Як зробити відкоси на дверях самому

Виконати дверні відкоси своїми руками можна, оштукатурив їх або використовуючи пластикові панелі МДФ, ламінат, дерево або гіпсокартон. Рідше використовуються такі матеріали як плитка, дзеркала, штучний камінь та коркові панелі.

На вибір матеріалу для відкосів впливає те, з чого зроблена двері, місце її установки, а також дизайн кімнати, бажання і переваги господарів. Обробка отвору ванни, лазні і іншому приміщенні з високою вологістю повинна проводитися з вологостійких матеріалів.

Дверні відкоси з ламінату та МДФ зовні виглядають як дерево, але коштують дешевше. Вони цілком можуть замінити дерев’яні, якщо провести їх монтаж на міжкімнатні двері. МДФ особливо привабливий тим, що володіє високою міцністю, не деформується, а отже, може прослужити дуже довго. Єдиний його недолік – невеликий вибір колірних рішень. Пластикові відкоси доречні на двері з пластику.

Як зробити відкоси на дверях самому

Штукатурка ідеально підходить для вхідних дверей. Дверні відкоси, виконані з її допомогою, характеризуються високою міцністю, легкістю в обслуговуванні і догляді, додаткової звуко – і теплоізоляцією. Це класичний варіант обробки отвору.

Як зробити відкоси на дверях самому

Укоси з гіпсокартону на двері зовні нагадують штукатурку, але їх монтаж не супроводжується утворенням пилу і бруду. Вони добре підходять не тільки для стін, але і для вхідних дверей, оскільки дозволяють покласти додатковий шар утеплювача.

Як зробити відкоси на дверях залежить від обраного матеріалу.

Підготовка отвору

Закрийте двері і коробку плівкою або малярським скотчем, а застеліть підлогу картоном для того, щоб захистити їх від можливих забруднень і пошкоджень. З дверного полотна бажано зняти ручку, щоб вона не заважала робити монтаж.

Перш ніж приступити до кріплення відкосів потрібно підготувати отвір. Приберіть всі старі матеріали, якими виконувалась обробка: фарбу, шпалери, облупившуюся штукатурку. Переконайтеся в тому, що відстань між стіною і коробкою запенено добре. Якщо є щілини, то їх треба додатково закрити. Це поліпшить звукоізоляцію і допоможе зберегти тепло. Поверхня отвору потрібно очистити від пилу і обробити грунтовкою. Виконуючи монтаж дерев’яних відкосів, не зайвою буде обробка протигрибкової сумішшю. Після цього можна приступати безпосередньо до оформлення відкосів.

Оштукатурені відкоси

Суміш для штукатурення можна зробити самому або купити готову. Готується вона з піску та цементу в пропорції 3 до 1. Готову або цементну штукатурку розводять водою. Це зручно робити за допомогою дрилі і спеціальної насадки – міксера.

Дверні відкоси з штукатурки можуть бути як прямими, так і розгорнутими, у яких відстань між внутрішніми сторонами менше, ніж між зовнішніми. Нанесення суміші проводиться в кілька шарів від коробки до кута отвору. Кожен попередній шар змочується водою для кращого зчеплення матеріалу.

Як зробити відкоси на дверях самому

Щоб оформити укіс, на підготовлену прогрунтовану поверхню ставлять маяки. З їх допомогою легше наносити і розподіляти розчин. Кут відкосу оформляють з допомогою куточка. Тріщини, які можуть виникнути в місцях дотику штукатурки і короби обробляють герметиками або акрилом.

Після того, як розчин підсох, можна приступити до нанесення стартової, а потім і фінішної шпаклівки. Після висихання фінішну шпаклівку вирівнюють, готуючи під фарбування або обклеювання шпалерами.

Як зробити відкоси на дверях самому

Укоси з гіпсокартону

Гіпсокартон – зручний і швидкий варіант для обробки відкосів. Його монтаж можна робити двома способами:

  • за допомогою гіпсового клею;
  • на каркас з алюмінієвого профілю.

Після підготовки і обробки отвору можна приступити до його виміру і вирізання деталей. Виміри потрібно проводити максимально точно, від них буде залежати зовнішній вигляд дверей і приміщення в цілому. Попередня установка вирізаних деталей покаже всі наявні недоліки і дозволить їх вчасно виправити.

Як зробити відкоси на дверях самому

Клей розводиться по інструкції, написаної на упаковці. Дві вертикальні і одна горизонтальна деталь з його допомогою приклеюються до стіни. Куточки зміцнюють перфорованим куточком. Для надійної фіксації використовуються розпірки. Після висихання шви обробляються і зачищаються, після чого можна приступити до шпаклювання і обробці.

Монтаж за допомогою алюмінієвого профілю виконати складніше. Глибина таких відкосів буде значно більше.

Укоси з панелей

Укоси для міжкімнатних дверей зазвичай роблять з дерева, ламінату або МДФ. Вони гармонують із зовнішнім виглядом двері і добре вписуються в інтер’єр приміщення. Укоси на балконні двері часто обробляють пластиком.

Як зробити відкоси на дверях самому

Установка відкосів з різних панелей дуже схожа. Перше, що потрібно зробити після підготовки отвору – зробити виміри. Після цього отримані значення переносяться на матеріал, з якого будуть виконані дверні відкоси, і вирізаються деталі.

Дверні відкоси з МДФ, ламінату, пластику, дерева та інших панелей кріпляться на дерев’яні бруски, монтаж яких здійснюється до стіни за допомогою дюбелів або на рідкі цвяхи. Простір між стіною і панеллю заповнюється утеплювачем.

Монтаж завершується обробкою стиків горизонтальної і вертикальної планок відкосу і кутів. Для цього застосовуються пластикові куточки. Їх клеять також в місцях дотику панелей і коробки для приховування щілин.

Вибираючи матеріал для виконання відкосів, орієнтуйтеся на дизайн приміщення. Вдало підібраний колір і фактура допоможуть досягти гармонії і підкреслять потрібні деталі.

Главная / Монтаж / Як зробити відкоси на дверях самому
Вверх