Розбираємо ручку міжкімнатних дверей: інструкція

Дверні ручки мають різноманітні форми, але діляться на кілька основних видів:

  • Стаціонарні. Такі ручки не пов’язані з замком, часто забезпечуються засувкою, і існують в якості самостійного аксесуара двері. Вони служать тільки для зручності її використання. Такі ручки кріпляться на поверхню дверного полотна за допомогою гвинтів і мають різноманітний дизайн. Їх найбільш популярною формою є П-образна, яка має вигляд скоби закріпленої по вертикалі.
  • Натискні. Їх внутрішній устрій складніше. Наявність у механізмі ручки заскочки потребує його врізання в полотно вхідних дверей та виконання відповідного отвори в коробці. При натисканні на ручку, язичок клямки відсувається з допомогою пружини і двері відразу відкривається. У вільному положенні ручки, засувка висунута, а стулка дверей може бути зачинені. Натискні ручки забезпечують щільне з’єднання полотна і дверної коробки, і як наслідок – високу звукову ізоляцію кімнати.
  • Поворотні, або ручки-ноби. Зазвичай вони мають кулясту форму і замкову щілину, розташовану в центрі корпусу. Для відкривання вхідних дверей ручку потрібно повернути по своїй осі. Саму поворотну ручку можна відкрити ключем, з іншого її боку розташовується фіксуюча кнопка.

Розбирання стаціонарної ручки

Після визначення виду стаціонарної ручки міжкімнатних дверей можна приступати до її демонтажу.

Розбираємо ручку міжкімнатних дверей: інструкція

При кріпленні стаціонарної ручки з допомогою саморізів, потрібно відкрутити їх викруткою, потім зняти її і оглянути для пошуку пошкоджень або заміни. Щоб поміняти ручки, потрібно звернути увагу на те, щоб нова накладка на двері була по можливості ідентична раніше встановленої. Це пов’язано з тим, що в місцях кріплення старої ручки на полотні міжкімнатних дверей залишаються отвори, які буде важко замаскувати, якщо їх розташування не буде збігатися з кріпильними сверлениями нової накладки.

Якщо дверні ручки мають один загальний стрижень, у цьому необхідно переконатися перед тим, як розібрати дверну ручку: з одного боку двері потрібно притримати одну ручку, а з іншого боку полотна другу ручку слід повертати проти годинникової стрілки. Якщо спроба вдалася, це означає, що ручка стрижнева. При позитивному результаті її потрібно відкрутити з одного боку, з іншого боку вийняти всю конструкцію і підібрати ідентичну знятої нову ручку.

Ручку з механічною засувкою зняти нескладно. За допомогою викрутки потрібно відкрутити шурупи кріплення декоративної накладки, а потім зняти її. Після цього потрібно визначити, яка кріплення має ручка. Зазвичай вона з’єднується з чотиригранним штифтом за допомогою шпонки, яка протягується через їх збігаються отвори. Тому, видаливши шпонку, можна легко зняти одну ручку, а другу витягнути з протилежного боку дверей разом зі стрижнем.

Розбирання круглої ручки з розеткою

Перед тим, як розібрати круглу дверну ручку з розеткою, необхідно її добре оглянути. Якщо у бічній частині ручки відсутні кріплення під викрутку або ключ, потрібно ручним способом роз’єднати її елементи. Для цього потрібно утримувати ручку зі сторони дверного полотна, а іншу частину – провернути, знімаючи з гвинтової різьби.

Розбираємо ручку міжкімнатних дверей: інструкція

Після цього потрібно зняти розетку, відкрутити гвинти і зняти вісь ручки. При необхідності можна відремонтувати або підтягти замок та засувку. Декоративні частини ручки треба знімати без зайвого старанності, щоб не пошкодити частини її механізму.

Розбирання круглої ручки-ноб

Ручка–ноб розбирається за допомогою плоскої або хрестової викрутки і спеціального ключа з упором, зазвичай він включається в комплект ручки.

Розбираємо ручку міжкімнатних дверей: інструкція

Спочатку потрібно за допомогою плоскої викрутки підчепити, а потім зняти накладку ручки. Після того, як стопор стане видимим, потрібно натиснути на нього гострим і тонким предметом і потягнути ручку на себе. З боку віддаленої ручки потрібно відкрутити два гвинти. Потім, після зняття з вхідних дверей частин ручки, потрібно відкрутити шурупи утримуючі засувку. Її теж слід вийняти з дверей.

Трапляється так, що кругла ручка не вимагає заміни, а перевстановлення в зворотному порядку з розворотом. Щоб виконати таку операцію, потрібно вставити в полотно дверей засувку, звернену скошеною стороною її язичка в напрямку закритій двері та зафіксувати її двома шурупами. Після цього в потрібну сторону дверей потрібно вставити частина ручки з механізмом для ключа. З іншого боку слід встановити притискну частина і зафіксувати двома гвинтами. Потрібно впевнитися в легкому повороті ручки і її повернення у вихідне положення.

Після цього необхідно встановити декоративну планку, а в притискну частина круглої ручки – залишок деталь. Стрижень квадратного перерізу з пластиною має рівно встановитися в ручці, тому її фіксатор потрібно повернути до збігу прорізи в ньому з положенням стрижня.

На кінцевому етапі ручку потрібно надіти, а коли вона буде доходити до стопора, його потрібно «втопити» натисканням притискної частини поперек осі. Після цього знімну частину круглої ручки потрібно засунути до упору до притискної конструкції. Декоративну планку потрібно поєднати в пазу і повністю одягти. Після цього потрібно перевірити роботу і фіксацію ручки. Для цього з боку боки фіксатора механізму засувки потрібно до упору повертати ручку.

Розбирання натискної ручки

Розбираємо ручку міжкімнатних дверей: інструкція

У нажимном механізмі ручки вся конструкція кріпиться осьовим стрижнем і стягується додатково четырехгранником.

  • Починати процес розбирання слід зі зняття навколо ручки заглушок за допомогою викрутки.
  • Потім необхідно послабити четырехгранником фіксує механізм кріплення стрижня.
  • Після цього слід відгвинтити і зняти з осі фурнітуру з одного боку.
  • Потім потрібно вийняти іншу частину ручки разом з фіксуючим стрижнем. При наявності у фурнітурі замку механізм його теж слід витягти з дверного полотна.

Главная / Фурнітура / Розбираємо ручку міжкімнатних дверей: інструкція
Вверх