Як замінити серцевину вхідних дверей самому

Личинка замка для дверей є спеціальною деталлю з потайним механізмом. Вона має роз’єм для ключа і перевіряє його на відповідність певному замку. Якщо ключ не відповідає комбінації певних циліндрів або штифтів, то серцевина не дозволить відкрити двері.

Змінити серцевину замку набагато швидше і простіше, ніж замінити запірний механізм повністю. Коли замок починає заїдати або барахлити, насамперед рекомендується звернути увагу саме на його серцевину. При цьому сам процес, як демонтажу, так і установки займе близько двадцяти хвилин.

Рівні захисту замку

Личинка дверного замка може мати до трьох рівнів секретності:

 • низький рівень має до 10 тисяч варіантів комбінацій. Ключ від такого замку має простий профіль, а сам замок виконаний з матеріалу, що володіє низькою міцністю;
 • середній – до 50 тисяч комбінацій значень, має складний механізм відкривання, а якість замку може бути абсолютно різним;
 • високий рівень має понад 100 тисяч різних комбінацій, виготовлений з якісних матеріалів з високою точністю складання.

Як замінити серцевину вхідних дверей самому

Щоб поміняти серцевину в залізної двері, необхідно ретельно підібрати нову і якісну другу серцевину.

Вибір серцевини замка

На ринку існує величезний вибір всіляких замків і механізмів до них, але щоб вибрати правильну деталь необхідно звернути увагу на безліч характеристик.

Як замінити серцевину вхідних дверей самому

Здійснюючи вибір потрібно звернути увагу на такі параметри:

 • розмір, діаметр і отвір для гвинта кріплення. Такі установки можуть бути різними для пристроїв, тому на них слід звернути підвищену увагу. При покупці бажано мати на руках стару серцевину і тільки після повного порівняння здійснювати покупку;
 • серцевини комплектують різною кількістю ключів. Краще відразу вибрати пристрій з урахуванням кількості всіх членів сім’ї;
 • безпека замку. Коли необхідно замінити деталь на вхідних дверях офісу, будинку або квартири, то краще вибрати складний варіант серцевини. Такий пристрій є надійним і стійким до зломів;
 • існують серцевини, що мають свердловини з двох сторін. Найзручніше, коли з одного боку у неї спеціальна вертушка. У такому разі для відмикання замка зсередини не знадобиться ключ;
 • секретність ключа і складність його насічок. Ці характеристики можуть бути різними, краще вибрати складний лазерний або перфорований ключ;
 • колір. Деталь може мати різний колір і тип покриття (матовий або глянцевий). Бажано підібрати її під колір замку;
 • вартість серцевини не повинна бути низькою, адже ви дбаєте про свою безпеку, а дешеві замки більш схильні до поломок і заеданиям.

Якщо взяти механізм з собою немає можливості, то необхідно зняти мірки і запам’ятати колір для того, щоб вибрати найбільш підходящий варіант.

Ситуації, при яких необхідно замінити серцевину

Необхідність зміни серцевини у замку може виникнути в багатьох ситуаціях, але бувають проблеми, які зустрічаються найчастіше. Вони можуть виникнути:

 • при втраті ключа;
 • після злому;
 • після сильного удару по замку;
 • при порушенні цілісності механізму, яке виникло із-за неправильної спроби розібрати замок;
 • внаслідок поломки, спровокованої зносом;
 • при здійсненні спроби відкриття дверей без наявності ключа.

Як замінити серцевину вхідних дверей самому

З допомогою заміни секретки можна істотно заощадити на покупці нового замку і не доведеться міняти роз’єми і поглиблення.

Не дивлячись на те, що заміну серцевини найчастіше довіряють професіоналам, можна спробувати виконати роботу самостійно.

Зміна серцевини своїми руками

Перед тим, як самим поміняти серцевину, потрібно провести заміри товщини двері, враховуючи товщину утеплювачів та інших накладок. Якщо при вимірах серцевини допустити помилку, то новий механізм просто потоне у дверному полотні, зробивши його незручним і неестетичним.

Для початку необхідно здійснити демонтаж неробочої серцевини, викрутивши торцевій фіксуючий гвинт з дверного полотна.

Як замінити серцевину вхідних дверей самому

Після вилучення гвинта, в замкову щілину вставляється і провертається ключ, а ригель запірного механізму фіксується в положенні відкритої двері. Якщо зсередини виробник передбачив поворотну вертушку, то можна обійтися без ключа. З зовнішньої сторони надавлюють на серцевину, поки вона не випаде з замку.

Як замінити серцевину вхідних дверей самому

Тепер можна приступати до монтажу нової серцевини, який здійснюється за протилежним принципом.

Заміна серцевини в залізних дверей

Провести заміну серцевини в складних видах дверних замків досить складно, а часом і зовсім неможливо.

Простіше справа йде з установкою і заміною замків на залізних дверей.

Змінити серцевину в замку дверей квартири або офісу особливих труднощів не складе, особливо якщо він встановлений накладними або врізним методом. Але якщо замок встановили вкладним способом, то для зміни серцевини доведеться повністю розбирати дверне полотно.

Як замінити серцевину вхідних дверей самому

Якщо ви втратили ключі від замка або він став заїдати, потрібно повністю замінити сувальдний замок або змінити секретку в циліндровому замку.

Як замінити серцевину вхідних дверей самому

Купувати серцевину необхідно в спеціалізованому магазині, інакше легко можна придбати підробку. Навіть якщо знаєте, як поміняти серцевину, ви можете допустити помилки при її заміні, які призведуть до поломки механізмів замку. Заміна замка або його частини залізної двері є копіткою справою, що краще довірити справжнім професіоналам.

Главная / Фурнітура / Як замінити серцевину вхідних дверей самому
Вверх