Види механізмів замків для дверей

Вибір дверних замків для зовнішніх і міжкімнатних дверей на ринку настільки широкий, що не дивно розгубитися при покупці. Проте, керуючись їх призначенням і знаючи основні види і характеристики запірних пристроїв можна купити саме те, що потрібно.

види дверних замків

Класифікація за способом кріплення і використовуваних механізмів секрету

Види дверних замків за способом кріплення поділяються на:

  • навісні;
  • накладні;
  • врізні.

Типи навісних запірних пристроїв

Навісні запірні пристрої за ступенем захищеності від силового проникнення є найбільш уразливими, так як повністю знаходяться на виду. Однак різні їх різновиди все ж забезпечують більшу або меншу надійність.

Види навісних замків:

  1. Відкритий. Зламати навісний замок такого типу можна перепилив дужку або використавши важіль у вигляді, наприклад, обценьків або монтування. Тому особливу увагу треба звернути на матеріал – бажана загартована сталь. Також випускаються замки з латуні, алюмінію, чавуну.
    відкритий
  2. «Грибок». Із-за специфічної форми дужки-штиря, закритою вушками, дістатися до нього складно, а відповідно перепиляти набагато складніше. Хороший навісний замок в середній ціновій категорії.
    грибок
  3. Напівзакритий. Замість дужки металевий штир, частково прикритий корпусом. Може викликати проблеми з установкою при невідповідності габаритів замку і вушок – замикаючий циліндр може виявитися або дуже коротким, або занадто довгим.
    Напівзакритий
  4. Закритий. Штир повністю захований в корпусі. Самий надійний з навісних замків, але вимагає виготовлення вушок на замовлення.
    закриті

Застосування навісних запірних пристроїв поширюється в основному на допоміжні приміщення – сараї, гаражі, склади.

Накладні запірні пристрої

Різні типи накладних замків встановлюють на дерев’яні двері, так як врізні послаблюють таке дверне полотно. Монтують їх з внутрішньої сторони дверного полотна. На металевих дверних конструкціях їх майже не встановлюють, як з естетичної точки зору, так і з точки зору економії – вони ведуть до збільшення металоємності для посилення полотна двері.
накладні

Види накладних замків розрізняються конструктивно: з сувальдним або циліндровим механізмом, з ригелями і без ригелів, а також можуть бути механічними і електронними. Для підвищення безпеки накладних запорів, вони можуть бути посилені клиновий клямкою і запобіжною засувкою.

Врізні запірні пристрої

Різні різновиди врізних замків встановлюються металеві вхідні двері та дерев’яні міжкімнатні двері і розрізняють за призначенням, конструкції механізмів і захищеності.
врізний

Види врізних замків для зовнішніх дверей

Для зовнішніх металевих дверей використовують замки з різними пристроями секрету:

  • циліндрові;
  • сувальдними;
  • дисковими;
  • ригельними:
  • кодовими.

Циліндрові (англійські) називаються так, тому що їх робоча частина, личинка, що має форму циліндра, в якому піни (горбки, голочки) при повороті ключа вибудовують певну комбінацію висот. Якщо рівень секретності досить високий (комбінацій пінів при цьому повинно бути більше 5, а в кращих зразках більше 10 тисяч), відкрити відмичкою його важко. Але від висвердлювання або вибивання його бажано захистити броненакладкою. Такі запори ремонтопридатні і можуть обмежуватися заміною личинок. Дискові запірні пристрої є підвидом циліндрових, але в них ключем вибудовується положення не пінів, а дисків в сердечнику.
циліндрові

Сувальдними називають замки, в яких принцип дії механізмів заснований на русі набору пластин (сувальд), під дією ключа, утворюють особливу комбінацію. Замки такого типу добре захищені від злому, а ступінь захисту від злому визначають міцність ригелів і додатковий захист корпусу. Замки ригельного типу працюють не при повороті ключа, а при його поступальному русі. Ключі до таких замків громіздкі, що є мінусом при носінні.
ссувальндный

Кодові пристрої не мають ключа, а спрацьовують при наборі певної коду. З плином часу кнопки затираються, зменшуючи кількість збігів і збільшуючи ймовірність небажаного проникнення.
код

Також для зовнішніх дверей застосовують електромеханічні та електронні пристрої. Електромеханічні відкриваються ключем, а електронні – карткою, пультом або дотиком пальця (біометричний). Такі конструкції найбільш сучасні і досконалі, що відбивається на їх ціні.
механіка

Види замків для міжкімнатних дверей

Різноманітність цих запірних пристроїв і ключів до них пояснюється призначенням різних приміщень.

міжкімнатні

Замки на міжкімнатні двері та їх види:

  1. З фіксатором (розетки). Встановлюють в дверях ванних і туалетних кімнат. Містять кнопку або важіль для замикання вручну.
  2. Засувка (натискна модель). Забезпечує лише закриття, але не запирання дверей. Встановлюють в приміщеннях, що не передбачають відокремленості або захисту від проникнення.
  3. Замки під ключ для міжкімнатних дверей не дуже відрізняються від аналогічних моделей для зовнішніх дверних блоків. Встановлюють в кабінетах, домашніх лабораторіях і т. д.
  4. Магнітні засувки міжкімнатних дверних блоків є аналогом натискний моделі. Їх гідність – безшумність, що може бути важливим у кімнатах для дітей, а також хворих або літніх людей.

Правила вибору замків для дверей

Розглянувши основні типи замків, можна сформулювати декілька правил за їх вибором:

  1. Призначення. Для різних приміщень потрібні замки різних конструкцій.
  2. Матеріал. Кращі матеріали – сталь, чавун, для деяких – латунь. Алюміній занадто м’який, а силумін легко руйнується.
  3. Захист від розтину і злому. Уточнюйте при купівлі ступінь захищеності, яка буває 4 рівнів. Перші дві – не надто надійні. Третій і четвертий рівні відрізняються ціною, що також є критерієм вибору.

Інші критерії: додаткові заходи забезпечення безпеки, безшумність, дизайн, особисті уподобання, безумовно, також мають значення. Для особливо важливих приміщень рекомендується установка двох або більше замків різної конструкції.

Главная / Фурнітура / Види механізмів замків для дверей