Як зняти і розібрати серцевину замка дверей

Якщо дверний замок прийшов в непридатність, то не потрібно сильно засмучуватися. Таке може статися з кожним. Перед походом в магазин за новим варто детальніше розібратися в трапилася ситуації. Іноді досить замінити серцевину для повернення замка дверей до життя.

серцевини для дверних замків є механізм, зібраний зазвичай у вигляді металевого циліндра, що знаходиться всередині дверного замка. Ціна такого вузла невисока, витягнути його дуже нескладно. Зняти і встановити можна самому або довіритися фахівцеві. У будь-якому випадку це вийде дешевше повної заміни дверного замка.

Фортеця запору після подібної заміни не порушується, адже більшість вузлів сьогодні є уніфікованими.
Як зняти і розібрати серцевину замка дверей

Коли потрібно міняти серцевини для замків дверей

Ніяка нова двері не може служити вічно. Вузли і деталі, що обертаються поступово зношуються. У деяких випадках процес відбувається плавно, але бувають випадки, коли нормально працює з ранку замок раптом на вечір став погано відкривати двері. Існують кілька об’єктивних причин для заміни серцевин:

 • Поломки вузла, пов’язані із зносом в процесі експлуатації;
 • Руйнування через неправильну спробуєте розібрати;
 • Після механічного удару по дверях;
 • При механічному відкритті замку за допомогою підручних інструментів, коли забули ключ будинку;
 • При зломі сторонніми особами;
 • Якщо ключ загубився.

Заміна секретного вузла збереже двері від псування при переробці і заощадить кошти власника.

Види серцевин замків дверей

Як розібрати серцевину замку розповімо пізніше, а зараз трохи про різні варіанти конструкції секретки. У наших дверях зустрічається кілька видів механізмів замків, ось найпоширеніші:

 • Циліндровий. Цей вид зустрічається дуже часто і користується заслуженою популярністю. Незважаючи на тривалість існування він відрізняється хорошим рівнем захисту від несанкціонованого розкриття сторонніми. Є кілька різновидів. Деякі витягнути без знань складно, тому краще довірити фахівцям;
 • Штифтовий. Їх раніше називали ще англійськими по країні поширення. Сьогодні вони поступилися пальму першості іншим варіантам оскільки не дуже надійні;
 • Дисковий. Відрізнити такий механізм від інших досить просто за наявністю у нього дисків, що обертаються замість штифтів. Провести заміну складніше, оскільки вузли не так універсальні, як у інших типів. Можливо, доцільніше буде міняти дверний замок повністю;
 • Хрещатий. Варіант не відрізняється особливою надійністю. Розташовані всередині Піни іноді можна провернути простий викруткою. Для доступу до серцевини доведеться витратити час на повне розбирання замку;
 • Підвищеною складності. Такі замки важко зламати, оскільки виробники зробили їх дуже надійними. Вони коштують дорожче звичайних і серцевину в них краще самому не міняти.

Як зняти і розібрати серцевину замка дверей

Самостійне розбирання і заміна серцевини замка дверей

Якщо замок став погано відкриватися, то спочатку можна спробувати просто змастити внутрішні вузли, в тому числі і секретку. Для цього використовується машинне масло або рідина WD-40. Якщо після мастила замок не став працювати нормально, то доведеться зняти серцевину.

Якщо в дверях стоїть виразний замок, то першим ділом знімається середній гвинт механізму. Потім вставляємо ключ і повертаємо так, щоб було зручно витягнути. Зберігаємо гвинт.

Накладні замки на дверях необхідно знімати повністю. Для цього по черзі викручуються шурупи або гвинти, які утримують його на дверному полотні. Після демонтажу залишається тільки відкрутити два гвинти, які утримують серцевину в своєму гнізді. Гвинти також відкладаємо в таке місце, щоб потім не шукати.

Вибір нової серцевини

Купівля нового секретного вузла замку – справа відповідальна, оскільки від нього залежить збереження майна і тривалість експлуатації. Якщо в дверях стояв замок від відомого виробника, то підібрати потрібний вузол не складе труднощів.

Насамперед перевірте відповідність нового механізму приєднувальних розмірах і габаритам, потім потрібно звернути увагу на матеріал, з якого серцевина виготовлена. Силумін дуже крихкий і не варто брати такий варіант. Краще якщо секретка буде з латуні, сталі або алюмінію. Сьогодні з’явилися серцевини хорошої якості зі сплаву алюмінію з цинком. Магазини пропонують багато видів внутрішніх елементів дверних замків, тому є з чого вибрати.

Економія корисна, але не завжди виправдана. Дешевий механізм можна швидко зламати і це зіпсує вам настрій. Краще раз переплатити, ніж знову бігати по магазинах.

Установка нової серцевини на місце

Ось новий механізм вже куплений і залишилося поставити його на місце. Перевіряємо ще раз чи підходить він за розміром. Тепер шукаємо відкладені раніше гвинти і повторюємо нашу розбирання в зворотному порядку. Ставимо серцевину на місце і закручуємо гвинти. Накладні замки встановлюються на своє місце і притискаються гвинтами або шурупами. Великі зусилля до викрутки не потрібно прикладати, щоб не попсувати головку.
Як зняти і розібрати серцевину замка дверей

Після установки дістаємо новий ключ і перевіряємо функціональність. Для цього кілька разів відкриваємо і закриваємо двері. Рухи виконуємо без різких рухів, щоб випадково не зламати. Якщо користуватися механізмом акуратно, то він прослужить вірою і правдою багато років.

Главная / Фурнітура / Як зняти і розібрати серцевину замка дверей
Вверх