Стрімке входження в моду еко-стилю в архітектурі і дизайні інтер’єрів спричинило за собою повернення від…
Установка врізного замка в дерев’яні двері самому: фото та відео
Питання про те, як врізати замок в дерев’яні двері самостійно, нерідко постає перед тими, хто сам вирішує всі ремонтні питання. В інших життєвих випадках такі навички і знання теж можуть стати в нагоді, тим більше нічого в цьому складного немає.
Спершу треба розібратися, в які двері треба встановити замок і, у відповідність з їх типом, вибрати відповідне запирающеее пристрій.
Дерев’яні двері по призначенню бувають:
- вхідні
- міжкімнатні
За зовнішнім виглядом і типом експлуатації:
Визначилися з типом дверей? Приступимо до підбору оптимального замку.
Вибір замку
Замки бувають трьох типів:
Перший тип не рекомендований для використання на міжкімнатних або вхідних дверях – область його застосування обмежується підсобними приміщеннями.
Накладний замок на полотні дерев’яних дверей виглядає не естетично.
Краще врізного типу замикаючого пристрою як для міжкімнатних, так і для вхідних дверей, не знайти. Установка такого замку потребуватиме певних знань і вправності, але, при бажанні, це може зробити кожен. При купівлі слід врахувати напрямок відкривання дверей і, відповідно, підібрати «правий ” або «лівий» замок. Також бувають універсальні моделі, пристосовані для будь-яких випадків.
Для міжкімнатних дверей краще вибрати замок без замочної щілини з магнітною або фалевою засувкою, коли поворот ручки активізує механізм.
Для розсувних типів дверей, у продажу є моделі замків зі спеціальним гачком, фіксуючим стулки в закритому стані.
Для вхідних дверей вибирають замки з ригелями, це найбільш надійний тип від злому.
Інструменти
Першим кроком у підготовці до проведення робіт стає підбір інструментів, які будуть потрібні для установки врізного замку. Вам знадобляться:
- олівець або ручка для розмітки
- електродриль
- перове свердло, ширина якого відповідає товщині замку
- набір свердел по дереву від 2 до 7 мм
- вузька і широка стамеска
- викрутка
- шуруповерт
- молоток або зубило
- рулетка, косинець чи лінійка
Виготовлення паза під замок
- Визначаєте місце розташування замку на дверях. Як правило, замок врізається на 1 метр від підлоги – плюс/мінус 10 см в залежності від зростання тих, хто в основному буде ним користуватися.
- Прикладаєте замок до полотна дверей тією стороною, яку ви будете врізати, і обведіть його ручкою або олівцем.
- Просвердлюєте отвір, рівну ширині замку, з допомогою перового свердла. Зробити це можна двома способами:
- не просвердлювати отвір відразу на всю глибину, а поступово просуватися на 1-2 см до необхідної позначки в полотні дверей
- просвердлити на всю глибину відразу, попередньо на свердлі зробивши позначки, рівні ширині врезаемого замку. Для цього можна використовувати ізоляційну стрічку або шматок дроту.
Слід врахувати, що висвердлювати необхідно на 1-3 мм більше, ніж розмір корпусу замку, так як він повинен входити в высверленный паз без перешкод, і лицьова планка розміщуватися в ньому повністю.
Дриль під час висвердлювання необхідно тримати рівно, перпендикулярно полотну, щоб не було зсуву висвердлюваного паза.
- Паз обробляєте за допомогою стамески і молотка. Його стінки повинні бути максимально рівними, щоб замок розташовувався всередині полотна двері акуратно.
- Робите наносимо розмітку для передньої планки замку, якщо переконались, що він безперешкодно входить в паз. Для цього вставляєте в нього замок і олівцем обводите контур планки. По розмітці вибиваєте стамескою виїмку.
Установка замку і ручки
Паз готовий? Переходьте до встановлення замикаючого пристрою.
- Робите розмітку для личинки та дверної ручки. Цьому треба приділити пильну увагу і проявити акуратність, інакше можна все зіпсувати. Прикладаєте замок навпаки паза і за допомогою вимірювальних приладів (лінійки, косинця), точно размечаете майбутнє розташування замкової щілини і дверної ручки.
- За допомогою відповідних свердел зробіть необхідні отвори під ручку і личинок.
- Вставити замок в отвір і, якщо все зійшлося, прикрутіть його до полотна дверей шурупами, які повинні йти в комплекті із замком. Якщо не зійшлося, то продовжуєте вирівнювати паз за допомогою стамески і напилка, не забуваючи при цьому постійно перевіряти, як входить у нього замок.
Збірка замку і регулювання
Тепер потрібно налагодити роботу замка і просвердлити отвори для ригелів і засувки.
- Вставити личинку в замок, закріпіть його йде в комплекті болтом. Перевірте, як він працює. Якщо все нормально – закріплюйте ручку і лицьову накладку.
- Ригелі і засувку змастіть барвником, закрийте двері і поверніть ключ, щоб на косяку залишилися явні познаки.
- Виріжте деревину на необхідну глибину ригелів і засувки. Для підрівнювання країв під точні розміри скористайтесь стамескою.
- Підготуйте виїмку для відповідної планки (під час цих робіт також користуйтеся вимірювальними пристроями), щоб вона стала на один рівень з поверхнею коробки. Прикрутіть її за допомогою йдуть в комплекті із замком шурупів.
Все готово – вам вдалося встановити врізний замок в дерев’яні двері. Попрацюйте ручкою і ключем, переконайтеся, що все рівно розташоване і користуватися замком зручно. За допомогою стамески налаштуйте розташування частин замку, якщо десь помилилися.