Пластиковий декоративний куточок для арок: фото та відео

Арочні отвори, які стали дуже популярними останнім часом, дозволяють відійти від стандартних рішень поділу приміщення і виступають альтернативою міжкімнатних дверей. Арки не порушують цілісності простору, виглядають дуже стильно і гармонійно в інтер’єрі і надають приміщенню індивідуальність і неповторність.

Арочний отвір робиться індивідуально і може бути самих різних форм, конфігурацій і розмірів. Ідеально вирівняти криволінійність прорізу арки з допомогою оштукатурювання — складне завдання навіть для досвідченого майстра. Самий простий і універсальний спосіб згладити кути в арці — це використовувати арочний куточок. Цей оздоблювальний елемент спеціально призначений для оформлення складних конструкцій з вигнутим контуром ліній.

Функції арочного куточка:

 • Вирівнювання нерівних країв арки, згладжування кутів.
 • Захист декоративного покриття арочних кутів. Кутовий профіль оберігає від зносу шпалери, не дає обсипатися і кришитися оздоблювальним матеріалам.
 • Допомагає виділити і зробити ефектний акцент на незвичайній формі арки. Варто відзначити, щоб арочний отвір виглядав гармонійно та вишукано, дизайнери не рекомендують вибирати для обклеювання арки шпалери з великим малюнком із-за складності акуратною стикування країв. Шпалери на стіни повинні бути однотонними або з дрібним складним декором.
 • Посилення і запобігання деформації граней арочного отвору.

Види арочних куточків та їх призначення

В залежності від свого функціонального призначення, куточки для арок поділяються на декоративні, штукатурні або перфоровані. Декоративний арочний куточок служить для остаточної зовнішнього оздоблення арки. Кутовий перфорований профіль використовується як коригуючий елемент, який згодом буде замаскований фінішною обробкою.

Пластиковий декоративний куточок для арок: фото та відео

Декоративний арочний профіль виготовляється в основному з пластика. Пластик – універсальний і практичний матеріал, який може бути найрізноманітніших кольорів і відтінків.

Пластиковий декоративний куточок для арок: фото та відео

Переваги пластикового куточка для обробки арочного отвору

 • Ідеально приховують нерівності на стіні і проблемні ділянки в конструкції арки. Захищає шпалери або інший обробний матеріал від зносу.
 • Витончене і ефектне підкреслення вигинів дверного арочного прорізу згідно дизайнерським задумом.
 • Пластикові елементи можна легко монтувати і клеїти на будь-яку поверхню.
 • Широкий спектр кольорової гами дозволяє підібрати пластиковий куточок до будь-яких шпалер.
 • Довговічність і міцність.
 • Немає необхідності додаткового фарбування або обробки поверхні.
 • Легкий догляд, не бояться вологого прибирання.
 • Доступна ціна в порівнянні з іншими оздоблювальними матеріалами.

Перфорований арочний профіль

Гнучкий кутовий профіль під штукатурку може бути виготовлений з металу, пластику або пробки. Свою назву перфорований арочний куточок отримав з-за отворів, які розташовані по всій його поверхні. З одного боку, виріб оснащується надрізами, які нагадують пелюстки і надають йому Г-подібну форму. Перфорована поверхня дозволяє в процесі штукатурних робіт отримати рівну красиву грань на самих нерівних і криволінійних ділянках арочного отвору.

Пластиковий декоративний куточок для арок: фото та відео

Особливості монтажу: як і чим клеїти арочний куточок

При купівлі арочних куточків, краще взяти більше матеріалу, щоб не виникло помилок у роботі. Для цього потрібно виміряти загальну довжину арки і додати ще 10% для запасу. Якщо вага конструкції невеликий, то щоб приклеїти пластикові арочні куточки, можна скористатися рідкими цвяхами. Якщо ж передбачається більш громіздка і важка обробка арочного отвору, то краще використовувати спеціальний клей.

Клей для арочного куточка вибирається залежно від його кольору: білі елементи краще клеїти на білий клей, а для кольорових використовувати безбарвний. Перфоровані куточки кріпляться за допомогою скоб, саморізів, цвяшків без капелюшків або їх можна приклеїти на шпаклівку. Якщо планується клеїти коркові куточки, то потрібно використовувати спеціальний клей для пробки. Клеїти куточки в проріз – нескладний процес і не вимагає особливих навичок.

Порядок приклеювання арочного куточка з пластику на клей

 • Підготовка поверхні. Важливо відзначити, що не можна клеїти накладки з пластику на шпалери. Якщо робоча поверхня обклеєна шпалерами, їх потрібно обов’язково видалити. Зайві шпалери видаляють за допомогою гострого канцелярського ножа.
 • Після того як видалена вся бруд, пил і старі шпалери, проводиться грунтовка поверхні. Процес приклеювання повинен проводитися не раніше, ніж через 30-40 хвилин.
 • Клей наносять на виріб, рівномірно його розподіляють по поверхні тонким шаром.
 • Профіль прикладають до місця, де він повинен знаходитися відповідно до задумів дизайнера.
 • Для кращого схоплювання з поверхнею куточок потрібно трохи посувати, щоб нанесений клей рівномірно розподілився по його поверхні.
 • Потім куточок потрібно прибрати і почекати п’ять хвилин, а потім знову прикласти і вже остаточно приклеїти та зафіксувати малярським скотчем.
 • Після того, як клей повністю висох, липку фіксуючу стрічку можна зняти.
  Пластиковий декоративний куточок для арок: фото та відео

Як зігнути пластиковий куточок

Якщо для оформлення арок продається арочний пластиковий профіль, то його конструкція плавно і легко повторює вигини арочного отвору. Але якщо з якихось причин немає можливості придбати готовий гнучкий куточок під арку, то доводиться працювати із звичайним пластиковим куточком. Щоб зігнути прямий пластиковий профіль, потрібен спеціальний будівельний фен.

Пластиковий декоративний куточок для арок: фото та відео

Використовуючи гаряче повітря будівельного фена, куточок згинають згідно контурам арки. Вже зігнуту під впливом гарячого повітря частина виробу фіксують за допомогою будівельного скотчу до повного охолодження куточка. Можна гріти пластик над відкритим полум’ям, наприклад над газовим пальником – так можна легко пошкодити і зіпсувати куточок.

Якщо будівельного фена немає під рукою, можна спробувати скористатися звичайним феном для сушіння волосся, тільки якщо він досить потужний, але краще не експериментувати і все-таки придбати готові арочні куточки.

Главная / Монтаж / Пластиковий декоративний куточок для арок: фото та відео
Вверх