Як зробити двері гармошку своїми руками

Щоб зробити цю нехитру конструкцію, потрібно мати уявлення про те, що таке двері-гармошка. По суті, це складна механічна система, що складається з декількох окремих стулок, що мають невеликі розміри по ширині і з’єднаних з використанням шарнірів або петель.

На відміну від традиційної двері, така конструкція не відкривається навстіж, а складається своїми стулками в сторону. Їх рівномірне і плавний рух забезпечується роликовим механізмом, що розташовуються зазвичай над полотном, і спеціальними синхронізаторами.

Як правило, двері-гармошка пересувається тільки в одному напрямку, але якщо її бічну частина не кріпити, то стулки полотна можна перекладати як в праву сторону, так і вліво. У великих отворах рекомендується встановлювати подвійні розсувні моделі. Їх відмінність від звичайних двостулкових дверей полягає в тому, що працюють вони не нарозхрист, а складаються в «гармошку».

Матеріали виготовлення

Перед тим як зробити двері-гармошку своїми руками, потрібно визначити тип матеріалу для її стулок. Для їх виготовлення використовуються:

 • Натуральне дерево. Це міцний і довговічний матеріал. Перед використанням деревини в якості ламелей двері-гармошки її слід просочити антисептичним складом, покрити морилкою і пофарбувати лаком.
  Як зробити двері гармошку своїми руками
 • МДФ. Являє собою деревоволокнистих пресовану плиту, що має високу зносостійкість і достатню міцність. МДФ не піддається впливу грибка і цвілі, є відмінним матеріалом для виготовлення міжкімнатних дверей.
  Як зробити двері гармошку своїми руками
 • ДСП. Це плита, виготовлена ​​з пресованої тирси, склеєних між собою. Матеріал дешевший, ніж МДФ, і це відбивається на його якості. Кріплення дверей з ДСП не відрізняється міцністю.
  Як зробити двері гармошку своїми руками
 • Пластик. Матеріал цей довговічний, має водостійкими властивостями і низькою вартістю. Він ідеальний для дверей душової кабінки, але в міжкімнатні отворі виглядає не зовсім естетично.
  Як зробити двері гармошку своїми руками

Монтаж двері-гармошки

Комплект купленої моделі повинен включати в себе креслення і інструкцію, в якій детально роз’яснюється, як зібрати двері гармошку своїми руками. Після вивчення документів можна приступати до монтажу. Для виконання роботи будуть потрібні дриль, набір викруток та рулетка, будівельний рівень, кутник і схил, ножівки по дереву і металу, дерев’яні бруски, стусло і монтажна піна.

Як зробити двері гармошку своїми руками

Монтаж дверної коробки

Двері-гармошку можна встановлювати своїми руками в існуючу коробку тільки в тому випадку, якщо вона добре збереглася. Однак такий монтаж небезпечний деякими неприємностями: по-перше, надійність старої конструкції може виявитися сумнівною, а по-друге, дверний проріз напевно зменшиться. Тому рекомендується починати з демонтажу старої дверної коробки і установки нової. Її збірка повинна враховувати розміри отвору і самих дверей. Для кріплення коробки використовуються анкери, які заглиблюються в трьох місцях на кожній з її бічних сторін. При ширині отвору понад 1м необхідно додатково зробити в декількох місцях верхнє кріплення. У просторі між коробкою і стіною отвору слід своїми руками закріпити бруски, а що залишилися порожнечі заповнити монтажною піною.

Монтаж верхньої направляючої

Після висихання піни проводиться установка верхньої направляючої двері-гармошки. Порядок роботи такий:

Як зробити двері гармошку своїми руками

 • Ножівкою по металу потрібно відрізати профільний рейок. Його довжина повинна бути на 4 мм менше ширини прорізу.
 • Потім слід закріпити направляючу двері. Її розташування повинно бути строго горизонтальним. Процес монтажу потрібно контролювати рівнем. По краях направляючої повинні залишатися зазори, їх розміри – 2 мм;
 • Потім необхідно своїми руками зробити розмітку для кріплення і просвердлити в відповідних місцях отвори;
  Як зробити двері гармошку своїми руками
 • Після цього, залишаючи рухомий направляючу, планку потрібно зафіксувати на одному самонарізі з будь-якого з її кінців;
 • Далі потрібно обчислити висоту майбутньої двері, враховуючи десятиміліметрового зазор до статі і роликову систему. Після проведення розрахунків можна обрізати всі деталі по довжині.

Збірка полотна

З’єднання обрізаних панелей можна зробити на підлозі тим способом, який описаний в інструкції до комплекту двері-гармошки. Елементи, виготовлені з пластику, зазвичай з’єднуються спеціальними пазами або прокладками. Вироби з МДФ з’єднуються за допомогою осі, що проходить через вушка або петлі. Такий спосіб збирання часто використовується для складних дерев’яних або комбінованих дверей. Після складання той чи інший спосіб наверх панелей слід встановити змащені литолом ролики.

Як зробити двері гармошку своїми руками

Установка дверного полотна

Закріплену на одному кінці направляючу слід відвести в сторону і встановити в ній опорні пластини. Після цього зібрані панелі потрібно скласти гармошкою і підняти каретками вгору. Притримуючи своїми руками направляючу, панелі слід вставити в паз. Після цього направляючий профіль потрібно встановити на місце і остаточно зафіксувати саморізами на дверному коробі. Монтаж панелей на цьому завершено.

Як зробити двері гармошку своїми руками

Якщо в системі є додаткові вузли, положення панелей потрібно відрегулювати. Після монтажу слід перевірити плавний хід стулок і роботу механізмів петель.

Як зробити двері гармошку своїми руками

На крайній провідною панелі потрібно намітити місце магнітного замку і встановити засувку. Ручки дверей встановлюються в останню чергу. Після того, як складані двері практично зібрана, встановлена, і всі її елементи знаходяться на призначених місцях, можна починати кріплення дверних наличників. Уривок їх проводиться за допомогою стусла. Готові елементи кріпляться з використанням рідких цвяхів або шурупами з потайними капелюшками.

Двері-гармошка робить приміщення більш просторим і світлим. Для полегшення системи можна застосовувати ламелі, які оснащені скляними вставками. Ширми добре виглядатимуть з наскрізною декоративною різьбою або фігурної гратами.

Главная / Монтаж / Як зробити двері гармошку своїми руками
Вверх