Як зробити двері для шафи купе самому

Щоб виготовити і зібрати двері для шафи купе самостійно, потрібно схема дій, яка допоможе зробити всі необхідні розрахунки і підібрати комплектуючі.

Як зробити двері для шафи купе самому

Комплектуючі та матеріали

При виготовленні дверей для шафи купе знадобляться наступні комплектуючі:

 • верхня і нижня направляючі;
 • вертикальні рамки (ручки);
 • горизонтальні балки;
 • фурнітура для зборки;
 • матеріал для дверного полотна.

Як зробити двері для шафи купе самому

Направляючі, рамки і фурнітуру можна купити в магазині, що спеціалізується на продажі комплектуючих для виготовлення меблів.

Матеріалом для дверей шафи купе найчастіше вибирають скло, дзеркало або ДСП. На скляні можна наклеїти матову плівку і малюнок. Дзеркальні ззаду обклеюються спеціальною плівкою, яка запобігає розсипанню осколків, якщо дзеркало розіб’ється.

Збирати шафу купе своїми руками простіше, якщо знаєш послідовність дій.

 1. Розрахунок розміру дверей;
 2. Придбання матеріалів;
 3. Зборка каркаса;
 4. Розрахунок розміру матеріалу для полотна;
 5. Збірка двері;
 6. Установка;
 7. Регулювання шафи.

Як зробити двері для шафи купе самому

Розрахунок розмірів дверей

Перш ніж відправитися в магазин за комплектуючими потрібно зробити розрахунок матеріалу, який знадобиться, щоб зібрати шафа своїми руками.

Перше, що слід визначити розмір розсувних дверей. Для цього вимірюємо ширину шафи без урахування вертикальних бічних стінок, в які будуть упиратися стулки. Припустимо, після вимірювання вийшло значення, рівне 1550 міліметрів. Полотна повинні перекриватися між собою як мінімум на ширину ручки, яка становить 25 міліметрів. Краще, якщо ця цифра буде більше, оптимально – 50 міліметрів. Тоді отримуємо, що ширина 1 стулки буде дорівнює (1550+50)/2=800 міліметрів.

Висота полотна визначається з урахуванням підкладки під направляючі і зазору між ними і дверима. Підкладки будуть знаходитися вгорі і внизу і складуть 16 міліметрів кожна. Величина зазору дорівнює 15 міліметрів. Якщо висота шафи дорівнює 2400 міліметрів, то отримаємо 2400-16-16-15-15=2338 міліметрів.

Як зробити двері для шафи купе самому

Знаючи ці цифри можна приступати до покупки комплектуючих для шафи купе.

Зборка каркаса своїми руками

Профіль ручка, який представляє собою вертикальні стійки каркаса, продається довжиною 2700 міліметрів. Для двох дверей знадобиться 4 штуки такого профілю. Нижня і верхня напрямні продаються на метраж. Щоб зібрати шафу купе знадобиться два метри нижнього і два метри верхнього профілю.

Фурнітура для складання продається комплектом, в який входить:

 • два ролика, які вставляються в нижній профіль;
 • два болта кріплення для роликів;
 • чотири шурупи для складання каркаса;
 • дві опори, які вставляються у верхній профіль.

Один такий комплект розрахований для складання однієї двері. Якщо ви плануєте зробити їх дві, то відповідно придбайте два комплекти.

Збірка своїми руками починається з розмітки і відрізання потрібної довжини профілю ручок. Вони захищені поліетиленовою плівкою, яку не варто знімати до закінчення монтажу дверей на місце. Так ви захистите ручки від подряпин. Їх довжина дорівнює висоті дверного полотна – 2338 міліметрів для нашого прикладу.

Довжину горизонтального профілю рамки-каркаса допоможе розрахувати наступна схема. Від ширини полотна 800 міліметрів віднімаємо 25 міліметрів для кожної з двох вертикальних стійок – саме така глибина профілю ручки. Для надійності з’єднання в них передбачений паз завглибшки 1 міліметр, в який вставляються горизонтальні планки при зборці шафи купе. Таким чином, 800-25-25+1+1=752 мм – довжина горизонтальних елементів каркаса.

Наступний крок – свердління своїми руками отворів для кріпильних болтів в ручках каркаса. Для цього вимірюємо точну відстань від торця нижнього горизонтального профілю до середини паза для кріплення. Переносимо значення на вертикальні планки і свердлимо отвори 5 міліметрів у діаметрі. Таку ж операцію проводимо з верхнім профілем. Потрібно просвердлити отвори через дві планки: наружнюю і внутрішню. Зовнішнє потрібно буде зробити ширше, рассверлив його до 8 міліметрів. При зборці шафи, капелюшок саморіза пройде крізь нього всередину, кріплення буде здійснюватися до внутрішньої планки.

Як зробити двері для шафи купе самому

Таким же чином відміряють і робляться отвори для роликів внизу ручок. У підсумку на одному вертикальному профілі буде три дірки: дві для кріпильних болтів і одна для коліщаток.

Збирати рамку потрібно поєднуючи отвори і затягуючи кріпильні болти. Вгорі перед остаточною затяжкою вставляється опора, після чого болт надійно закручується.

Розсувні двері в шафу купе можна зробити, комбінуючи матеріали, наприклад, низ стулки буде з ДСП, а верх – з скла. Тоді між ними буде розташовуватися ще один профіль.

Розміри полотен

Ширина і висота матеріалу, з якого буде виконана двері, розраховується виходячи з відстані між правою і лівою ручкою, верхньою і нижньою рамкою відповідно. Для того, щоб полотно увійшло в рамку без проблем, залишаємо зазор 1 міліметр з кожної сторони. Для скла та дзеркала потрібно також врахувати товщину ущільнювача, яка теж дорівнює 1 міліметру.

Як зробити двері для шафи купе самому

Для того, щоб зібрати двері в шафу своїми руками, розкручуємо рамку і вставляємо в профіль полотно. Для скляного або дзеркального стулки на його торець по всьому периметру приклеюємо ущільнювач. Збираємо конструкцію, вкручуючи саморізи.

Всі описані дії виробляємо для другої двері шафи.

Установка і регулювання

Після того, як ви закінчили збирати систему своїми руками, двері потрібно встановити на місце. Зробити це можна спочатку вставивши полотно в верхню напрямну, а потім у нижню. Першою в шафу ставиться та двері, яка буде знаходитися глибше. Після монтажу проводиться регулювання роботи системи. Для цього вкручується або викручується болт кріплення нижніх роликів з допомогою шестигранного ключа.

Приймаючи рішення зібрати шафу купе своїми руками, ви зекономите як мінімум 50 відсотків від його вартості. Готова конструкція буде служити довго і радувати вас своєю надійністю.

Главная / Монтаж / Як зробити двері для шафи купе самому
Вверх