося переробляти або терпіти незручності через неточностей і помилок. І в будь-якому випадку, перед установкою, необхідно, щоб двері трохи «пожили» у своєму новому будинку. Нехай вони оклиматизируются і візьмуть своє природне стан.

Главная / Монтаж / На якому етапі ремонту встановлюють міжкімнатні двері
Вверх