Найкращий захист двері досягається за використанням врізного замка. Накладні запірні механізми використовуються набагато рідше. Фахівці…
Врізка замка в двері самостійно: інструкція
Перед тим, як врізати замок у двері, потрібно взяти до уваги кілька факторів, від яких буде залежати якість виконаної роботи:
- При установці врізних замків товщина бруса дверного полотна не повинна бути менше 4см. В іншому випадку праця буде позбавлений сенсу.
- При виборі свердла потрібно враховувати його необхідний діаметр. Неправильні розміри отворів можуть зіпсувати двері.
- Перед початком роботи важливо ретельно нанести розмітку. Вона є запорукою успішних дій.
Щоб врізати замок у двері необхідно запастися потрібними інструментами: дрилем, свердлами, викруткою, молотком, напилком, косинцем, стамескою або фрезерують.
Установка врізного замку
Самостійна установка замків може проводитися за допомогою дрилі і стамески, а також фрезера. Розглянемо всі варіанти.
З використанням стамески і дрилі
Для того, щоб врізати замок у двері, належить пройти кілька етапів роботи:
- В першу чергу, на двері потрібно нанести розмітку. Для цього на висоті 1м від підлоги слід зробити відмітку на полотні дверей в місці розташування замку. Цю відстань можна змінювати в залежності від уподобань і росту людини. Потім до горизонтальної позначці слід докласти корпус механізму з торця дверей і з допомогою олівця обвести його. Таким же чином потрібно визначити розміщення дверної ручки і відзначити на зовнішній частині полотна місце для замкової щілини.
- На наступному кроці потрібно просвердлити отвір для замкової щілини. Обраним свердлом, закріпленим в патроні дриля, слід виконати наскрізний отвір за місцем позначки на полотні. Аналогічну операцію потрібно виконати з іншого боку полотна. Це додасть свердління акуратний вигляд.
- Перед тим, як врізати замок, слід виконати проріз для його розміщення в торці дверей. Для цього потрібно заміряти довжину його корпусу і підібрати відповідну їй свердло. Потрібна глибина прорізу наголошується на свердлі приклеюванням ізоляційної стрічки. По лінії розмітки в торці дверей необхідно виконати кілька отворів, а залишки деревини видалити стамескою. Отриману порожнину можна відшліфувати наждачним папером.
- У підготовлену проріз потрібно вставити замок і закріпити його за допомогою шурупів через накладку корпусу, що має для цього спеціальні отвори. Після цього крізь корпус механізму слід протягнути шпиндель, надіти на нього дверні ручки, а їх накладки закріпити шурупами на полотні.
- На останньому етапі одвірок необхідно забезпечити приймаючої накладкою замку. Для визначення розташування замкового язичка потрібно закрити двері, зробити попередню розмітку, а потім відкрити. Потім слід протягнути через накладку язичок і при закритій двері відзначити її розташування на одвірку. Після цього за допомогою долота необхідно виконати отвір під язичок замка і відповідно його розташуванню закріпити шурупами приймаючу накладку.
З допомогою фрезера
Якісна установка замків може проводитися не тільки свердлом і стамескою. Часто таку роботу виконують фрезером у такій послідовності:
- До того, як врізати замок, двері необхідно закріпити з допомогою затискачів. Це забезпечить зручну роботу на всьому протязі процесу.
- Використовуючи олівець і косинець, потрібно виконати на дверному полотні розмітку за вказаним вище способом.
- Потім по розмітці необхідно вирізати занурювальним фрезером порожнину для розміщення в ній корпусу з механізмом замку. Її поверхню рекомендується відшліфувати наждачним папером.
- Подальша установка замку проводиться за вищеописаною методикою.
Фрезер – дорогий апарат для покупки, але його можна взяти у оренду в спеціалізованому магазині або майстерні.
Установка накладного замку
Врізаний в полотно дверей циліндр накладного замку з секретним механізмом може бути також ефективний, як і будь-яке інше запірний пристрій. Чим більше в ньому штифтів, тим надійніше замок. Засувка і корпус таких замків утримуються на двері за допомогою шурупів. Для підвищення надійності накладного замку його потрібно кріпити більш довгим кріпленням, ніж той, який входить у стандартну комплектацію. Самостійна установка накладного замка в дерев’яні двері потребує міцної дверної коробки і полотна. Щоб вставити такий замок необхідно послідовно пройти етапи монтажу:
- Правильна установка накладного замку виконується на висоті 1/3 полотна від його верху. За допомогою шаблону або косинця потрібно розмітити місце установки циліндра і виконати направляюче наскрізний отвір.
- Потім потрібно просвердлити долотчатым свердлом отвір потрібного діаметру. При появі кінчика свердла на зворотному боці дверей, свердління потрібно припинити щоб уникнути пошкодження поверхні полотна.
- Після цього слід вставити личинку накладного замку, фіксуюче кільце з боку лицьової частини дверей і скобу пальця. Настановну пластину потрібно притиснути на місце. Потім за допомогою ножівки потрібно відпиляти від стрижня личинки ту його частину, яка виходить від настановної пластини.
- Далі пластину потрібно прикріпити до циліндра за допомогою довгих гвинтів. Її передній край повинен співпадати з рівнем поверхні дверного полотна.
- Натискаючи кнопку на замку, потрібно звільнити засувку. Потім проводиться установка замку на пластину при суміщенні сполучного стрижня з прорізом задньої стінки замку. Після цього корпус замку необхідно приєднати гвинтами до настановної пластині.
- Притискаючи двері до коробки при закритому положенні засувки, на косяку потрібно відзначити верх і низ язичка замка. На цих мітках потрібно розташувати пластину корпусу і контур її обвести ножем.
- Накреслений контур потрібно всередині просікти стамескою зробити вибірку деревини на глибину закраїни пластини.
- готове гніздо потрібно вставити приймальню пластину, перевірити при закритті дверей входження в неї замкової засувки, а потім закріпити деталь саморізами.
Ось таким чином виконується врізання замків в міжкімнатні та вхідні двері. Всі роботи потрібно виконувати дуже акуратно. Потрібно розуміти, що невірна розмітка або не точне рух можуть призвести до псування двері. Контроль над своїми діями забезпечить успіх роботи.