Як витягнути зламаний ключ із замка

Якщо системи замків від дверей виробляють все більш складними і надійними, то ключі, на жаль, міцніше не стають. Як діяти, якщо зламався ключ у замку? Багато поспішають зняти заблокований елемент і встановити новий механізм, але є і більш гуманні способи, що дозволяють зберегти цілісність замку.

Причини поломки ключа:

 • поступовий знос металу ключа і деталей запірного механізму в результаті тривалого використання;
 • неправильна експлуатація двері (введення ключа від іншого замку, надмірне механічний вплив, різкі хлопки дверима);
 • низька якість заготовок для ключів або погано виготовлений дублікат.

Якщо ключ зламався в проміжному положенні

Витягти ключ з дверей можна тільки тоді, коли він зафіксований в первісному або кінцевому положенні. Як витягнути зламаний ключ із замка, коли він застряг в проміжному положенні?

 • У першу чергу слід бризнути аерозолем WD-40 (в крайньому випадку, підійде будь-яка мастило) всередину сердечника.
 • Спробуйте довернути ключ за допомогою його уламка або викрутки.
 • Якщо цей спосіб не спрацював, витягнути ключ можливо тільки після видалення пинів, Висвердлити фіксатори пинів не дуже складно, а ось зібрати все назад зможе далеко не кожен – простіше поміняти личинку.
Як витягнути зламаний ключ із замка

Як витягнути уламок стрижневого ключа з врізного замка

У таких запірних механізмах слід всього лише акуратно демонтувати бічну кришку. Після того, як вироблено витяг уламка, замок встановлюється назад в двері і продовжує функціонувати. Однак для запобігання повторення ситуації, не буде зайвим змастити його внутрішній механізм.

Як витягнути зламаний ключ із замка

Як витягти ключ, якщо його частина виступає з замкової щілини

 • Найбільш поширений спосіб вилучення уламка, який застряг в замку – зачепити його плоскогубцями. Це дуже філігранна робота, що включає в себе процес надійного захоплення ключа і подальші маніпуляції з ним: слід злегка розгойдувати ключ і поступово тягнути на себе. З огляду на, що зачепити вдається лише мінімальну площу ключа – зробити це досить складно. Буває і таке, що зачепити уламок плоскогубцями не представляється можливим через його маленького розміру, тоді спробуйте озброїтися більш тонким інструментом – пінцетом.
 • Досить легко і швидко можна дістати ключ з дверей, якщо в торці застряглого уламка висвердлити отвір і вкрутити туди шуруп. Потім в свердловину треба бризнути WD-40 і дбайливо похитуючи, вийняти плоскогубцями саморіз з ключем, який застряг.
 • Є спосіб дістати зламаний ключ від дверей за допомогою пари добре заточених шил. Кожне з них треба ввести в замкову щілину по обидва боки від уламка. Після цього слід міцно обхопити і стиснути уламок, а потім потягнути шила на себе, захоплюючи уламок вперед. Замість шила можна взяти звичайну довгу швейну голку.
 • Багато майстрів радять спробувати витягти зламаний ключ за допомогою пилки (полотна) для ручного лобзика. Пилку треба ввести зубчиками вгору в замкову щілину, а потім акуратно рухати нею до тих пір, поки зубці не підчеплять уламок. Як тільки інструмент надійно зчепиться з ключем, потрібно плавно, без ривків, тягнути його на себе разом з ключем.
 • До найдоступнішим і досить ефективним відноситься спосіб вилучення ключа від дверей за допомогою рибальського гачка. Якщо він розжарений, його треба нагріти і розігнути, а потім ввести в свердловину кінчик з зазублиною. Як тільки уламок вдасться зачепити, потрібно його потягнути на себе. Неодноразові повторення гарантують успішний результат даної операції, до того ж, гачком можна вивести з ладу секрет замка.
 • Якщо відламаний частина ключа не дуже деформувалася, можна придбати суперклей і спробувати з’єднати частини ключа. Для цього клей наноситься на доступну частину ключа, потім її вводять в замок і різко притискають до відламаний частини. Трохи почекавши, поки клей застигне, потрібно плавно вийняти склеєний ключ. Обов’язково врахуйте, що робити це дуже небезпечно: ключ може і не «схопитися», а клей вимажется внутрішні порожнини свердловини і зіпсує секретний механізм замку. Природно, що навіть при вдалій операції з вилучення, цей ключ більше не варто вставляти в замок.
 • Можна скористатися для вилучення уламка ключа потужним неодимовим магнітом. Звичайно, це можливо тільки в разі, коли ключ зроблений з матеріалу, що взаємодіє з магнітними полями.
 • Варіант вилучення ключа за допомогою сталевого дроту актуальний тільки тоді, коли в доступності немає ніяких інструментів. Тонку сталеву дріт найпростіше знайти в таких умовах. Її також вводять в отвір з метою зачепити уламок і витягти його. Робити це доведеться довго, а домогтися результату – не просто.

Незважаючи на численні способи виймання зламаного ключа від дверей, робити це дуже складно, а очікуваний результат слід не завжди. Не варто багато разів повторювати невдалі спроби, щоб не посилювати положення. Краще звернутися в сервісну службу по ремонту замків. При цьому видиму частину зламаного ключа треба зберегти, щоб показати її майстру. Досвідчений працівник отримає ключ, якщо це можливо, або акуратно демонтує замок двері, коли нічим не можна допомогти.

Главная / Фурнітура / Як витягнути зламаний ключ із замка
Вверх