Що таке МДФ двері: характеристики і установка

При виробництві дверного полотна, спресована панель просочується спеціальними складами, що містять лігнін, рідше парафін. У порівнянні з парафіном лігнін краще склеює і надає більш високі механічні характеристики, а також не обтяжує вага конструкції. Таке просочування покращує тепло – і шумоізоляційні властивості дверної панелі. В подальшому поверхню полотна можна фарбувати, або покрити лаком. Причому покрити лаком чи можна фарбувати без особливих труднощів своїми руками. Конструкція міжкімнатних дверей включає: каркас, накладки, відкоси, покриття і скло. Вхідні двері монтують без стекол. В якості облицювання можна застосовувати шпон, плівки ПВХ, а також фарбувати або покрити лаком. Які саме вибрати варіанти покриття вирішувати вам. Завдяки своїй конструкції двері з МДФ мають порівняно невелику вагу. Вимоги до якісних показників представлені в ГОСТ 6629-88, який є загальним і обов’язковим до виконання.

Характеристики і типи двері МДФ

Облицювання поверхні двері з МДФ встановлює класифікацію основних видів:

  1. Ламіновані двері отримують за рахунок нанесення на поверхню плівок ПВХ. У ламінованої ПВХ міжкімнатних дверей високі показники зносостійкості і довговічності. Крім того, ламіноване покриття ПВХ є екологічно чистим і нетоксичним. Покриття ПВХ не збільшує вагу дверей.
    Що таке МДФ двері: характеристики і установка
  2. Шпонові двері облицьовують шпоном, який роблять із цінних порід дерева. Таке покриття додає двері розкішний дизайнерський вигляд. Накладки і укоси в цьому випадку, також виконають з деревини цінних порід. Шпон має незначний вплив на загальний вага дверної конструкції.
    Що таке МДФ двері: характеристики і установка
  3. Фарбовані або лаковані двері. Найбільш доступний варіант для декорування своїми руками. Переваги таких дверей полягають не лише в економічності (наприклад, в порівнянні з ПВХ), але і в можливості вибору абсолютно будь-якого дизайну. Покрити лаком або фарбувати можна не тільки нову, але і вже наявну двері. Таке інтер’єрне рішення цілком прийнятно навіть для бюджетного ремонту.
    Що таке МДФ двері: характеристики і установка

Вибір способу обробки лицьової залежить від того, які саме дизайнерські рішення ви хочете втілити в життя.

Переваги і недоліки двері з МДФ

Двері з МДФ мають незаперечні переваги перед звичайними дерев’яними дверима щодо стійкості до температурних перепадів навколишнього середовища. Дверне полотно має гарну стійкість до усадкових деформацій, його лінійні розміри не змінюються при зміні температури повітря. Покриття ПВХ, як і лакофарбове покриття легко відштовхують воду.

Правильно виконані укоси, герметизація швів, а також коректна установка дверної конструкції є запорукою тривалого часу експлуатації дверей.

https://www.youtube.com/watch?v=lWSKvc-1xTU

Двері, виготовлена з МДФ панелей, має переваги перед будь-якими іншими показниками екологічності та радіоактивної безпеки. Крім того, такі двері роблять краще мікроклімат приміщення.

Що таке МДФ двері: характеристики і установка

До недоліків дверей з МДФ можна віднести низьку вологостійкість. Не рекомендована установка дверей у ванних кімнатах, а також у приміщеннях з високою вологістю. При збільшенні вологості повітря змінюється загальна вага дверної конструкції за рахунок поглинання вологи.

Установка дверей з МДФ своїми руками

Установка дверей здійснюється спеціалістом, однак можна провести монтаж дверей з МДФ своїми руками. Для того, щоб правильно встановити дверну коробку і всі комплектуючі, необхідно дотримуватися кількох простих правил. Укоси монтують із застосуванням будь-якого виду герметизації. На першому етапі проводиться установка дверної коробки. Зробивши необхідні виміри отвору і коробки, з допомогою чотирьох саморізів з’єднують вертикальні і горизонтальні рейки. У певних випадках монтують нижній поріг, довжина якого дорівнює розміру верхньої планки самої дверної коробки, після чого виробляється установка в отвір дверної коробки. Накладки встановлюються за вимірами. Далі зазначають майданчики для дверних петель, які рекомендовано розташовувати на відстані 20 см від кордону МДФ двері. Установка правих або лівих петель проводиться в залежності від того, як буде відкриватися двері. Після складання необхідна обов’язкова фіксація дверної коробки клинами з кроком 50 див. Після цього можна встановити дверне полотно, вертикальність якого перевіряється рівнем.

Декорування дверей з МДФ своїми руками

Що таке МДФ двері: характеристики і установка

Переваги декорування дверей з МДФ полягають у можливості здійснення будь-яких дизайнерських ідей. Які вибрати варіанти виконання залежить тільки від вашої фантазії. Ламінування плівками ПВХ, дозволяє створити імітацію будь-якій поверхні, від натурального каменю, до хитромудрих узорів. Нанесення плівок ПВХ складний процес, здійснюваний на спеціальному технологічному обладнанні. При декоруванні своїми руками краще фарбувати або покрити поверхню лаком. Поверхню МДФ плит можна фарбувати абсолютно будь-якими фарбами. Причому опуклі частини краще фарбувати пензлем, а рівні – валиком. Кількість шарів фарби залежить від того, які ви хочете отримати тону: яскраві або спокійні. Накладки слід декорувати в тому ж стилі, як і дверне полотно. Правильно виконані укоси запінити, якщо піна видно, то краще зробити оштукатурювання. Після чого, відкоси декоруються під загальний інтер’єр. Покрити лаком двері краще після установки, це заощадить ваш час. Обов’язково обробляти накладки лаком.

Пам’ятка покупцеві

При виборі дверей з МДФ перевагу краще віддати перевіреним виробникам, які мають позитивні відгуки і вага у виробництві даного матеріалу. Накладки повинні бути виконані з теж матеріалу, тим же виробником. Придбавши підробку, ви не тільки втратите гроші, але і час. Підробка не прослужить вам довго. У двері обов’язково повинна бути специфікація, що містить розміри і вага конструкції, а також інформацію про комплектуючих.

Що таке МДФ двері: характеристики і установка

Обов’язково уточнюйте розмір ширини каркаса з боку притвору. Це необхідно при вибірці ніші для установки замку своїми руками.

При покупці дверей у санвузли, краще вибрати конструкцію з встановленими вентиляційними гратами.

При самостійному декоруванні вибирайте двері, яку буде зручно фарбувати або покривати лаком. Накладки повинні гармоніювати з дверним полотном.

Главная / Монтаж / Що таке МДФ двері: характеристики і установка
Вверх