Установка ручки на міжкімнатні двері

Ручку в міжкімнатні двері легше встановити на знятому полотні. Двері на завісах рухлива і кожний необережний рух чреватий ушкодженнями поверхні виробу. Щоб дізнатися, як встановити дверну ручку, потрібно визначитися з її різновидом. Для міжкімнатних дверей підходить будь-який тип ручок:

 • стаціонарні з роликами-фіксаторами для більшої щільності при закритті дверей;
 • натискні;
 • ручки-Кноб.

Дві останні моделі мають язичок-фіксатор з вбудованим замковим механізмом або без нього. Принцип установки кожної з них схожий, хоча і має деякі відмінні риси.

З інструментів знадобляться:

 • дриль з пір’яним свердлом, фреза по дереву діаметром 50мм;
 • шуруповерт або викрутка;
 • стамеска і молоток;
 • рулетка, кутник, олівець.

Установка ручки на міжкімнатні двері

Висота установки ручки залежить від зростання мешканців і може варіюватися від 80 до 110см. Середня висота – 95см. У дитячій кімнаті ручку можна встановити нижче.

Покрокова інструкція установки двосторонньої ручки:

 1. зробіть позначку «висота» на необхідній відстані від нижнього краю дверей олівцем;
 2. відміряйте глибину розташування ручки, приклавши механізм замка до дверей. У більшості випадків ця відстань складає 60 мм;
 3. відзначте місце для майбутнього отвору, зіставивши позначки глибини врізки і висоти;
 4. за допомогою кутника перенесіть позначки на торець дверей;
 5. дрилем з пір’яним свердлом зробіть отвір для замкового механізму з торця полотна. Щоб не пошкодити двері, її необхідно зафіксувати;
 6. змінивши насадку дрилі на фрезу, просвердлите отвір для ручки до моменту, коли наконечник буде непереливки зі зворотного боку. Свердлити наскрізь не потрібно, так ви пошкодите цілісність полотна. Вставивши дриль в позначку, зробіть такий самий отвір фрезою зі зворотного боку.

Установка ручки на міжкімнатні двері

Залежно від особливостей механізму замка діаметр отвору може варіюватися. Цілком припустимо, що для вашої ручки буде достатньо скористатися тим же пір’яний свердлом. Будьте уважні, щоб не зіпсувати двері або не довелося купувати нову ручку під наявні отвори.

 1. вставте засувку і відзначте олівцем місце вибірки для планки замку;
 2. за допомогою стамески постинаєте посадочне місце для планки. Його глибина повинна відповідати товщині планки;
 3. вставте засувку і перевірте. Планка замка повинна бути врівень з деревом;
 4. зафіксуйте замок шурупами;
 5. вставте ручку в засувку з одного боку;
 6. щоб вставити другу частину ручки потрібно зняти з фіксуючою накладки саму ручку, натиснувши на пружний фіксатор в пазу, і декоративну планку за допомогою спеціального ключа з комплекту;
 7. закріпіть накладку болтами з комплекту, одягніть і зафіксуйте декоративну планку. Вставте ручку до клацання, який вказує на її фіксацію.

Установка ручки на міжкімнатні двері

Використовуючи цю інструкцію за основу, можна самостійно встановити ручку під вхідні дерев’яні двері.

Як встановити ручку в пластикову балконні двері

Причина установки двосторонньої ручки в балконні двері може бути мотивована сигаретним димом, який проникає через відкриті двері. Встановити ручку в балконні двері не складно, якщо у вас є навички роботи з інструментом. Щоб вирішити питання, як встановити дверну ручку в пластикові двері знадобляться: дриль, свердла різного діаметру, викрутка або шуруповерт.

Спочатку знімаємо стару ручку:

Відтягніть на себе захисну планку під ручкою, поверніть, відкривши доступ до кріпильних болтів. Відвінтіть їх і зніміть ручку. Зніміть «засувку курця» із зворотного боку.

З внутрішньої сторони у нас видно три отвори: два крайніх для кріпильних елементів, центральне – місце розташування штиря для ручки. Через цей отвір за допомогою тонкого свердла діаметром 5-6мм потрібно зробити наскрізний отвір. Так ви спроектуєте точне розташування ручки на зворотному боці полотна.
Розмір тонкого свердла повинен бути менше штиря, щоб не пошкодити внутрішню фурнітуру двері. Свердлом діаметром 10мм розширте отвір на зовнішній стороні дверей до розташування внутрішніх механізмів. Вставте в нього ручку, відзначте олівцем місця під кріпильні болти. Тим же свердлом зробіть отвори до фурнітури.

Установка ручки на міжкімнатні двері

Вставте ручки з обох сторін і затягніть шурупи. Встановіть на місце захисні планки.

Особливості установки двосторонніх ручок в пластикові двері

В процесі установки ручки в балконні двері ви можете зіткнутися з більшою довжиною штиря ручки і кріпильних болтів, ніж потрібно. Це пов’язано з тим, що випускаються вони стандартних розмірів, а товщина дверей може варіюватися. В такому випадку вам доведеться обрізати штир і болти до потрібного розміру за допомогою болгарки або пили по металу.

Не беріться встановлювати ручку в пластикові двері самостійно, якщо немає впевненості, що ви впораєтеся з цим завданням, не пошкодивши фурнітуру. Краще зверніться до фахівця. Його послуги обійдуться дешевше вартості зіпсованої двері.

Главная / Фурнітура / Установка ручки на міжкімнатні двері
Вверх