Установка дверей в дерев’яному будинку самостійно: інструкція

Правильний монтаж дверей в будинку, побудованому з дерев’яного бруса або колод, суттєво відрізняється від їх встановлення в кам’яному будову. Перший фактор, який необхідно враховувати – це осадку дерев’яного будинку під своєю вагою при ущільненні фундаменту. Іншим фактором є усадка коробки будинку при висиханні її матеріалу виготовлення, в нашому випадку – це деревина.

Установка дверей в дерев'яному будинку самостійно: інструкція

В силу її властивостей елементи дерев’яного будинку постійно перебувають у русі. Під дією вологи осінньо-весняного періоду відбувається набухання деревини і її усушка в літній період. В результаті цих процесів періодично можуть змінюватися розміри дверних і віконних прорізів будинку. Термін усадки дерев’яних будинків становить до трьох років, а її величина коливається в межах 3-10%. Меншу усадку до 5% дають будинки з профільованого бруса, велику до 10% – колод будови.

Осадка будинку зазвичай припиняється після одного – двох річних циклів відтавання і промерзання грунту. Після її закінчення всі конструкції будинку стабілізуються в кінцевому положенні.

Установка дверей в дерев'яному будинку самостійно: інструкція

Унаслідок інтенсивної опади і усадки дерев’яного будинку протягом першого року після його будівництва, дверні прорізи в ньому оформляти остаточно не рекомендується. По можливості, можна навіть на час утриматися від заселення.

Наступний фактор, який потрібно враховувати при установці дверей в дерев’яному будинку – це монтаж їх кріплень до отворів. При грубому забиванні кріпильних деталей, деревина може послабитися і навіть розколотися. Тому при монтажі дверей потрібно дотримуватися особливої обережності і правильні кути при установці розпірок або болтів.

Установка дверей

Двері дерев’яного будинку є таким же незамінним атрибутом як меблі, вікна або стіни. Візитною карткою господаря будинку і захистом житла від сторонніх служать вуличні вхідні двері. Вони повинні підкреслювати стиль будівлі, відповідати вимогам пожежної та охоронної безпеки. Елементом інтер’єру приміщень є міжкімнатні двері, виконують крім цього функцію ізоляції суміжних кімнат від запахів, шуму або світла.

Порядок роботи

Дерево досить міцний матеріал, але легко обробляється. Тому виконати монтаж дверей в дерев’яній будові своїми руками цілком під силу кожному господарю володіє столярних і теслярським інструментом. Для того, щоб поставити двері, знадобляться будівельний рівень, молоток, рулетка, стамеска, рубанок, дриль з насадкою або шуруповерт, ножівка або ручна бензопила.
Установка дверей в дерев'яному будинку самостійно: інструкція

  • Якщо вуличні вхідні або міжкімнатні дверні отвори відсутні, їх зручне розташування потрібно вибрати з урахуванням розстановки приладів освітлення, меблів і проведення інженерних комунікацій. Зазвичай все це відбивається на плані або в загальному проекті будинку, але в разі відсутності такої документації всі питання доведеться вирішувати в процесі роботи.
  • Розміри коробки дверей повинні бути менше розміру отвору не більше ніж на 10мм. Розташування майбутнього зрізу по вертикалі і горизонталі визначається за допомогою рулетки, маркера і будівельного рівня. Після закінчення розмітки дверний проріз можна вирізати в дерев’яній стіні бензопилою.
  • Якщо вуличні та міжкімнатні двері встановлюються на заздалегідь підготовлені місця, то трапляється так, що розміри прорізів доводиться підганяти під готові дверні коробки. У таких випадках надлишки матеріалу вирізаються пилкою, а їх нестача усувається вставкою брусу чи дощок потрібного розміру.
  • готовності отвору можна виконувати монтаж коробки дверей. Дверне полотно і петлі з неї потрібно зняти. Це спростить монтаж і запобіжить перекоси. Її кріплення виконується з використанням шурупів, які вкручуються в потаємні отвори. При установці коробки її вертикальні і горизонтальні елементи перевіряються рівнем, допустимі відхилення – не більш 5мм. Вона повинна бути щільно закріплена у дверному прорізі без люфтів і інших переміщень. Потайні отвори кріплення потрібно закрити пластиковими або дерев’яними заглушками.
  • Коли монтаж дверної коробки буде завершено, можна навішувати полотно. При цьому перевіряється його вільний хід і робота запору. Прилягання дверей до коробки повинно бути щільним по довжині всього периметра. Недоліки слід усувати своїми руками регулюванням, перевстановлення петель, нарощуванням їх місць посадки чи поглибленням.
  • На заключному етапі робіт виконується монтаж наличників. Щоб кімната була тепла, щілини між стіною і дверною коробкою потрібно заповнити клоччям або будівельної монтажною піною. Наличники на міжкімнатні або вуличні вхідні двері повинні виглядати красиво і гармоніювати з матеріалом і кольором полотна. Їх розміри повинні забезпечувати маскування стиків стін з дверною коробкою. Кріплення наличників проводиться за допомогою дрібних декоративних цвяхів, шурупів або клею. На цьому все, дерев’яна тепла двері готова.

Особливості установки металевих дверей

Установка дверей в дерев'яному будинку самостійно: інструкція

Правильна установка металевих дверей в дерев’яному будинку має відмінну особливість: готову залізні двері видозмінити проблематично, тому під розмір доведеться підганяти дверний проріз. Крім вищенаведених інструментів монтаж таких дверей вимагає наявності напилка, гайкових ключів і шліфувальної машинки «болгарки».

Початковий етап роботи колишній: виміряли вертикалі і горизонталі входу з максимальним допуском до 10мм, вирізається отвір. Готовий вхід може розширюватися або звужуватися дошками, брусом або з допомогою залізних скоб.

Установка дверей в дерев'яному будинку самостійно: інструкція

Кріплення металевої коробки виконується крупнішими шурупами у зв’язку із збільшеною на них навантаженням від ваги дверного блока і захисною функцією двері.

Після виконання цієї процедури своїми руками можна навішувати полотно. Його правильна робота досягається за допомогою регулювання петель. Щоб не пропускати вуличні шуми, двері повинні мати герметичне зіткнення з коробкою або ущільнювач по всьому периметру. Щілини між стіною і коробкою, щоб кімната була тепла, потрібно заповнити монтажною піною. Після її застигання надлишки матеріалу потрібно зрізати, а стики блоку зі стіною закрити наличниками. Матеріалом для них можуть служити метал, пластик або дерево. Кріплення наличників здійснюється у відповідності з конструкцією дверного блоку болтами і саморізами.

Установка будь-двері в дерев’яному будинку своїми руками – завдання вирішується, якщо є навик теслярських та слюсарних робіт. Комфортна і тепла атмосфера житла багато в чому залежить від того, наскільки ретельно буде проведений такий монтаж. Сподіваємося, що наш матеріал допоміг вам розібратися в його нюансах.

Главная / Монтаж / Установка дверей в дерев’яному будинку самостійно: інструкція
Вверх