Як відкрити дверний замок без ключа

Втратив ключ від вхідних дверей? Перше, що приходить в голову – викликати фахівців, друге – вибити двері. Це цілком розумні думки, але їх здійснення трохи дорого. Немає причин ламати залізні двері або платити комусь, поки не випробуваний такий варіант, як відкрити замок без ключа.

Відмичка

Як відкрити дверний замок без ключа

Найпопулярніший спосіб розкрити врізний замок – використовувати відмичку. Її можна придбати в спеціалізованому магазині, але якщо захлопнувшуюся двері потрібно відкрити якомога швидше, спробуйте зробити відмичку своїми руками:

 • Візьміть дві прості канцелярські скріпки;
 • Розігніть довгий кінець однієї скріпки;
 • Довгий кінець другої скріпки розігніть під кутом 90 градусів – це буде натягувач, за допомогою якого належить повертати замок;
 • Вставити натягувач в личинку замку, натисніть, щоб були присутні натяг, зафіксуйте тиск і спробуйте повернути натягувач як ключ;
 • Інший скріпкою намацайте штифти. В більшості випадків їх п’ять і вони відмикають замок при правильній постановці;
 • Починаючи з дальній частині замкової щілини, натискайте на штифти по порядку. Якщо штифт зайняв правильну позицію – ви почуєте легке клацання;
 • Коли всі штифти «клацнуть», поверніть натягувач як ключ і замок відкриється.

Як відкрити дверний замок без ключа

Звичайно, цей метод не універсальний, але дешеву китайську двері з простеньким замком так можна відкрити. За великим рахунком, успіх операції залежить від будови механізму та типу замку – в кожному з них є свої нюанси:

Сувальдний замок

Він складається з набору пластин з різними пазами і виїмками. Ключ від такого замку назвали «метелик» з-за своєї форми, якщо його немає, потрібно досягти зміщення пластин, а це досить складно.

Від класу захисту замку залежить кількість пластин і складність їх будови. Замки 4 класу взломостойкості, як правило, ставлять на дорогі металеві двері. Такі механізми мають ще й додатковий захист, наприклад, магнітні заслінки. Не варто навіть намагатися власноруч відкрити такий замок, якщо ви не професійний зломщик. Але якщо особливих «наворотів» немає, то можна ризикнути розкрити «сульвадник» навіть враховуючи, що з першого разу мало кому це вдається.

Можна спробувати розкрити личинку з допомогою гачка і свертишем.

 • Зігніть кінчик тонкої викрутки – це буде свертишем;
 • Кінчик спиці загніть гачком – це буде відмичка;
 • Вставити свертишем і відмичку в личинку замку;
 • Проштовхнувши свертишем до упору, проворачивайте його, підтримуючи напругу. Гачком починаємо рухати і зміщувати кожну пластину, провертаючи згорток. Якщо це вдається – пластина піддалася.

Другий спосіб – пошкодити кріплення хвостовика. Для цього всього лише необхідно знайти конструкцію вашого типу замка із зазначенням розташування внутрішніх елементів. Далі встановлюємо дриль строго в місці знаходження хвостика і починаємо свердлити. Замок розвалиться зсередини, як тільки мета буде досягнута. Ригелі після цього будуть піддаватися на вплив простого гачка.

Як відкрити дверний замок без ключа

Циліндрові замки (англійська або штіфтовий)

Врізний циліндровий замок прийнято встановлювати на залізні двері. Виробники почали обладнувати личинку таких механізмів броньованими накладками і надміцними штифтами, але якщо замок двері досить старий, його можна висвердлити, тобто відкрити за допомогою дриля. Слід висвердлити невелику дірочку прямо над отвором для ключа. Далі треба підняти стопор, з допомогою відмички проникнути в личинку і відсунути гачок. Циліндр зі штифтами відкриється, якщо зробити отвір безпосередньо в циліндрі, а потім вставити всередину відмичку і провернути.

Можна також спробувати розкрити вхідний циліндровий замок свертишем, але будьте готові до того, що цей спосіб працює далеко не завжди. Справа в тому, що важлива деталь англійського замку – хвостовик, після застосування свертишем часто ламається, що перешкоджає подальшому злому. При такому розкладі личинку замку ви просто заблокуєте, але двері не відкриєте.

Хрестової замок

Він досить простий, відкривається за допомогою викрутки і дрилі. При цьому багато квартири мають двері з такими замками. Якщо засвердлити личинку свердлом трохи більшого діаметру, ніж у ключа, можна відкрити замок викруткою.

Як відкрити дверний замок без ключа

Є спосіб відкрити хрестової замок з використанням жувальної гумки. Для цього треба вставити м’яку жуйку в серцевину замка і проштовхнути її вглиб. Після її застигання можна відкривати замок першій-ліпшій викруткою. Це пояснюється тим, що гумка набуває форму ключа, тому і вийняти її буде проблематично.

Як відкрити дверний замок без ключа

Як відкрити навісний замок без ключа? Є два основних способи зробити це:

 • Вибудувати штифти, як описано вище, за допомогою відмички. Особливого сенсу в цих копітких діях немає, так як є другий спосіб;
 • Зняти замок з допомогою лома. Сенс в тому, що силу треба прикладати в напрямку слабкого місця такого замку – де дужка прикріплена до корпусу. Якщо ж сили не вистачає, можна просто перепиляти дужку і вийняти замок.

Рейкові замки

Як відкрити дверний замок без ключа

Методи їх розкриття досить примітивні, вони все вирішують одну задачу – зрушити рейки. Є кілька способів зробити це, наприклад, волосінню або струною. Спочатку вставте залізну викрутку між дверима і косяком. З волосіні зробіть петлю, яку треба просунути в замкову щілину, а потім обвести навколо штирів, службовців для того, щоб відкривати замок зсередини. Потім витягніть петлю – рейки відсунуться, двері відкриється.

Магнітний замок

Ключі від таких замків являють собою систему дрібних магнітів, які розташовані таким чином, щоб відштовхувати магніти в замку. Такий замок немає шансів відкрити без відповідного обладнання: магнітна відмичка створює вібруюче електромагнітне поле, змушуючи личинку, тобто магніти в замку, вібрувати з великою швидкістю, відповідно – плутатися і відкривати замок. Слід врахувати, що пережити цей процес можуть не всі дрібні деталі в замку. Результат: ключ втратив свою цінність і вже не гарантує безпеки вашої квартири.

Як відкрити дверний замок без ключа

Як відкрити міжкімнатні двері, якщо немає ключа

Міжкімнатні двері теж схильні до проблеми відсутності ключів. Припустимо, дитина закрився в туалеті і не може дотягнутися до замку. Як йому допомогти? На щастя, в більшості своїй, замки міжкімнатних дверей оснащені страхувальною системою: на зовнішній частині накладки є отвір, варто лише вставити в нього будь цвях і натиснути – ручку можна легко повернути, а двері відкрити.

Як відкрити дверний замок без ключа

На жаль, страхувальна система не завжди передбачена, все-таки для міжкімнатних дверей можна використовувати різні замки – накладні, різьблені або засувки. В такому випадку можна відкрити кімнату за допомогою звичайної пластикової карти. Простий замок-язичок відсунеться, якщо провести пластиковою карткою між дверима і косяком, уздовж замку та повернути ручку.

Якщо цей варіант не допоміг відкрити міжкімнатні двері, можна скористатися способом з відмичкою, описаним вище.

Не існує замків, які не можна розкрити, але неприємності можуть доставити багато з них. А адже уникнути зайвого головного болю так просто: зробіть кілька дублікатів ключів від квартири, зберігайте їх вдома і у людей, яким ви повністю довіряєте, і, нарешті, просто будьте уважніше!

Главная / Фурнітура / Як відкрити дверний замок без ключа
Вверх