Як зламати дверний замок шпилькою або скріпкою

Багатьом знайомі випадки, коли вийшовши з дому без ключа, ми через недбалість захлопували за собою двері. Як же бути в такій ситуації? Таке складне становище можна подолати одним з наступних шляхів:

 1. звернення в службу аварійного розтину замків;
 2. самостійне відкриття замку відмичкою.

Перший варіант може бути вельми витратним, тривалим і вимагає надання документів на майно, що не завжди представляється можливим. Відкриття ж замку відмичкою – достатній проста процедура, навчитися якої може кожен. Виготовити відмичку теж можна самостійно, що саме по собі досить цікаво, чи купити в інтернеті. Якщо ж ви опинилися зовсім вже в критичному положенні, то деякі типи замків можна відкрити навіть скріпкою або шпилькою для волосся, як показують у кіно.

Як зламати дверний замок шпилькою або скріпкою

Методи злому замків відмичками відрізняються в залежності від типу замка, його конструктивних особливостей і принципу дії. Класи взломо-стійкості дверей крім матеріалу дверного полотна і способу установки, також безпосередньо залежать від надійності замку.

Типи замків:

 • Штифтові циліндричні замки – це найбільш поширений тип замків, які відкриваються ключем з зубами. Такі замки не відрізняються надійністю і секретністю, тому піддаються злому більшістю з відомих методів: відмичками, свертишем, висвердлюванням тощо.
 • Сувальдні (сейфові) – замки, які відрізняються високою надійністю і стійкістю до злому. Вимагають хороших знань і серйозних практичних навичок, а процес розтину займає тривалий час.
 • Дискові (фінські) – замки під напівкруглий ключ, особливістю які є відсутність в механізмі пружин, тому їх частіше спилюють і відкривають свертишем, ніж відмичками.
 • Автомобільні замки: найчастіше – штифтові, але відрізняються деякими особливостями злому.
 • Ригельні – замки, часто використовувані в дверях під’їздів, комор (застарілий тип замка з низькою надійністю); часто навісні замки бувають саме такої конструкції.
 • Тубулярні – досить рідкісний тип механізму; розкрити такий замок досить складно.
 • Штіфтовий циліндричний замок з ключем лазерної заточки (перфорований) – відрізняється високою надійністю і стійкістю до злому замок.

Класи взломостойкості замків, як і однойменна характеристика дверей, мають чотири рівні захищеності. I клас надає дуже низький ступінь захисту від злому, і розкрити такий замок за кілька секунд досвідченому зломщикові не складе найменшого праці. Відповідно, залізну вхідні двері з хорошим замком IV класу навіть професіоналу доведеться зламувати до 30 хвилин.

Про методи злому

Зламати замок, як уже було сказано вище, можна кількома способами. Серед них: розтин інструментами, відмичками, свертишем, бампінг і вдавлення.

Розтин замку відмичками проходить досить делікатно і без явних слідів злому, що дозволяє зберегти справність і працездатність замку.

Свертишем являють собою міцні інструменти, які вставляють замість ключа в замкову щілину і з силою провертають, що безповоротно псує замок, але дозволяє відкрити двері.

Злом дверей інструментами веде до незворотних наслідків, після чого доведеться змінити замок, а в окремих випадках – навіть вхідні двері.

Бампінг – метод розтину, який полягає в застосуванні інерції шляхом постукування про замок спеціальної болванкою, внаслідок чого окремі штифти підскакують, і з’являється можливість провернути ключ. Даний метод відмінно підійде для злому навісного штифтового замку.

Відкриття штифтових циліндричних замків

Як зламати дверний замок шпилькою або скріпкою

Такий замок досить просто розпізнати: ключова свердловина розташована в круглому штифті. Будемо виходити з того, що ви навчаєтеся злому виключно в благих цілях, тому тренування слід проводити на замках у вхідні двері вашого будинку.

 • Крок 1:

Введіть відмичку в замок, не користуючись обертачів. Гачок відмички повинен бути спрямований до штифтів, тобто – вгору. У разі навісного замка це не має сенсу, потрібно просто намацати перший штифт. Потім потрібно знайти відмичкою останню пару штифтів не докладаючи силу на вращатель, так як це утруднить рух передніх штифтів. Поддіньте задню пару штифтів і поверніть легким рухом. Відпустіть відмичку, але залиште її в замку на задній парі.

 • Крок 2:

Тепер час ввести вращатель, залишивши при цьому місце в замку і для відмички. Якщо замок встановлений правильно і штифти розташовані зверху, то вращатель необхідно помістити на дно циліндра. Впевнено, але плавно поверніть циліндр за годинниковою стрілкою.

 • Крок 3:

Легким рух відмички піднімайте задній штифт. При піднятті він повинен видати слабке клацання. При цьому задня пара втратить пружність. Продовжуючи докладати зусилля на вращатель, потрібно переходити до наступного кроку.

 • Крок 4:

Знаходимо відмичкою наступну пару штифтів. Зберігаючи тиск на вращатель, піднімаємо штифт, поки він не піддасться (ослаблення пружності і характерне клацання).

Далі, потрібно повторити описану процедуру дійшовши до передньої пари штифтів. Коли остання пара підніметься, циліндр буде вільно обертатися і замок відкриється. У разі, якщо вам не вдалося відкрити замок ¬- звільніть вращатель, щоб штифти повернулися на своє місце, і повторіть операцію знову. Завдяки цьому методу, злом дверей значно спрощується.

Відкриття простого замка шпилькою

Як зламати дверний замок шпилькою або скріпкою
Дана операція зажадає від вас наявності дух звичайних шпильок для волосся і трішки спритності:

 1. Робимо з шпильок вращатель і відмичку. Розігніть шпильку і зробіть з неї широку букву U, загнув краю під прямим кутом. Разігнув іншу шпильку, загніть один її кінець на подобі гачка, щоб вийшла відмичка.
 2. Вставте обидва кінці вращателя в замкову щілину.
 3. Вставте відмичку і знайдіть гачком штифти.
 4. Починаючи з далекого штифта, злегка повертаючи важіль в сторону відмикає руху ключа, по черзі піднімайте штифти іншої шпилькою аж до характерного клацання. Коли останній штифт ослабне, поверніть важіль, як ніби відкриваєте замок ключем.


Трохи попрактикувавшись, ви переконаєтеся, що відкрити вхідні двері, яка випадково зачинилися у вас за спиною, не така вже й нездоланна завдання.

Главная / Монтаж / Як зламати дверний замок шпилькою або скріпкою
Вверх