Як зняти дверну ручку самому

Для цього спочатку необхідно визначити до якого виду дверних ручок відноситься Ваша. За типом пристрою розрізняють:

  • натискні – ті, на які потрібно натиснути, щоб відкрити двері;
  • поворотні – які, відповідно, потрібно повертати. Вони ж – круглі або ручки-Кноб;
  • стаціонарні – ручки, що встановлюються на дверне полотно.

Нажімниє ручки підходять для установки на вхідних металевих або міжкімнатних дверей. Вони можуть бути оснащені вбудованим замковим механізмом або бути частиною замку.

Поворотні ручки мають замковий секрет з одного боку і фіксатор з іншого. Найчастіше ставляться на двері ванною або туалету.

Стаціонарні – кріпляться безпосередньо на двері, замість замка оснащені роликовим механізмом для надійної фіксації двері в закритому положенні.

Як зняти натискні ручку

Натискна ручка в комплекті з замком найчастіше встановлюється на вхідних металевих дверей. Причиною її заміни може стати зламався стрижень всередині ручки. Хоча вся дверна фурнітура встановлюється виробником або продавцем дверей, зняти і замінити таку ручку не складе особливої ​​складності, скориставшись мінімальним набором інструментів.

Якщо ручка зламалася, то спочатку за допомогою викрутки необхідно відкрутити шурупи, на яких тримається декоративна або захисна планка. Незафіксована ручка легко зніметься зі стрижня. Потім, за допомогою плоскогубців захопити виступаючий край стрижня і витягнути його.
Як зняти дверну ручку самому

Якщо ручка не знімається, потрібно знайти фіксує елемент на ній. Це може бути невеликий шуруп, який необхідно відкрутити або штифт, при одночасному натисканні на який знімається ручка.

Нова ручка встановлюється в зворотному порядку, якому проводився демонтаж: змащений маслом стрижень вставляється в одну частину ручки і двері, потім встановлюється ручка на зворотному боці дверей і фіксується. Не забудьте про фіксують і захисних прокладках. Закріпіть накладну планку замка на дверях. Як зняти дверну ручку самому

Як зняти ручку на пластикових дверей

Ручку на пластиковій вхідний або балконних дверей легко можна зняти, не вдаючись до послуг фахівців, якщо немає пошкоджень запірних і регулюючих механізмів.

Для цього потрібно, відтягнувши на себе захисну планку під ручкою, повернути на 90º. Під нею ви виявите шурупи, відкрутивши які ручка легко зніметься. Нову фурнітуру потрібно використовувати того ж виробника, щоб співпадали кріплення і отвори на вхідних дверях і не порушилася робота механізмів, що регулюють різні положення полотна, якщо мова йде про балконних дверей.

Вставивши стрижень і закріпивши ручку, захисну планку необхідно встановити на місце.

Як зняти натискні ручку на міжкімнатних дверей

Замок міжкімнатних дверей найчастіше недорогий, так як до нього не висуваються такі вимоги по надійності, як до роботи замка на вхідних дверях. Тому і експлуатаційний період у них невеликий.

Ручки міжкімнатних дверей часто мають вбудований замок. Якщо в роботі засувки ви не помітили порушень, повністю міняти замок не варто, можна спробувати обійтися заміною ручки.

Принцип і послідовність заміни нажимної ручки на міжкімнатних дверях схожий з діями по демонтажу ручки вхідних дверей. Для вільного доступу до внутрішнього механізму, необхідно зняти ручку, спочатку відкрутивши за допомогою невеликої викрутки фіксує шуруп або стрижень. Як зняти дверну ручку самому

Далі знайдіть невеликий отвір на декоративній планці і акуратно подденьте його за допомогою простого ножа. Робити це потрібно акуратно, так як планка виготовлена ​​з тонкого металу і легко може деформуватися. Якщо планка тримається на шурупах, відповідно їх слід викрутити. Видаливши планку, ви отримаєте доступ до чотирьох шурупів, якими з’єднані дві частини ручки-замка. Викриття шурупи і вийміть механізм з дверного полотна.

Щоб вставити нову ручку, виконайте всі дії в зворотному порядку з новим механізмом.

Як зняти круглу ручку

Зняти ручку Кноб або круглу ручку на міжкімнатних дверей також просто, як і натискну. Різниця полягає у відмінностях елементів фіксують ручку. У натискних ручках штифт необхідно викручувати. А круглу ручку можна зняти, знайшовши на ній технічний отвір, в якому знаходиться пружний фіксатор. До ручкам Кноб в комплекті повинен йти спеціальний ключ, вставивши який в технічний отвір ви зможете натиснути на пружний фіксатор. Якщо ключ не знайшовся, скористайтеся невеликим цвяхом.

Часто через неправильну збірки намацати пружний елемент в отворі не вдається. Якщо так сталося, значить неправильно встановлений декоративний фланець і Вам необхідно зробити наступне:

  • зняти декоративний фланець затвору ножем;
  • перевернути на 180º, так щоб пружний фіксатор потрапив в технологічний отвір на фланці, при цьому ви почуєте клацання.

Як зняти дверну ручку самому
Тепер, під час натискання на фіксуючий елемент, потягніть ручку – вона легко зніметься. Знявши декоративну панель (фланець), ви отримаєте доступ до кріпильних шурупів.

Як ви можете судити, зняти і замінити круглу або натискні ручку досить просто. Ви можете сміливо виконати ці дії самостійно. Якщо ж мова йде про порушення роботи всього замкового механізму, звичайно краще звернутися до фахівців, які професійно зроблять ремонт або заміну замку.

Главная / Фурнітура / Як зняти дверну ручку самому
Вверх