Регулювання прихованих петель в дверях: як зробити самому

Встановлення прихованих петель можлива як на вхідних металевих дверях, так і міжкімнатних. Незважаючи на складності в монтажі, вони мають ряд переваг у використанні. Зручне регулювання дозволяє регулювати двері в трьох площинах. Все, що може знадобитися в процесі експлуатації – це своєчасно змастити петлі.

Функції та особливості

Дверні петлі виконують важливі функції. З їх допомогою полотно кріпиться до коробки. Крім того, вони беруть на себе вагу дверей і забезпечують кут, на який вона зможе відкритися. Правильно підібрані приховані петлі дадуть можливість відкривати двері на 180 градусів, а не на 90 або 120. Це дуже зручно, наприклад, при перенесенні габаритних предметів меблів або інших вантажів.

Регулювання прихованих петель в дверях: як зробити самому

Петлі можуть бути регульованими і не регульованими. Також вони можуть відрізнятися за ваговій навантаженні і способу відкривання дверей. В залежності від напрямку відкривання, вони можуть бути правими, лівими та універсальними, які не залежать від того, в який бік відчиняються полотно.

Регулювання прихованих петель в дверях: як зробити самому

Металеві дверні петлі можуть бути виконані з різних сплавів, таких як нержавіюча сталь, чавун або латунь. Нержавіючі або латунні краще.

Переваги

Металеві приховані петлі мають ряд переваг порівняно з іншими видами петель.

Регулювання прихованих петель в дверях: як зробити самому

  • Надійність у використанні. Приховані петлі завдяки особливій конструкції практично не ламаються.
  • Їх не видно. Міжкімнатні двері з прихованими петлями найчастіше встановлюють там, де цього вимагає дизайн приміщення. Встановлені на вхідних, вони підвищують безпеку, оскільки дістатися до них і зрізати, як навісні, дуже важко.
  • Регулювання в трьох площинах можлива після закінчення монтажу та навішування дверного полотна.

Установка

Приховані петлі для міжкімнатних дверей встановити не просто. Для цього потрібні спеціальні інструменти, тому врізку зазвичай довіряють фахівця. Якщо ви вирішили зробити її самостійно, то уважно вивчіть креслення та інструкції по установці, прикладену до фурнітури. Майте на увазі, що посадкові поглиблення петель повинні бути виконані акуратно і точно, щоб уникнути перекосу механізму та двері.

Регулювання прихованих петель в дверях: як зробити самому

Для врізки петель в дверну коробку потрібно зробити дворівневе поглиблення, тому однією стамескою не обійтися. Воно робиться з допомогою электрофрезера і спеціальних шаблонів. Їх, як правило, кладуть у комплекті з фурнітурою. При необхідності шаблон можна виготовити і самому, зробивши креслення.

Регулювання прихованих петель в дверях: як зробити самому

Глибина ніші під відповідну частину в полотні залежить від виробників петель. У одних вона може бути такою ж або навіть більше, ніж у коробці. В інших – невеликий, яку цілком можна вирізати вручну.

Якщо поглиблення зроблені добре і петлі на міжкімнатні двері встановлені правильно, то вони можуть витримати навантаження до 50 кг, і забезпечать відкриття на 180 градусів.

При установці на металеві двері, потрібно ставити ті петлі, які розроблені спеціально для них і можуть витримати велику вагу дверного полотна. Металеві двері з заздалегідь підготовленими отворами під петлі, і фурнітура продаються комплектом, тому що зробити ніші в металі самому проблематично. Тому, купуючи двері, звертайте увагу на вид петель.

Регулювання прихованих петель

Регулювання зводиться до того, щоб встановити однакові зазори по всьому периметру між полотном і коробкою. Приховані петлі дають можливість налаштувати роботу двері без її демонтажу.

Регулювання проводиться в трьох площинах з допомогою спеціальних шестигранних ключів:

Регулювання прихованих петель в дверях: як зробити самому

  • по висоті – встановлює величину зазорів вгорі і внизу двері;
  • по горизонталі – допомагає вирівняти дверне полотно щодо коробки і зробити зазори рівними;
  • за притиску – вона здійснюється за допомогою повертання регулювального ексцентрика і дозволяє встановити рівномірний притиск полотна до коробки по всьому периметру дверей.

Величина регулювання у петель різних виробників буде відрізнятися. Вона може складати від 1 до 5 мм.

Після того, як регулювання завершена, встановлюються декоративні пластини, які приховують кріпильні болти і регулювальні отвори.

Як змастити приховані петлі

З часом може виникнути необхідність змастити приховані металеві петлі. Зробити це краще машинним маслом, яке можна купити в будь-якому будівельному магазині. Воно впорскується між тертьовими деталями з допомогою масельнички або шприца, а надлишки витираються м’якою тканиною.

Регулювання прихованих петель в дверях: як зробити самому

Можливість установки на міжкімнатні двері прихованих петель з’явилася не так давно. Ті, хто порівнював їх з більш звичними зовнішніми петлями, не сумніваються в тому, що вони краще і зручніше в експлуатації. Все, що потрібно в процесі використання – це вчасно їх змастити.

Главная / Фурнітура / Регулювання прихованих петель в дверях: як зробити самому
Вверх