Як розрахувати розмір дверей шафи купе самому

Дотримуючись нашої інструкції, ви зможете правильно розрахувати шафу купе своїми руками. Ця робота не така складна, як здається на перший погляд, тому її може виконати навіть початківець складальник меблів.

Будемо виходити з того, що у вас вже є готовий креслення, зроблений своїми руками в графічному редакторі, в якому визначено кількість і спосіб кріплення різних деталей. Складаючи модель шафи купе, слід враховувати, якою буде товщина матеріалу кромки. Цей чинник дуже важливий, особливо для розрахунку ящиків.

Розраховуємо розміри шафи і його наповнення

Щоб наочно продемонструвати, як проводиться розрахунок своїми руками, будемо паралельно показувати приклад для корпусного дводверної шафи, розміри якого наступні:

  • висота – 2200мм;
  • ширина – 1600мм;
  • глибина – 600мм.

Як розсувної системи будемо використовувати алюмінієву Alutech, форму профілю виберемо С-образну. З двох дверей одна буде з ЛДСП, друга – дзеркальною. Шафа буде мати дві окремі секції, одна під вішалку для одягу, у другій розміщуватимуться полиці і ящики.

Перше, що нам необхідно зробити – підготувати креслення, куди будемо вносити розміри, отримані в результаті розрахунку.

Як розрахувати розмір дверей шафи купе самому

Розраховуємо висоту для бічної стоевой наступним чином: [висота шафи купе] – [товщина даху]. Враховуючи, що стандартна товщина листа ЛДСП 16мм, в нашому випадку результат буде 2184мм (2200-16).

Боковина буде такої ж ширини, як глибина нашого шафи, тобто 600мм.

Як розрахувати розмір дверей шафи купе самому

shkaf-v-dome.ru Øêàô-êóïå 1 174

Для розрахунку дна конструкції необхідно від загальної ширини відняти товщину двох боковин, у нас вийде 1568мм (1600-32).

Що стосується довжини цоколя, то його розмір буде дорівнює довжині дна конструкції (1568мм). Його стандартна висота 60мм. Зауважимо, що меншу висоту зробити не вийде, у зв’язку з особливостями роботи кромкооблицювального верстата.

Щоб було зручніше проводити розрахунок отвору, де будуть розташовуватися полиці і ящики, зробимо його кратним 50мм. Враховуючи, що секцію, в якій розташовані ящики, необхідно відсунути від центра на відстань від 50 до 70мм, зробимо її ширину 600мм. У цьому випадку ящики не будуть зачіпати двері і наклеєний на неї ущільнювач з ворсу.

Перед тим як розрахувати глибину наповнення шафи, необхідно extcnm, що розсувна система дверей забере близько 85-90мм, тому цей розмір буде менше, ніж наружний на 100мм.

Формула для розрахунку внутрішньої стоевой буде наступна: [висота шафи]-[висота подіуму]-[товщина даху шафи], у нас це буде 2108мм (2200-76-16).

Розраховуємо глибину внутрішніх полиць і стоевой: [ширина шафи]-100мм(під розсувну систему дверей), у нас це значення вийде рівним 500мм.

Як розрахувати розмір дверей шафи купе самому

Виходячи з того, що ширина секції під ящики і полиці 600мм, проводимо розрахунок для другого відсіку: [ширина шафи]-[товщина двох зовнішніх стоєв]-[ширина секції для ящиків]-[товщина внутрішньої перегородки]. Внісши всі значення ми отримаємо 952мм.

Розрахунок ящиків для шафи

При розрахунку фасаду ящиків, необхідно відняти від ширини прорізу від 4 до 6мм для місця під зазори, при цьому зазорам по висоті буде достатньо 3мм. Також необхідно врахувати крайку ПВХ по периметру фасаду, вона може бути 1 або 4мм (мінімальна і максимальна величина).

Як розрахувати розмір дверей шафи купе самому

Щоб зручніше було проводити розрахунок боковин ящиків, зробимо їх кратними 50мм, у нас вийде 450мм. Висоту огороджувальних бортів слід зробити менше фасаду на 40 або 50мм. Тобто, якщо ми зробили фасад 200мм, то бічні бортики будуть 160мм. Тильну частину ящиків розраховуємо наступним чином: [ширина отвору]-[товщина направляючих]-[боковина ящика]. Отримуємо 542мм (600-26-32).

Для дна ящиків, які ми робимо своїми руками, вибираємо матеріал ДВПО. Дно може приєднуватися знизу, або для його установки робляться спеціальні пази. При цьому необхідно враховувати товщину матеріалу (як правило, 4мм) і глибину паза, вона може бути 5-8мм В нашому випадку ми вирішили робити дно набивним, відповідно, його розмір 570х446мм.

Вішалки для одягу виготовляється із хромованої труби, ми взяли систему Joker перерізом 25мм, забезпечену двома фланцями для кріплення.

Як розрахувати розмір дверей шафи купе самому

Враховуючи, що секція під одяг практично не має полиць для додання жорсткості конструкції, необхідно зробити стяжку в центрі прорізу. Її ширина буде така ж, як у прорізу (952мм), а висота 200мм.

Параметри кришки на шафа купе відповідають ширині і глибині конструкції, іноді робиться невеликий козирок для підсвічування. Який він буде форми, не має значення. У тому випадку, якщо ви плануєте встановлювати підсвічування, досить збільшити глибину, приблизно на 150мм.

Задню стінку виготовляють з ДВПО, як правило, її роблять набивний. Враховуючи, що стандартний розмір аркуша цього матеріалу 2750х1220мм, цільна конструкція не вийде. Тому стінка набирається з двох шматків.

Як розрахувати розмір дверей шафи купе самому

Рекомендуємо скласти специфікацію для розпилу у вигляді таблиці

№ Назва елемента Ширина (мм) Довжина (мм) Кількість (шт)

Розраховуємо двері в шафу купе

Нами був обраний алюмінієвий профіль Alutech, формою MS120, його параметри наведені у виробника. Необхідні розрахунки:

Як розрахувати розмір дверей шафи купе самому

розсувні двері в шафу купе встановлюються на отвір 2108х1568мм;

верхня і нижня напрямні будуть довгою – 1568мм;

розрахувати ширину кожної двері можна так: [ширина отвору]+[перехльости]/2, отримуємо 797мм ((1568+26)/2);

вертикальний профіль висотою: [висота отвір]-[висота бокового профілю], отримуємо 2063мм (2108-45);

показуємо, як розрахувати розміри горизонтів (верхній і нижній):[ширина дверей]-[горизонт], в нашому випадку 747мм (797-50);

висота і ширина дверей 2003х762, висота = [висота вертикального профілю]-[H(дсп)], ширина = [ширина дверей] – [S(дсп)];

Висота і ширина дзеркала для дверей шафа купе 2001×759, висота = [висота вертикального профілю]-[H(скла)], ширина = [ширина дверей]-[S(скла)].

Вище наведених розрахунків цілком достатньо, щоб зробити шафу купе своїми руками.

Главная / Фурнітура / Як розрахувати розмір дверей шафи купе самому
Вверх