Як вчинити у разі втрати ключів

Втрата ключів від будинку – великий стрес для людини. Якщо все кишені і сумки перевірені, всі можливі місця події обходжу, а всі потенційні очевидці опитано – пора робити рішучі кроки.

Якщо є запасні ключі

Всі знають, що треба розташовувати запасними ключами і довіряти їх надійним сусідам, родичам або друзям. Якщо дублікат знайшовся, то є два варіанти розвитку подій: зробити собі ще один ключ і забувати про інцидент або вживати заходів безпеки. Друге, мабуть, логічніше, адже втрачені ключі від будинку завжди можуть виявитися вкраденими. Щоб уникнути пограбування, потрібно:

 • Змінити замки;
 • Встановити додатковий замок.

Як вчинити у разі втрати ключів

А у тих, хто забув подбати про надійному місці для запасних ключів, є кілька варіантів проникнути в будинок.

Відкриваємо двері самостійно

Той, хто втратив ключі від квартири, може спробувати відкрити двері самостійно або за допомогою доброго сусіда, але в цьому випадку треба підготуватися до того, що робити це може виявитися важче, ніж здається. Насамперед роздобудьте відмичку. В екстрених випадках можна використовувати в якості поворотної пластини будь-яку смужку листового металу товщиною 5 мм: за 5-10 мм від краю її згинають під прямим кутом – виходить важіль. Маніпулятор в самому нехитрому виконанні можна робити з дроту або скріпки, відступивши від краю 4 мм і загнув кінчик на 45 градусів. Якщо є час і можливість, краще всього придбати спеціальну відмичку саме для вашого типу замка в магазині – нею відкрити замок зможе навіть людина без спеціальної підготовки.

 • Двері з врізним циліндровим замком, оснащеним хрестоподібним механізмом, можна відкрити, якщо дуже акуратно просвердлити точно над замковим отвором. Після цього потрібно ввести в отриману діру відмичку, підняти стопор і посунути гачок засува;
 • Двері з циліндровими штифтові механізмами відкриваються шляхом висвердлювання невеликого отвору в циліндрі. У нього потрібно вставити відмичку і провертаючи її, відкрити двері;
 • Двері з вбудованим замком, оснащеним язичком, відкриваються простою викруткою або навіть звичайної пластиковою карткою шляхом введення її між коробкою і дверним полотном. Так можна притиснути язичок, після чого залишиться повернути ручку і двері розчиняться;
 • Двері з сувальдними замками можна відкрити провертанням личинки зовні. Тому відмичка повинна рухати кодову частину і обертати механізм, а для цього вона повинна бути дуже міцною і досить тонкої. При цьому треба максимально сильно відтягнути від коробки полотно двері і відсунути сувальди;
 • Двері з замком-клямкою можна відкрити, якщо відкрутити гвинти, які тримають ручку. Після цього треба зняти ручку і металеву панельку, що закриває пристрій замка. Залишається намацати засувку, натиснути на неї, і, не відпускаючи, провернути дверну ручку.

Спеціалізована допомога

Звернутися до служби розтину замків – розумний варіант, але, на жаль, не безкоштовний. При цьому ви будете вдома в дуже швидкому часі, так як всі необхідні роботи фахівці проводять дуже оперативно:

 • диспетчер прийме заявку;
 • на вказану адресу виїде команда з набором інструментів та замків;
 • фахівці швидко проведуть весь перелік робіт з розкриття замка (акуратно відкриють його спеціальними пристосуваннями, провернуть механізм, висвердлите і витягнуть личинку);
 • при необхідності вам тут же вріжуть новий замок.

В ідеалі пошкодження дверей і механізму замка не відбудеться, і після заміни личинки проблема буде вирішена.

 • Швидко опинитися вдома, крім приватних служб, може допомогти МНС. Зв’язатися з співробітниками можна через єдину диспетчерську службу. Єдина проблема полягає в тому, що нерідко ці хлопці вважають за краще робити роботу швидше і не самим безболісним шляхом – випилюючи замок разом з частиною двері.
 • Промислові альпіністи можуть допомогти з замком, проникнувши в квартиру зовні. Особливо це зручно для тих, хто забув закрити вікно або балкон. Але навіть якщо вікна закриті, «скелелази» відіжмуть віконну раму без глобальних ушкоджень. У будь-якому випадку, навіть якщо робити монтаж розбитого вікна, це вийде дешевше, ніж установка дверей.

Як вчинити у разі втрати ключів

Потрібно врахувати той факт, що жоден фахівець не візьметься розкривати двері, не будучи впевненим, що вона дійсно ваша. Для того, щоб запевнити його в цьому, підійдуть документи про право власності, договір оренди або паспорт з пропискою. А якщо хтось забув всі документи в тій самій зачиненій квартирі, доведеться робити обхід сусідів з проханням підтвердити Вашу особу або залучати дільничного.

Щоб уникнути проблем – потрібно спочатку робити для дверей свого будинку сучасний замок зі спеціальною, яка не потребує ключах конструкцією. Якщо той, хто забув ключ, поставив квартиру на сигналізацію – він просто замовить дублікат. Для інших же тільки одна порада – будьте уважнішими!

Главная / Фурнітура / Як вчинити у разі втрати ключів
Вверх