Як встановити дверну коробку з МДФ своїми руками

Монтаж, а саме, збірка і установка дверної коробки з МДФ – достатньо кропіткий процес, який повинен бути продуманий заздалегідь і до кожного його етапу потрібно підходити відповідально. Здійснити монтаж такого виробу зможе і людина, що володіє мінімальними знаннями з монтажу міжкімнатних дверей. Однак тут немає права на помилку. В іншому випадку, доведеться або все переробляти, або підправляти, що може призвести до непридатності зібраної дверної конструкції в руках новачка – доведеться здійснювати монтаж дверного вироби заново. Тому майстер повинен запастися достатньою кількістю часу і нервів. Весь процес повинен проходити поетапно.

Як встановити дверну коробку з МДФ своїми руками

 1. Хороший монтаж базується на точному вимірі всіх складових елементів майбутньої двері і отвору
  Як встановити дверну коробку з МДФ своїми руками
 • На самому початку робіт, перед тим, як буде здійснений збірка – належить визначити розміри вироби з МДФ. Необхідно зробити точний розрахунок, аж до міліметра, довжини стійок лутки і верхньої перемички.
 • Щоб замір був найбільш точним, після проведення демонтажу старої коробки, потрібно прибрати надлишки будівельних матеріалів – залишки піни, штукатурки і т. д. не Можна робити виміри без настилу підлогового покриття. Установка починається саме на готову підлогу.
 • Варто врахувати відстань від стіни до коробки: лиштва повинен міститися цілком – в обрізаному вигляді він здатний зіпсувати позитивне враження про інтер’єр. Роблячи заміри, варто враховувати, що між дверима і коробкою повинні бути присутніми зазори. Якщо зазор великий, двері втратить привабливість, а якщо недостатній — двері просто не закриється.
 • Щоб заміряти стійки, треба виміряти висоту дверей. Стійки повинні дорівнювати висоті всього виробу. Стандартна висота дорівнює 2 000 мм. Залиште зазор між луткою і полотном з МДФ – 4 мм. Знизу потрібно додати зазор 1 см, щоб використання полотна не перешкоджав підлогу.
 • В підсумку повинні вийти такі показники: висота дверей і стійок буде дорівнює 2000 мм + 4 мм зазору між полотном і лутков + 10 мм зазору від підлоги = 2014 мм.
 1. Збірка дверної коробки з МДФ
 • Щоб збірка всіх складових була проведена правильно, насамперед потрібно запилити дверну коробку під розмір отвору. Особливості подпила – верх під 45 градусів, низ залишається рівним – він буде встановлюватися на підлогу. Можна скористатися пилкою по дереву, але для більш рівною і акуратною роботи краще підпиляти кути дисковою пилкою.
 • Боку, запиляні під 45 градусів стягніть. Щоб зібрати потрібні саморізи для дерева завдовжки не менше 55 мм і дриль зі свердлом. Щоб МДФ не дав тріщину, попередньо потрібно зробити отвори трохи меншого діаметру, ніж вкручиваемый саморіз, приблизно на 2-3 мм. Саморізи закручуються з двох зовнішніх сторін кожного кута – зверху 2 і збоку по центру 1.
 • Якщо при примірці свинченных частин висота отвору не дозволяє точно поставити конструкцію, можна поступити так – збити штукатурку зверху отвору і підпиляти брус, знаходиться посередині отвору.
 • Перш ніж кріпити дверну конструкцію у проріз, потрібно перевірити будівельним рівнем горизонталь і вертикаль.
 • Щоб монтаж згодом не розчарував господарів і по необережності не порушити естетичність коробки при кріпленні в отвір, потрібно робити отвори під саморізи в ті місця, де будуть кріпитися петлі і примикати засувка.
 1. Врізка петель
 • Врізка петель починається з вибору боку, на якій буде вирішено встановити ручку, і в яку сторону планується відкриття дверей. Обидва ці фактори визначають розташування петель.
 • Двох петель для вироби з МДФ зверху і знизу буде достатньо.
 • При вимірі і розмітці знадобиться кутомір. Прикладаємо петлю по торцевій стороні, обводимо олівцем. Далі робимо поглиблення стамескою за отриманим контуру на глибину, рівну товщині петлі.
 • В ідеалі розмітка петель повинна встановитися на відстані 200 – 250 мм від нижнього краю дверей і 150 – 200 мм від верхнього краю.
 • Після закінчення розмітки петель, прикручуємо їх саморізами до дверей.
 1. Установка
 • Наступний крок — вирівнювання конструкції рівнем по горизонталі і вертикалі.

За допомогою дрилі просвердліть необхідні отвори для анкерів. Щоб надійно зафіксувати, зробіть по три отвори зліва і справа, як доповнення, можна висвердлити ще по одному отвору зверху і знизу.

Як встановити дверну коробку з МДФ своїми руками

 • найвідповідальніший момент – закріплення коробки в отворі.

При спробі установки можна зіткнутися з проблемою – якщо в отворі буде товстий шар штукатурки, то саморізи можуть не потрапляти в дерев’яну частину стіни. Щоб цього уникнути, потрібно зробити підкладку – дерев’яний брусочок, щоб саморіз закріпився, при цьому він не зашкодить штукатурку. В проблемні зони акуратно присверлюємо дощечка по потрібного розміру, на яку надалі буде посаджена стійка. Після цієї маніпуляції встановлюємо і закріплюємо конструкцію у стіні. Тепер важливо виставити вертикаль за рівнем. Для цього беремо будівельний рівень і регулюємо першу і другу сторони. Далі потрібно розклинити дверну коробку: візьміть звичайні дерев’яні клини і забийте під верхньою частиною стіни. Перевірте ще раз рівень з двох сторін на нахил.

Як встановити дверну коробку з МДФ своїми руками

 1. Установка дверного полотна
 • Переконавшись у тому, що зібрана «рама» встановлена міцно, можна приступити до навішування полотна. Щоб не тримати його на вазі при кріпленні, поставте під нього невеликий дерев’яний брус, він повинен дорівнювати 1 см. І таким чином ця хитрість допоможе акуратно закріпити полотно.
 • Якщо двері зібрати і встановити правильно і рівно, то полотно в будь-якому положенні буде стояти як потрібно, а також безперешкодно відкриватися і закриватися.
 • Після закінчення установки всієї збірки, потрібно її зафіксувати – усунути зазори і запінити монтажною піною. При цьому зазори під дверну коробку МДФ повинні бути 4 мм, так як покриття з цього матеріалу вбирає вологу і може розширюватися. Щоб при розсихання двері все одно закривалася, треба залишити зазор між полотном і дверною коробкою не менше 4 мм. В них потрібно помістити вкладиші, тому що при запенивании, піна починає розширюватися і зазор може зменшитися.
 • Перед цим курну поверхню слід змочити водою, щоб ПМП краще прилягала. Потім залиште на 30-45 хвилин підсохнути.
 1. Монтаж на заключному етапі — установка наличників. Вони закріплюються саморізами або декоративними цвяхами. Збірка і установка закінчена.

Як встановити дверну коробку з МДФ своїми руками

При поетапному дотриманні всіх рекомендацій і правил – успішний монтаж вироби з МДФ забезпечений!

Главная / Монтаж / Як встановити дверну коробку з МДФ своїми руками
Вверх