Прагнучи забезпечити безпеку собі і своїм близьким, люди вибирають різні пристрої і пристосування. Відеодзвінок для…
Збірка замки для вхідних дверей: інструкція
За типом установки замок може бути врізний або накладної:
- Накладний замок не поєднується з дверним полотном, а видно на його поверхні зсередини приміщення, що не завжди зручно. Для свого надійного кріплення накладний замок вимагає наявності міцного підстави вхідних дверей.
- Врізний замок – це більш популярний і надійний варіант. Його корпус фіксується в порожнині двері і зовні непомітний.
За призначенням замок буває замикаючим і фіксуючим замикаючим:
- Замикаючий замок закривається поворотом ключа.
- Фіксуючий замикаючий замок закривається зачиненням дверей.
- По влаштуванню секретного механізму замки діляться на сувальдні і циліндрові:
- Сувальдні замки мають в своєму механізмі пластини, які встановлюються під впливом зубців ключа в певне положення, яке дозволяє закривати і відкривати такі запори. Мінусом сувальдних замків є наскрізний отвір під ключ, яке пропускає зовнішні звуки за дверима.
- Циліндрові замки мають спеціальну «личинку», в якій голки під впливом ключа встановлюються на певній висоті. Відповідність їх розташування формі ключа забезпечує можливість його повороту. При поломці такого замку у більшості випадків достатньо замінити його личинку.
Підготовка до ремонту замку
Збірка і розбирання дверного замка зазвичай здійснюється з метою його лагодження. При цьому визначається наявність або відсутність бракованих частин механізму вироби і сторонніх предметів для їх видалення. Для того, щоб не потрапити в халепу при розбиранні замку, втративши якусь дрібну деталь його механізму, не варто починати роботу без схеми пристрою. Зазвичай вона включається в комплект замку вхідних дверей при його купівлі. В іншому випадку її можна знайти в інтернеті.
Вивчаючи схему можна дізнатися:
- про розташування і комплектності елементів механізму замка;
- про спосіб їх кріплення між собою;
- про функції будь-якого елемента замку.
Крім схеми для розбирання і складання замку знадобляться мастило і деякі інструменти:
- викрутки, відповідні кріплення елементів механізму;
- замковий ключ, який знадобиться для перевірки дії секрету вироби;
- лупа, пінцет і шило – для підтримки дрібних деталей;
- спеціальна змазка від виробника або wd-40;
- деталі для ремонту замку;
- щіточка для очищення його від пилу.
Збірка і розбирання циліндрового замку
Личинки циліндрових замків досить часто з різних причин виходять з ладу. Але заміну цим механізмам секрету знайти не дуже просто в магазині або на ринку, при цьому розібрати і зібрати циліндровий замок особливих труднощів не складе.
Ригелями такого замку управляє механізм личинки. Щоб її замінити, потрібно відкрити двері і оглянути торець дверного полотна в місці розташування ригелів отворів. Зазвичай там розташовується гвинт, що фіксує личинку в корпусі виробу. Перед відкручуванням замок повинен бути у відкритому положенні. Видаливши кріпильний гвинт, в замкову щілину потрібно вставити ключ і, трохи повертаючи, витягти його з замку разом з циліндром. Щоб зібрати замок з новою личинкою, потрібно повторити весь процес у зворотному порядку.
Набагато складніше розібрати і зібрати личинку, наприклад, з метою її перекодування або виготовлення ключа. Однак, не маючи для такої роботи спеціальних пристосувань, за неї краще не братися.
Збірка і розбирання сувальдного замку
Секретний механізм сувальдного замку за розміром набагато більше, ніж личинка циліндричного пристрою. Тому доступ до його секрету тут набагато простіше. Це дає можливість зібрати або розібрати його механізм за допомогою звичайних інструментів.
Для розбирання сувальдного дверного замка знадобляться викрутка, мастило і ганчір’я. В першу чергу, потрібно викрутити гвинти, які утримують кришку корпуса механізму. Після зняття кришки перед поглядом з’явиться секрет замка у вигляді стопки пластин і всі інші його елементи. Пластини секрету пружні і мають химерні вирізи.
Відвівши в бік пружини, треба витягти з корпуса замка цю стопку пластин. Всі вони нанизані на елементи спеціального кріплення і прилягають до стійки хвостовика. Завдяки цьому здійснити збірку пластин якимось іншим чином досить проблематично.
Після проведення з пластинами необхідних маніпуляцій можна збирати секретний механізм замку. Всі пластини, які знаходяться в стопці, мають певний порядок свого розташування. Його зміна викличе перекодування секрету. Тому збирати пластини потрібно в колишній послідовності. Вони вставляються по черзі в елементи кріплення секрету і пружинятся. Після закінчення цієї роботи корпус замку можна закривати кришкою і фіксувати її кріпленням.
Поради по збірці замку
Робота по складанню дверного замка не таке легке, яким може здатися на перший погляд. Тому не варто нехтувати такими корисними порадами:
- По закінченню складання замку потрібно обов’язково перевірити його роботу за допомогою ключа;
- Необхідно періодично звіряти зі схемою розташування внутрішніх елементів замку;
- Перетяжка кріплення може призвести до порушення роботи механізму секрету;
- Кріплення в замку сувальд повинно бути щільним. Їх випадання вказує на неправильне складання.
- При виявленні в замку пошкоджених елементів їх потрібно замінити. Якщо це неможливо, слід міняти замок.
- не Можна встановлювати на вхідних дверях несправний запірний механізм.
Першою ознакою правильного складання дверного замку є відсутність непотрібних деталей. Тому так важливо при роботі користуватися додається до пристрою схемою. Але аж ніяк не завжди варто проникати у нутрощі замку і витрачати свій дорогоцінний час на його ремонт, який може викликати труднощі при самостійному виконанні. У таких випадках буде розумніше довірити роботу фахівцям.