Як правильно вставити замок в двері

Замки прийнято класифікувати за способом установки наступним чином:

 1. Навісні
 2. Накладні
 3. Врізні.

Легше за все встановити замок навісного типу, потім по складності – накладної, ну а з врізним замком доведеться повозитися довше всіх. Однак, дотримуючись інструкції та рекомендації, зробити це можливо своїми руками, навіть на металеві двері.

Монтаж навісних замків

Як раніше було сказано, монтаж навісного замка – найлегший варіант. Але так само, як його легко встановити, його легко і зламати, тому такий тип замків не рекомендується встановлювати на вхідні металеві двері в будинках, а використовувати їх для замикання сараїв, підсобних приміщень та інших приміщень.

Як правильно вставити замок в двері

Вся суть установки навісних замків зводиться до того, щоб встановити металеву вушко в коробку (або стіну) і дверне полотно за допомогою гвинтів або зварювання.

Монтаж врізних замків

Від того, в які двері (дерев’яну або металеву) необхідно вставити замок, залежить набір інструментів, потрібних для цього і особливості безпосередньої установки.

Для установки в металеві двері знадобляться:

 • Болгарка
 • Дриль
 • Шуруповерт
 • Метр
 • Зубило
 • Напилок.

Як правильно вставити замок в двері

Для роботи з дерев’яними дверима знадобляться, крім цього, стамески і свердла по дереву, а болгарка, зубило та напилок можна прибрати.

Установка замка врізного типу в залізні двері

Висота, рекомендована для установки будь-якого замку – 1 метр від статі.

 1. Щоб вставити замок, для початку необхідно прикласти його до торцевої частини дверей і позначити контур торцевої частини корпусу замку.
 2. Дрилем просвердлити отвори по кутах отриманого прямокутника (щоб не зробити зайвого надрізу при роботі болгаркою).
 3. Далі болгаркою по намічених лініях потрібно зробити 2 вертикальні прорізи.
  Як правильно вставити замок в двері
 4. За допомогою молотка і зубила вибрати виїмку (або за допомогою дриля – висвердлити).
  Як правильно вставити замок в двері
 5. Підрівняти нерівності спила можна за допомогою напилка.
 6. Після цього потрібно докласти замок в зроблену виїмку і визначитися з місцем розташування кріпильних гвинтів. Для того, щоб конструкція трималася щільно, проробляти отвори для кріплень потрібно трохи меншого діаметру самого гвинта.
 7. На двері потрібно намітити місце знаходження замкової щілини з обох сторін, і вирізати його за допомогою дрилі, і, якщо знадобиться, болгарки.
  Як правильно вставити замок в двері
 8. Встановити в виїмку замковий механізм і закріпити його з торця дверей.
  Як правильно вставити замок в двері
 9. Встановити захисні накладки і закріпити їх саморізами по металу (заздалегідь намітити місце їх кріплення і виконати невеликі отвори для саморізів). При цьому важливо не допустити, щоб накладка заважала ключу повертатися.
 10. Перевірити роботу встановленого своїми руками замку.
 11. На дверній коробці необхідно намітити і прорізати болгаркою і дрилем отвір для ригелів. Щоб намітити місце прорізів, ригелі з торця намазують чимось фарбувальні (наприклад, гуашшю, зубною пастою, крейдою і т.д.), закривають двері і повернути ригелі до упору. На дверній коробці залишається слід від ригелів, де, відповідно і роблять відповідне отвір (трохи більше діаметру ригелів.)
  Як правильно вставити замок в двері
 12. Вирізане отвір прикрити декоративною панеллю.

Таким чином виразний замок встановлюють своїми руками в металеві двері.

Як встановити замок врізного типу на дерев’яні двері

 1. Виїмку для замка, при роботі з дерев’яними дверима, необхідно висвердлити. Для цього пір’яним свердлом висвердлюють отвори (заздалегідь виміряної глибини відповідно до глибини замку), і стамескою забирається все зайве.
  Як правильно вставити замок в двері
 2. Щоб виразний замок був в рівень з торцевою частиною двері, потрібно за допомогою стамески акуратно видовбати майданчик під торцеву планку замка по його контуру.
  Як правильно вставити замок в двері
 3. Вставити замок в виїмку і намітити по обидва боки дверей місця майбутньої ручки і замкової щілини. Просвердлювати необхідно не наскрізним способом, а спочатку з одного боку, щоб не зіпсувати дверне полотно, а потім з іншого.
  Як правильно вставити замок в двері
 4. Вставити механізм замку в виїмку, закріпити його саморізами і перевірити роботу замка.
  Як правильно вставити замок в двері
 5. Якщо замок працює без вад, можна вставляти ручку (якщо є) і облицювальну частину.
  Як правильно вставити замок в двері
 6. Залишилося встановити планку на дверну коробку, куди заходитимуть ригелі при закриванні замку. Висота і розмір виїмки визначаються тим же способом, як у випадку з металевими дверима.
  Як правильно вставити замок в двері
 7. За допомогою стамески і дрилі зробити отвір і закріпити планку-фіксатор.

Монтаж врізного замка можна вважати завершеним.

Монтаж накладних замків

Для установки накладного замикаючого пристрою знадобляться такі ж інструменти, що і для врізного замка. Накладний замок встановлюють на двері з внутрішньої сторони приміщення. Такі замки частіше застосовують для дерев’яних дверей. Але на металеві двері при бажанні їх так само можна встановити. Різниця тільки в застосовуваних інструментах: при установці в металеві двері – застосовують інструменти по металу, і в місцях кріплень попередньо встановлюють металеві штифти; для дерев’яних, відповідно, застосовують інструменти по дереву.
Перший етап – розмітка. Необхідно намітити на полотні дверей місце розташування циліндра замка.

Як правильно вставити замок в двері

Потім за допомогою дрилі і металевої коронки відповідного діаметру необхідно виконати наскрізний отвір для циліндра. Після цього потрібно вставити циліндр і закріпити його, при цьому перевіривши на працездатність механізму. Після цього до дверного полотна можна прикрутити всю решту замку за попередніми розмітками.

Як правильно вставити замок в двері

Наступний етап – прикріпити запірну планку до дверної коробки. Для цього необхідно намітити місце зіткнення ригелів і дверної коробки, а потім в цьому місці встановити планку. Ще раз перевірити замок на справність і надійність кріплення. Таким чином, своїми руками можна легко вставити накладної замок, як в дерев’яну, так і в залізні двері.

Главная / Фурнітура / Як правильно вставити замок в двері
Вверх