Як зробити двері на роликах своїми руками

Класифікуючи розсувні двері на:

 • Двері-книжку (два полотна, що складаються при закриванні);
  Як зробити двері на роликах своїми руками
 • Двері-гармошку (кілька складаються полотен);
  Як зробити двері на роликах своїми руками
 • Двері-слайдер (одне полотно, що рухається всередині стіни або біля неї),
  Як зробити двері на роликах своїми руками

виробники тим самим визначають особливості установки кожного виду зсувних дверей. Розберемося докладніше, як змонтувати двері – слайдер своїми руками, найчастіше встановлюється в квартирах.

Починаючи монтаж своїми руками, потрібно визначитися, який з варіантів кріплення розсувних дверей вам більше підійде:

 • установка підвісних дверей – кріпляться до стелі, або до бруска, встановлюється на стіні над дверима;
 • монтаж дверей-купе, має 2 напрямні: вгорі і внизу, з додатковою парою роликових коліс або з прапорцем.

Перелік інструментів та матеріалів для монтажу

Як зробити двері на роликах своїми руками

Отже, приступаючи до установки міжкімнатних роликових дверей своїми руками, потрібно мати:

 • шуруповерт;
 • фрезерний верстат;
 • рівень, косинець;
 • дерев’яний брус з розміром перерізу 50Х50 мм, до якої буде кріпитися напрямна (довжина = 2 ширини дверного полотна + 50 мм);
 • дриль;
 • направляючі профілі з пластику або металу;
 • комплект дверного полотна;
 • комплект розсувного механізму (ролики, фіксатор, роликові каретки);
 • комплект фурнітури (ручки, замки);
 • комплект доборів, наличники.

Послідовність робіт по установці підвісних дверей

Якщо Ви своїми руками вирішили встановлювати навісні міжкімнатні двері, то у вас в розпорядженні два варіанти кріплення підвісної системи – установка напрямних до стелі або з використанням бруса, який кріплять до стіни над дверним прорізом.

Як зробити двері на роликах своїми руками

До стелі кріплять навісні міжкімнатні двері тоді, коли впевнені в міцності стельового покриття.

 1. Для початку потрібно попрацювати над дверним прорізом: прибрати стару двері і коробку, вирівняти поверхню, витримавши сувору паралельність сторін, прибрати щілини і встановити нову коробку (відразу запінювати щілини не варто, для фіксації достатньо скористатися клинами і розпірками).
 2. Встановлюємо брусок для кріплення напрямних. Для цього проводимо розмітку строго по рівню: притуливши полотно дверей до отвору, потрібно відзначити верхню межу. Над цією відміткою на відстані 7 см проводимо лінію, де буде розташовуватися брус для направляючих.
  Як зробити двері на роликах своїми руками
 3. Готуємо брус для кріплення: проробляємо в ньому отвори з кроком близько 30 см. Тепер анкерами потрібно прикрутити його до стіни вздовж накресленої лінії. При цьому половина всього бруска повинна знаходитися над прорізом, інша половина – виступати в ту сторону, куди буде відсуватися двері. Стежте, щоб брус був прикріплений строго за рівнем, інакше двері довільно виїжджати в сторону нахилу направляючої.
 4. Саморізами до бруса прикріплюємо напрямну планку з заздалегідь просвердленими в ній отворами для кріплення на відстані близько 20 див. Прослідкуйте, щоб напрямна була встановлено не щільно до стіни, а таким чином, щоб двері вільно могла переміщатися уздовж неї.
 5. Тепер потрібно вставити в направляючу роликовий механізм з каретками, що входять в комплект дверей, встановивши по краях направляючих амортизуючий фіксатор.
  Як зробити двері на роликах своїми руками
 6. Додаємо до дверей спеціальне кріплення системи – скоби, так само входять в комплект, встановивши їх у верхній торцевій частині. Завдяки їм, двері прикріплюється до каретках зсувного механізму.

Для цього потрібно просвердлити отвори в торці дверей для кріплення і прикрутити скоби саморізами прорізом до стіни.

 1. Далі на напрямні профілі необхідно встановити двері, поєднавши елементи кріпильної системи.
 2. Шляхом закривання-відкривання перевірити функціонування двері, звернути увагу на горизонтальність і вертикальність конструкції, встановленої своїми руками. Відрегулюйте положення двері по горизонталі, використовуючи болт-фіксатор. Двері не буде мимовільно рухатися, якщо напрямні планки закріплені строго по рівню.
  Як зробити двері на роликах своїми руками
 3. Встановлюємо обмежувальні стійки і з допомогою доборів можна сховати елементи кріплення міжкімнатних дверей.

Установка навісний двері своїми руками завершена.

Етапи монтажу дверей-купе

Якщо ви вибрали для своєї двері-слайдера спосіб монтажу за типом двері-купе, то крім вище описаних робіт по установці верхньої направляючої, необхідно буде закріпити двері в нижній частині. Цей спосіб більш надійний і практичний, його застосовують як для установки міжкімнатних дверей, так і для шафи-купе.

Як зробити двері на роликах своїми руками

Нижній профіль можна встановити:

 • безпосередньо на підлогу, утворюючи поріг (цей спосіб практично не використовується);
 • більш зручний і естетичний варіант – поглибити рейці в підлогу (бажано на етапі роботи з підлоговим покриттям закріпити її до бетонної стяжки).

Уникають освіти порогу частіше іншим способом.

Можна вирізати паз в дверному полотні знизу за допомогою фрезерного верстата, і встановити поруч з лиштвою двері прапорець, що входить в комплект, який поміщається в пройдений паз і направляє двері при русі. Але самостійно зробити ідеально рівну виїмку буде проблематично навіть з використанням електроінструменту, тому краще встановити металевий профіль – так ви забезпечите ідеально пряму напрямну.

Отже, прикріплюємо профіль до нижнього торця дверей за допомогою саморізів.

Тепер прикріплюємо прапорець до підлогового покриття саморізами таким чином, щоб центр прапорця був поєднаний з краєм наличника.

Як зробити двері на роликах своїми руками

Далі виконуємо роботи по установці верхнього профілю, опис яких є вище. Щоб встановити двері строго вертикально, використовують схил і рівень.

Як зробити двері на роликах своїми руками

Після того, як встановлені верхня напрямна, верхні кріплення на двері, фіксатор, можна безпосередньо приступати до установки полотна. Для цього:

 • Заводимо нижній паз двері у прапорець;
 • Встановлюємо двері у верхню направляючу і закріплюємо фіксуючі гвинти.
 • Регулюємо хід двері-купе, перевіряємо рівність конструкції за допомогою рівня, регулюємо положення, використовуючи болт-фіксатор. Установка завершена.

Якщо починати роботи для встановлення міжкімнатних дверей краще з нижньої рейки, довжина якої = 2 ширини дверного полотна, то для шафи-купе – навпаки, починають з верхньої направляючої. Розмір напрямної при цьому дорівнює ширині самого шафи.

Як зробити двері на роликах своїми руками

Верхню рейку кріплять строго в рівень з краєм верхнього торця шафи-купе. Потім вставляють двері у верхній профіль і за рівнем відзначають місце кріплення нижнього профілю.

Як зробити двері на роликах своїми руками

Для шафи-купе нижню рейку потрібно встановлювати на дно шафи, змістивши її в глиб таким чином, щоб двері не виявилася заваленій, тобто строго навпроти верхньої направляючої. Після закріплення нижнього профілю можна встановлювати двері. Для цього:

 • Заводимо двері у верхню напрямну.
 • Піднімаємо нижні ролики і заводимо їх в нижню напрямну.
 • Регулюємо положення дверей за допомогою регулювальних гвинтів.

Підводячи підсумок, можна зробити висновок, що змонтувати міжкімнатні двері на роликах, а також двері для шафи, можна і своїми руками, важливо дотримуватися при цьому рекомендації та інструкції, що входить в комплект поставляється вироби.

Главная / Монтаж / Як зробити двері на роликах своїми руками
Вверх