Як визначити відкривання дверей: ліве або праве

Здійснюючи заміну дверного полотна, а також купуючи в магазині петлі або замки для них, необхідно знати, ліва або права двері знаходиться перед вами. Дивно, але навіть серед фахівців немає єдиної думки, як зробити це правильно. Одні рекомендують подивитися на двері зверху і якщо вона закривається по ходу годинникової стрілки – вона права, а якщо проти – ліва; інші радять визначити сторону з того, з якого боку ручка, коли двері відкриваються до себе; треті орієнтуються на те, з якої сторони знаходяться петлі, якщо стояти зовні… Всі ці способи допомагають визначити напрями дверей правильно. Але проблема в тому, що за кордоном прийнято встановлювати напрямок по-іншому, звідси і плутанина з імпортними комплектуючими. Щоб уникнути плутанини, уточнюйте розташування замків і петель у менеджера.

Існує ГОСТ 31173-2003, який чітко прописує, що дверний блок лівого (правого) відкривання, це блок з лівим (правим) розташуванням петель з боку розорювання полотна. Так визначають напрямок відкривання дверей та інші нормативні документи (Протипожежні норми, Санітарні Норми).

Як визначити відкривання дверей: ліве або праве

При конструюванні будівель приймається до уваги відкривання дверей: воно повинно бути зручним (щоб не було блокування при одночасному відкритті), а також безпечним. Дверні конструкції загального користування, такі, як вхід в під’їзд, повинні відкриватися виключно назовні, щоб не ускладнювати евакуацію людей у разі небезпеки. Вхідні двері в будинок також повинна розчинятися від себе, хоча цим правилом часто нехтують, коли сусідні полотна розташовуються дуже близько і блокують один одного. Міжкімнатні двері можуть відкриватися будь-яким способом, тут немає суворого регламенту. Головне – наявність вільного простору для розорювання.

Як дізнатися напрямок двері при монтажі

Таким чином, всі двері розподіляються на ліві і праві і комплектуються петлями і замками у відповідності з цим. Щоб точно дізнатися, на яку сторону буде відкривання дверей, потрібно:

  • Встати обличчям до дверей з тієї сторони, де вона буде відкриватися на себе;
  • Якщо петлі праворуч, а двері відчиняються лівою рукою – це права модель.
  • Якщо петлі зліва, а двері відчиняються правою рукою – це ліва двері.

Як визначити відкривання дверей: ліве або праве

Якщо двері будуть відкриватися від себе, то ручка праворуч означає що двері права, а якщо ручка зліва – ліва.

Важливо, що різні двері не взаємозамінні!

Як правильно підібрати замки

Багато стикаються з такою проблемою: знадобилися врізні замки для дверей, а після їх придбання виявляється, що відкривання і закривання замку неможливо, так як скоси на язычках дивляться в іншу сторону.

Щоб не зіткнутися з подібними неприємностями, потрібно заздалегідь, вищеописаним способом встановити, для яких дверей призначені замки.

  • Якщо не представляється можливим це зробити з якихось причин, можна просто попросити в магазині універсальний замок. У таких моделях язичок замку перевертається: натиснувши на собачку і втопивши її вглиб, через бічні отвори можна розвернути її на 180 градусів, після чого засувка приймає потрібне положення. Проблема з правими/лівими дверима, таким чином, відпадає.
  • Циліндрові замки не поділяються на сторони відкривання, але, на жаль, не всі замки можна підлаштувати під тип двері, багато з них також діляться в залежності від сторони монтажу.
  • Сувальдний замок: від його перевертання, в силу особливих конструктивних особливостей, рекомендується утриматися. Щоб дізнатися, лівого або правого типу сувальдний замок, потрібно покрутити ключ в бік ближнього косяка, якщо замок зачинено — він встановлений правильно. Якщо замок закривається обертанням від одвірка – він встановлений неправильно. Невірно встановлений замок можна буде відкрити (закрити) своїм ключем у разі виходу з ладу хоча б однієї пружини, повертає сувальди.

Проблема встановлення замків не стосується стандартних, що випускаються серійно, вхідних дверей, тому що вони завжди продаються з встановленими у відповідності з нормативами замками.

Як вибрати потрібні петлі

Якщо більшість замків – універсальні, то універсальні петлі хоч і існують, але підходять далеко не завжди. Нерозбірні універсальні петлі роблять дуже проблематичним процес зняття дверей з петель, тому використовуються нечасто. При купівлі правих і лівих варіантів петель, краще звернутися до хорошого продавця, який допоможе визначити їх правильно.

Як визначити відкривання дверей: ліве або праве

Таким чином, при виборі правої і лівої сторони відкривання дверей, потрібно пам’ятати, що вона повинна не тільки відповідати правилам безпеки і бути зручною, але і мати особливий, відповідний її стороні, набір фурнітури.

Главная / Фурнітура / Як визначити відкривання дверей: ліве або праве
Вверх