Види дверних петель: переваги та недоліки

Дверні петлі відносяться до тієї категорії фурнітури, з допомогою якої двері виконують свої головні функції. Вони кріплять дверне полотно до коробки, забезпечуючи щільне прилягання. Завдяки наявності петель, двері легко закриваються і відкриваються.
Види дверних петель: переваги та недоліки

Види петель для дверей: загальна класифікація

Механізми кріплення дверного полотна до рами розрізняються:

  • місцем установки (міжкімнатні, вхідні);
  • матеріалом (сталеві, латунні, комбіновані);
  • конструкцією (роз’ємні, універсальні);
  • способом кріплення (вкручені, навісні);

Вибираючи петлі, слід врахувати, що їх кріплення розраховане на ліву чи праву сторону, тому потрібно визначитися, куди буде відкриватися двері. Поширеним рішенням є універсальні види дверних петель, які підходять для будь-якого варіанту. Універсальна фурнітура може мати 2 або 4 підшипника, істотно подовжують термін служби.
Види дверних петель: переваги та недоліки

Дверні петлі та їх комплектація

Якщо двері в торговельну мережу надходять спочатку укомплектовані петлями, тоді проблема вибору потрібної фурнітури відпадає сама собою. Як правило, це стосується металевих, алюмінієвих, пластикових виробів. Їх конструкція передбачає комплектацію усіма необхідними елементами фурнітури.

Самому укомплектувати усіма компонентами можна міжкімнатні дерев’яні двері або їх імітації, коли модель виготовляється самостійно, під замовлення, або окремо купується дверне полотно без фурнітури.

Види дверних петель: переваги та недоліки

Таким чином, види дверних петель, які надходять у торговельну мережу, призначені в основному для міжкімнатних виробів. Між тим, купуючи двері, варто звернути увагу, якими петлями вони укомплектовані, і вибрати варіант, який вам підходить. Іноді доводиться міняти петлі, щоб зміцнити їх конструкцію.

Види петель для міжкімнатних дверей

  1. Карткові або навісні. Складаються з 2-х пластин, рухливо з’єднаних між стрижнем. Кожна пластина має отвори під саморізи. По висоті розміри пластин бувають 12,5 і 10 см, по ширині – 3 см, по товщині 2,5-3 мм. На вибір розміру деталі впливає вага полотна. Так, для важких металевих аналогів, краще використовувати петлі великих розмірів, а для легких – менших розмірів. Для дуже важких дверних полотен можна використовувати 3 петлі, це підвищить експлуатаційні властивості моделі.
    Види дверних петель: переваги та недоліки
  2. Вкручені петлі – поширена різновид для міжкімнатних дверей. Вони являють собою стрижні циліндричної форми з боковими шурупами. Під них на дверному полотні висвердлюються 2 отвори. Такі ж отвори робляться в коробці. Стрижні кріпляться, а потім насаджуються один на одного. Цей вид актуальний для міжкімнатних дверних полотен масою від 20 до 50 кг. Петлі можуть регулюватися по висоті і ширині. Стрижень ввертной петлі покривається двома ковпачками. Вони виконують декоративну функцію і купуються окремо, з урахуванням забарвлення.
    Види дверних петель: переваги та недоліки
  3. Потаємні петлі є цікавим інноваційним рішенням. Їх використовують як на металевих конструкціях, так і для міжкімнатних дверей. Така фурнітура має складний пристрій, вона вимагає точного монтажу. Відмінною особливістю є скритність, оскільки в закритому стані вона стає непомітною. Встановлення потайних петель краще довірити майстрам, або купити в комплектації з дверима.
    Види дверних петель: переваги та недоліки

Переваги прихованих петель:

  • надійність,
  • тривала експлуатація,
  • дверний отвір набуває естетичний вигляд,
  • незвичайність виконання.

З яких матеріалів виготовляють петлі

Види дверних петель: переваги та недоліки

Карткові петлі виконуються з латуні, сталі, нержавіючої сталі.

Латунь – матеріал найбільш якісний та дорогий. Латунні деталі стійкі до негативних впливів, крім того, мають декоративне покриття високої якості і стійкості.

Сталева фурнітура поступається латуні по зносостійкості, але зовні не відрізняється від неї. Використовується для захищених міжкімнатних конструкцій.

Петлі з нержавіючої сталі найбільш стійкі до впливу температур і вологи, тому використовуються навіть для зовнішніх металевих дверей, що виходять на вулицю. У плані дизайну вони поступаються іншим аналогам, оскільки випускаються лише в одному кольорі. У пластикових виробах використовуються також сплави і тефлон.

Розмір і вага

Вибір дверного полотна і, відповідно, петель до нього залежить від функцій. Петлі на вхідні конструкції виконуються із сталі. Оскільки таке дверне полотно є досить важким, то розмір петель повинен підбиратися так, щоб вони надійно несли вага металевих дверей. Для додаткового захисту використовуються протизнімні петлі.

Щоб визначити необхідну кількість петель, потрібно також орієнтуватися на розміри і вага дверного полотна. На масивну вхідні двері нестандартних розмірів встановлюються 3-4 петлі. А на міжкімнатні двері досить двох рівновіддалених петель.

Види петель, застосовуваних для пластикових дверей

Види дверних петель: переваги та недоліки

Петлі для пластикових дверей є однією з найважливіших складових частин конструкції. Це складний вид дверної фурнітури, який виконується з металевих сплавів, нержавіючої сталі, особливо міцного тефлонового матеріалу.

До основних елементів пластикових конструкцій відносяться:

  • Дверна частина з металевою вкладкою;
  • Рамна частина з вбудованими штифтами для кріплення;
  • дистанційна Втулка з особливо міцного матеріалу – тефлону.

Петлі для пластикових виробів володіють властивістю регулювання їх положення. У конструкцію включені шарикопідшипники. Передбачена також мастило петлі пластикових дверей. Все це підвищує їхню довговічність і міцність.

Вибір петель для пластикових дверей пов’язаний з функціональним призначенням конструкції. Якщо це балконні двері, то її відмінність від пластикових вікон полягає лише в розмірах. Функції відкривання і провітрювання ті ж, отже, і комплектуючі однакові. Тому фурнітура для металопластикових дверей не відрізняється від віконної. Вона виготовляється із сплаву алюмінію, цинку, магнію, що гарантує максимальний захист від корозії. Вхідні металопластикові двері піддаються додатковому навантаженню, тому на них встановлюються посилені петлі. Найчастіше це так звані накладні аналоги.

Главная / Фурнітура / Види дверних петель: переваги та недоліки
Вверх