Що робити, якщо зламався замок

Кожен власник будинку або квартири хоч раз в житті стикається з проблемою несправності замка. Навіть найнадійніші механізми можуть іноді вийти з ладу і підвести в самий невідповідний момент. Зіткнувшись з такою неприємністю, Ваші подальші дії залежать від причини і типу несправності замка:

 • замок заклинило, ключ не провертається;
 • ключ застряг або зламався в замковій щілині.

Що потрібно робити, якщо ваш дверний замок зламався? По-перше, заспокоїтися і не панікувати. Дуже рідко зустрічаються випадки, коли механізм заклинює необоротно без видимих ​​причин. Можливо, після декількох спроб провернути ключ в свердловині, замок все ж піддасться. Наступний можливий крок – залити в свердловину масло, почекати хвилин 20 і повторити спробу. Якщо ці дії не призвели до бажаного результату, залишається тільки одне – викликати фахівців, які професійно і швидко зможуть розкрити дверний замок, не пошкодивши полотно.

До кого звертатися, якщо зламався замок

У даній ситуації у Вас є кілька можливих рішень:

 • звернутися в службу порятунку;
 • звернутися до «приватникам»;
 • звернутися в професійну компанію.

Послуги служби порятунку обійдуться однозначно дешевше, але їх робота відрізняється жорсткістю. Розтин замку часто проводиться примітивними інструментами: молоток, зубило, болгарка, дриль. В результаті ви, звичайно, зможете потрапити в квартиру, але є велика ймовірність, що разом з замком доведеться міняти і двері.
Що робити, якщо зламався замок
Послуги окремих майстрів викликають побоювання. За прийнятною ціною може ховатися:

 • непрофесіоналізм, низька якість роботи;
 • змову з кримінальними елементами.

Звернення в структуру, що займається професійним «зломом» хоча і обійдеться трохи дорожче, але має ряд незаперечних переваг:

 • співробітники – мають високу кваліфікацію і великий досвід;
 • їх орієнтир – не просто відкрити двері, а відкрити її з найменшими пошкодженнями або, в ідеалі, без них. Чим менше виробничих втрат, тим вища оплата їх праці, тобто спостерігається пряма зацікавленість у високій якості робіт;
 • використання професійного сертифікованого обладнання та відмичок, що в більшості випадків допомагає зберегти механізм, а значить не потрібна установка нового замку;
 • зацікавленість в позитивних відгуках для залучення інших клієнтів також стимулює у виконанні роботи якісно;
 • можливість тут же встановити новий замок будь-якого типу за бажанням клієнта – це ще одна перевага, яке позбавить вас від ходіння по магазинах у пошуках нового замка і від пошуків інших фахівців для його монтажу.

Таким чином, надаючи більш широкий спектр послуг, професійні компанії в цій сфері допоможуть Вам заощадити час, нерви, гроші і позбавлять від зайвих клопотів. Остаточне рішення, кого викликати, якщо зламався замок, залишається за Вами.

Як запобігти поломку замка

Поломку замка можна запобігти, якщо правильно доглядати за механізмом. Елементарна періодична мастило здатна забезпечити довгу і безперебійну експлуатацію.

Відчуття жорсткості повороту ключа може свідчити про накопичення пилу та інших частинок в механізмі. Розібравши такий замок, можна виявити дрібні ворсинки, крихти, нитки і так далі. Яким чином вони туди потрапили? Все це могло прилипнути до ключів у Вашій сумці або кишенях. Це і призводить до поступового накопичення бруду в замку, а згодом до його поломки.

Робити профілактику і чистку замкового механізму двері можна самостійно. Для цього замкову щілину необхідно обробити неабразівним миючими засобами, потім вставляти і виймати ключ без поворотів, кожен раз очищаючи його від бруду сухою тканинною або фетровому серветкою. Маніпуляції слід проводити до тих пір, поки вийнятий ключ не буде чистим.
Що робити, якщо зламався замок
Після таких дій замок слід обов’язково змастити спеціальними засобами і тільки після цього можна провертати в ньому ключ.

Якщо після проведених маніпуляцій жорсткість повороту ключа в дверях залишилася, вам краще звернутися до фахівців. Тільки вони можуть зняти замок, розібрати, очистити і заново встановити, не пошкодивши ні замковий механізм, ні дверей.

Особливості мастила різних видів механізмів замку

Проводити мастило і чищення замку самостійно складно, не маючи поняття про пристрій механізму. Наприклад, мастило маслом не завжди доцільна. У циліндрових замках ці кошти тільки погіршать ситуацію і призведуть до ще більшого забруднення. Обробляти можна тільки ригель.

Графитовая пил як мастило застосовується в сувальдних замках. Звичайні мастильні матеріали можуть привести до заклинювання секрету. Порошок або задувається через замкову щілину, або засипається в розібраний механізм. Робити це без відповідних навичок і досвіду не рекомендується.

Складні замкові механізми оснащені спеціальними отворами, в які заливаються або задуваються чистячі і мастильні засоби.

Главная / Фурнітура / Що робити, якщо зламався замок
Вверх