Установка доборів міжкімнатних дверей самостійно

Коли приходить час ставити нові міжкімнатні двері, часто зустрічається ситуація, в якій розміри стін і коробки не збігаються. Ширина лутки, як правило, менше, ніж товщина стіни. У такому разі дверну коробку з одного боку ставлять врівень зі стіною, а з іншого приймаються за обробку отворів. Є різні способи додання естетичного зовнішнього вигляду голому ділянки стіни. Один з них – установка доборів.

Установка доборів міжкімнатних дверей самостійно

Матеріали для виготовлення

Добір – це тонка планка, виконана з різних матеріалів, яка служить для додання міжкімнатних дверей і дверного отвору завершеності. Вона отримала таку назву, тому що добирає для дверної коробки необхідну ширину стіни. Добірні дошки бувають виготовлені з:

  • дерева;
  • МДФ (мелкодисперсная фракція);
  • ДВП (деревоволокнистих плит);
  • пластику.

Для додання потрібного зовнішнього виду, їх облицьовують шпоною або декоративною плівкою. Підбираючи матеріал планки, потрібно враховувати колір і фактуру самих дверей. Найчастіше, вони вибираються однаковими для втілення ефекту єдиної конструкції. Але можна монтувати і контрастно відрізняються один від одного, якщо таке рішення вимагає стиль приміщення.

Види і розміри

Зустрічається кілька видів додаткової дошки. Які з них вибрати, залежить від дверного короба встановленої двері. Добори для міжкімнатних дверей бувають:

  • телескопічні;
  • без кромки;
  • з крайкою.

Установка доборів міжкімнатних дверей самостійно

Добори з крайкою на торці захищені від проникнення вологи і довговічніші в експлуатації. Звичайні, із захисною кромкою або без неї, фіксуються в дверному отворі на цвяхи або клей. Точні значення ширини для них визначаються підгонкою і спилювання зайвого матеріалу своїми руками. Кріпити їх буде трохи простіше, ніж дошку без торцевій крайки. Якщо установка наличника буде виконана з похибкою, у доборів з крайкою не буде видна структура матеріалу.

Телескопічні особливо актуальні тоді, коли їх ширина не може бути заздалегідь визначена. Такі добірні планки мають паз, куди вставляється крило телескопічного наличника. Разом вони складають телескопічний погонаж.

Товщина планки коливається в діапазоні від 5 мм до 2 см, ширина становить 7-40 см, висота – 2 метри. Нестандартні розміри виконуються за індивідуальним замовленням будь-якої меблевої майстерні. Додаткова дошка необхідних параметрів також може бути виготовлена самостійно. Для цього потрібно знати, які інструменти можуть знадобитися і мати деякі навички роботи з ними.

Інструменти для виготовлення та встановлення своїми руками

Правильно поставити доборную дошку можна самому без допомоги фахівців. Щоб встановити її своїми руками потрібно:

  • рівень, лінійка;
  • саморізи або цвяхи;
  • дискова пила або лобзик;
  • шуруповерт, свердло;
  • монтажна піна.

Загальні рекомендації по монтажу

При установці дверної коробки дуже складно дотриматися однакову відстань від неї до кута стіни у верхній і нижній її частині. Тобто значення ширини внизу і вгорі може бути різним і становити 5 мм і навіть більше. Тому правильно буде спочатку встановити міжкімнатні двері, а потім вже монтувати планки. При розпилюванні своїми руками дуже важливо знати точні розміри з урахуванням цих невідповідностей. Додаткова дошка виготовляється у відповідності з ними. Це робиться для того, щоб лиштва лягав рівно без зазорів на ребро планки і стіну.

Спочатку рекомендується кріпити горизонтальний елемент, а потім ставити вертикальну стійку. Монтаж здійснюється в такому порядку, тому що після встановлення горизонтальної планки легше відміряти необхідну висоту вертикальної.

Кріпити добір можна до дверної коробки або безпосередньо до стіни.

Установка доборів міжкімнатних дверей самостійно

Кріплення до дверного короба

Як правило, коробка має паз для кріплення добору. У нього і вставляється планка після підгонки під розміри ділянки стіни, який необхідно приховати. Після того, як завершено монтаж, потрібно рівнем заміряти наскільки рівно виконана робота. Дошка повинна рівномірно прилягати до стіни і не вигинатися дугою в одну або іншу сторону.

Фіксується планка монтажною піною. Як відомо, при висиханні вона має властивість розширюватися. Тому задувати нею простір між стіною і встановленим елементом потрібно точково, щоб уникнути розпирання.

Установка доборів міжкімнатних дверей самостійно

Кріплення до стіни

Монтаж додаткової дошки без паза здійснюється до стіни, а не до дверної коробки, з допомогою саморізів. Для цього до укосу своїми руками потрібно кріпити брус, а до бруса вже саму планку. У ній попередньо висвердлюють отвори для вкручування шурупів. Це робиться для того, щоб запобігти розколу матеріалу. Отвори зенкуются великим по діаметру свердлом, щоб капелюшок саморіза була втоплена в матеріалі, а не виступала над ним. Після закінчення роботи вони ховаються під самоклеючі або опуклі меблеві заглушки відповідного кольору. Для більш надійного кріплення її можна приклеїти будь-яким клеєм або рідкими цвяхами.

Установка телескопічного добору

Установка доборів міжкімнатних дверей самостійно

Вважається, що телескопічні добори для міжкімнатних дверей ставити своїми руками складніше, ніж звичайні. Вони встановлюються без застосування цвяхів або клею. Не потрібно також попередня підгонка ширини. Монтаж передбачає замкове з’єднання «шип-паз». Спеціально зроблена виступаюча частина заганяється в паз, виточений в дверній коробці. Її глибина буде залежати від ширини ділянки стіни, який потрібно приховати. Регулювати розміри можна і з зворотного боку, де елементи з’єднуються з наличниками за таким же принципом. Такий спосіб кріплення дозволяє отримати саме той розмір, який вам потрібен.

Якісна установка додаткової дошки і міжкімнатних дверей послужить гарантією з довгої служби.

Главная / Монтаж / Установка доборів міжкімнатних дверей самостійно
Вверх