Врезаем замок в металеві двері самостійно: інструкція

Найкращий захист двері досягається за використанням врізного замка. Накладні запірні механізми використовуються набагато рідше.

Фахівці рекомендують до застосування замки з циліндровим або сувальдним механізмом. Циліндрові механізми досить прості у використанні, а сувальдні – більш стійкі до злому. Можна встановити на одну двері замки з різними видами механізмів, це буде оптимальним варіантом.

При купівлі вітчизняного виробу потрібно звернути увагу на його сертифікат. Слід пам’ятати, що дешевий замок аж ніяк не завжди є надійним. Низька якість замку може утруднити його врізання і подальшу експлуатацію.

Необхідні інструменти

При необхідності врізки замку в залізні двері не варто поспішати з викликом слюсаря, таку роботу можна виконати своїми руками. Щоб встановити запірний механізм знадобиться звичайний набір інструментів, який напевно є у кожного вдома завбачливого господаря:

інструменти

  • Кутова шліфувальна машинка «болгарка». Вона знадобиться для того, щоб самому вирізати в залізних дверей посадкове отвір для замку. «Болгарка» є універсальним інструментом, для якого є безліч насадок, які дозволяють виконувати різні операції.
    болгарка
  • Дриль зі свердлами для металу. Для роботи знадобляться свердла малих і великих діаметрів до 12-18мм. Дриль буде потрібна як основний інструмент для установки врізного замку в залізні двері.
    свердла по металу
  • Допоміжний ручний інструмент: викрутки, косинець, плоскогубці, рулетка, молоток, напилок, мітчики і інші дрібниці, без яких ви самі встановити замок не зможете.
    косинець
  • Шурупи по металу. Вони знадобляться для фіксації замку в посадковому місці залізної двері.

шурупи по металу

Перед початком роботи необхідно зрозуміти, що врізання замків в металеві двері вимагає від домашнього майстра певної підготовки і наявності знань. В іншому випадку цей процес краще довірити фахівцеві. Якщо ви впевнені у своїх навичках, можна сміливо приступати до роботи.

Послідовність дій

Правильна врізка замка в металеві двері здійснюється в кілька етапів:

  1. Розмітка для визначення місця замку в двері. Для цього потрібно відміряти 800-1000мм від низу полотна двері і виконати зарубку на її бічній частині. Потім слід прикласти до дверей замок, намітити і просвердлити в двох місцях крайні отвори для входу його корпусу. Ця операція виконується за допомогою молотка, кернера і дрилі. Завдяки слідам кернера в металі двері, свердло дриля з намічених точок зісковзувати не буде. Діаметр свердла вибирається на пару міліметрів більшим, ніж товщина замку.
    розмітка
  2. Вирізання посадочного отвору. Для цього за допомогою олівця або гострого предмету краю отриманих отворів потрібно з’єднати лініями, позначаючи орієнтир різу. Потім, використовуючи «болгарку», необхідно виконати по розмітці два прорізи для отримання посадкового отвори замку. В результаті цієї операції серединка зазвичай випадає з утворенням довгастого отвори. У разі виготовлення дверної рами з профільної труби, а отвір доведеться вирізати з двох сторін.
    кишеню
  3. Вирізання отвору під замковий циліндр. Ця робота починається з розмітки. Використовуючи рулетку, потрібно визначити відстань між отвором свердловиною і краєм замку, а потім перенести його на площину дверей. Одночасно можна намітити отвір для дверної ручки. Перед висвердлюванням отвори під циліндровий механізм потрібно змалювати його контур, а потім по ньому тонким свердлом висвердлити багато дрібних отворів на найближчому відстані один від одного. По готовності процесу, використовуючи свердло, як фрезу, отвори потрібно об’єднати в проріз. Звільнений шматок металу слід вийняти і приміряти замок, обладнаний циліндром. При виниклій необхідності отвір можна трохи розточити до вільного входу в корпус циліндра замка.
    2
  4. Вирізання отвору дверної ручки. Це нескладно: якщо для її розташування була проведена точна розмітка, залишається просто своїми руками висвердлити отвір для ручки відповідного діаметру.
    рукоятка і замок
  5. Установка замку. Цей етап роботи виконується по готовності всіх монтажних отворів дверного полотна. Щоб встановити замок, потрібно вставити його в посадочне місце, вирізане в торці полотна двері та зафіксувати саморізами або гвинтами з замкового комплекту. Потім потрібно вставити циліндровий механізм і з’єднати його з корпусом замку за допомогою гвинта з боку довгого торця дверного полотна. Працездатність замку і м’який хід його ригелів перевіряється за допомогою дверного ключа. При правильній установці механізму, двері повинна відпиратися без перешкод.
    установка
  6. Установка ручок і накладок. Коли установка основного механізму закінчена, потрібно виконати кріплення ручок і накладок. Він проводиться за допомогою гвинтів, що входять в комплект замку. У разі їх відсутності, накладки кріпляться до дверей саморізами.
    установка ручки
  7. Вирізання отворів для ригелів замка. Ці отвори виконуються в дверній коробці і призначаються для входу в неї засува і засувки замка при замиканні дверей. Процес вимагає точної розмітки. Для цього потрібно надіти відповідну планку на металеві засуви і при майже закритій двері відзначити її положення на дверній коробці. Потім планку знову потрібно прикласти до коробки, відзначити розташування відповідних отворів і висвердлити їх за допомогою дриля. Ширина прорізу повинна перевищувати розмір засува на величину в 1-2мм. Після отримання потрібного отвори, його слід закрити накладкою, яка закріплюється на своєму місці за допомогою саморізів.
    ригрель

Ось і вся наука. Таким способом можна своїми руками оснастити двері надійним запірним механізмом, який прослужить роки і надовго захистить ваше житло від непрошених гостей.

Главная / Монтаж / Врезаем замок в металеві двері самостійно: інструкція