Виготовлення і монтаж будь-якого предмета інтер’єру своїми руками не тільки приємний процес, але і економія…
Як зробити двері на роликах своїми руками
Класифікуючи розсувні двері на:
- Двері-книжку (два полотна, що складаються при закриванні);
- Двері-гармошку (кілька складаються полотен);
- Двері-слайдер (одне полотно, що рухається всередині стіни або біля неї),
виробники тим самим визначають особливості установки кожного виду зсувних дверей. Розберемося докладніше, як змонтувати двері – слайдер своїми руками, найчастіше встановлюється в квартирах.
Починаючи монтаж своїми руками, потрібно визначитися, який з варіантів кріплення розсувних дверей вам більше підійде:
- установка підвісних дверей – кріпляться до стелі, або до бруска, встановлюється на стіні над дверима;
- монтаж дверей-купе, має 2 напрямні: вгорі і внизу, з додатковою парою роликових коліс або з прапорцем.
Перелік інструментів та матеріалів для монтажу
Отже, приступаючи до установки міжкімнатних роликових дверей своїми руками, потрібно мати:
- шуруповерт;
- фрезерний верстат;
- рівень, косинець;
- дерев’яний брус з розміром перерізу 50Х50 мм, до якої буде кріпитися напрямна (довжина = 2 ширини дверного полотна + 50 мм);
- дриль;
- направляючі профілі з пластику або металу;
- комплект дверного полотна;
- комплект розсувного механізму (ролики, фіксатор, роликові каретки);
- комплект фурнітури (ручки, замки);
- комплект доборів, наличники.
Послідовність робіт по установці підвісних дверей
Якщо Ви своїми руками вирішили встановлювати навісні міжкімнатні двері, то у вас в розпорядженні два варіанти кріплення підвісної системи – установка напрямних до стелі або з використанням бруса, який кріплять до стіни над дверним прорізом.
До стелі кріплять навісні міжкімнатні двері тоді, коли впевнені в міцності стельового покриття.
- Для початку потрібно попрацювати над дверним прорізом: прибрати стару двері і коробку, вирівняти поверхню, витримавши сувору паралельність сторін, прибрати щілини і встановити нову коробку (відразу запінювати щілини не варто, для фіксації достатньо скористатися клинами і розпірками).
- Встановлюємо брусок для кріплення напрямних. Для цього проводимо розмітку строго по рівню: притуливши полотно дверей до отвору, потрібно відзначити верхню межу. Над цією відміткою на відстані 7 см проводимо лінію, де буде розташовуватися брус для направляючих.
- Готуємо брус для кріплення: проробляємо в ньому отвори з кроком близько 30 см. Тепер анкерами потрібно прикрутити його до стіни вздовж накресленої лінії. При цьому половина всього бруска повинна знаходитися над прорізом, інша половина – виступати в ту сторону, куди буде відсуватися двері. Стежте, щоб брус був прикріплений строго за рівнем, інакше двері довільно виїжджати в сторону нахилу направляючої.
- Саморізами до бруса прикріплюємо напрямну планку з заздалегідь просвердленими в ній отворами для кріплення на відстані близько 20 див. Прослідкуйте, щоб напрямна була встановлено не щільно до стіни, а таким чином, щоб двері вільно могла переміщатися уздовж неї.
- Тепер потрібно вставити в направляючу роликовий механізм з каретками, що входять в комплект дверей, встановивши по краях направляючих амортизуючий фіксатор.
- Додаємо до дверей спеціальне кріплення системи – скоби, так само входять в комплект, встановивши їх у верхній торцевій частині. Завдяки їм, двері прикріплюється до каретках зсувного механізму.
Для цього потрібно просвердлити отвори в торці дверей для кріплення і прикрутити скоби саморізами прорізом до стіни.
- Далі на напрямні профілі необхідно встановити двері, поєднавши елементи кріпильної системи.
- Шляхом закривання-відкривання перевірити функціонування двері, звернути увагу на горизонтальність і вертикальність конструкції, встановленої своїми руками. Відрегулюйте положення двері по горизонталі, використовуючи болт-фіксатор. Двері не буде мимовільно рухатися, якщо напрямні планки закріплені строго по рівню.
- Встановлюємо обмежувальні стійки і з допомогою доборів можна сховати елементи кріплення міжкімнатних дверей.
Установка навісний двері своїми руками завершена.
Етапи монтажу дверей-купе
Якщо ви вибрали для своєї двері-слайдера спосіб монтажу за типом двері-купе, то крім вище описаних робіт по установці верхньої направляючої, необхідно буде закріпити двері в нижній частині. Цей спосіб більш надійний і практичний, його застосовують як для установки міжкімнатних дверей, так і для шафи-купе.
Нижній профіль можна встановити:
- безпосередньо на підлогу, утворюючи поріг (цей спосіб практично не використовується);
- більш зручний і естетичний варіант – поглибити рейці в підлогу (бажано на етапі роботи з підлоговим покриттям закріпити її до бетонної стяжки).
Уникають освіти порогу частіше іншим способом.
Можна вирізати паз в дверному полотні знизу за допомогою фрезерного верстата, і встановити поруч з лиштвою двері прапорець, що входить в комплект, який поміщається в пройдений паз і направляє двері при русі. Але самостійно зробити ідеально рівну виїмку буде проблематично навіть з використанням електроінструменту, тому краще встановити металевий профіль – так ви забезпечите ідеально пряму напрямну.
Отже, прикріплюємо профіль до нижнього торця дверей за допомогою саморізів.
Тепер прикріплюємо прапорець до підлогового покриття саморізами таким чином, щоб центр прапорця був поєднаний з краєм наличника.
Далі виконуємо роботи по установці верхнього профілю, опис яких є вище. Щоб встановити двері строго вертикально, використовують схил і рівень.
Після того, як встановлені верхня напрямна, верхні кріплення на двері, фіксатор, можна безпосередньо приступати до установки полотна. Для цього:
- Заводимо нижній паз двері у прапорець;
- Встановлюємо двері у верхню направляючу і закріплюємо фіксуючі гвинти.
- Регулюємо хід двері-купе, перевіряємо рівність конструкції за допомогою рівня, регулюємо положення, використовуючи болт-фіксатор. Установка завершена.
Якщо починати роботи для встановлення міжкімнатних дверей краще з нижньої рейки, довжина якої = 2 ширини дверного полотна, то для шафи-купе – навпаки, починають з верхньої направляючої. Розмір напрямної при цьому дорівнює ширині самого шафи.
Верхню рейку кріплять строго в рівень з краєм верхнього торця шафи-купе. Потім вставляють двері у верхній профіль і за рівнем відзначають місце кріплення нижнього профілю.
Для шафи-купе нижню рейку потрібно встановлювати на дно шафи, змістивши її в глиб таким чином, щоб двері не виявилася заваленій, тобто строго навпроти верхньої направляючої. Після закріплення нижнього профілю можна встановлювати двері. Для цього:
- Заводимо двері у верхню напрямну.
- Піднімаємо нижні ролики і заводимо їх в нижню напрямну.
- Регулюємо положення дверей за допомогою регулювальних гвинтів.
Підводячи підсумок, можна зробити висновок, що змонтувати міжкімнатні двері на роликах, а також двері для шафи, можна і своїми руками, важливо дотримуватися при цьому рекомендації та інструкції, що входить в комплект поставляється вироби.