Арка в інтер’єрі здатна не тільки грамотно зонувати простір, але і додати йому респектабельний вигляд.…
Кодові замки на дверях: механічні і електронні
З того моменту, коли люди придумали першу двері, стільки ж часу вони ламають голову над тим, як ці двері убезпечити від вторгнення непрошених гостей. Замки існують з давніх часів, і їх конструкція і механізми практично не змінилися, а от нові технології пішли далеко вперед, що відбилося і на удосконалення замків. Кодові замки з’явилися нещодавно, але вже придбали велику популярність завдяки їх простоті і підвищеної надійності щодо звичайних замків. Зламати кодовий дверний замок набагато складніше, ніж звичайний механічний.
Налаштувати кодовий замок на вхідні двері своїми руками не складно. Для цього не потрібно мати спеціальні технічні знання, а досить уважно прочитати інструкцію. Головною перевагою будь-якого кодового замку є те, що для користування таким замком не потрібен ключ. Замість нього використовується спеціальний набір цифр – цей шифр і є ключем для кодового замка. Розглянемо докладніше види кодових замків, способи їх монтажу і налаштування своїми руками.
Всі кодові замки діляться на два виду: висячі і врізні. Навісні замки зазвичай використовуються на дверях господарських і виробничих приміщень, а врізні – на вхідних і міжкімнатних дверях. В цілому, відрізняються вони тільки методом установки замку. Також всі кодові замки поділяються за способом управління механізмом, що защіпається. Бувають механічний і електронний (або магнітний) замки.
Механічний кодовий замок на двері
Механічні замки, в свою чергу, класифікуються по виду пристрою. Вони бувають кнопкові, роликові і поворотні. Кнопковий кодовий механізм найбільш поширений в масовому використанні, наприклад, на дверях у під’їзди. Кодовий механічний замок на двері – це, мабуть, самий бюджетний варіант кодового замка. Але він має один істотний недолік: з часом кнопки мають властивість стиратися і западати, тому досвідченому зломщикові не складе труднощів підібрати правильну комбінацію. Зате є і перевага в тому, що код можна легко змінити, не змінюючи все пристрій цілком. Роликові і поворотні механічні кодові замки, в основному, застосовуються на дверях сейфів, банківських сейфів, кейсів. Основна перевага механічних кодових замків полягає в тому, що для них не потрібно ключа і дублікатів, і доступ до входу обмежується тільки тими особами, які знають комбінацію коду.
Пристрій механічного кодового замка
Особливістю механічних кодових замків є те, що у них немає замкової щілини, що забезпечує його високу надійність і зменшує ймовірність злому. За допомогою певної кодування циліндрів або роликів, вбудованих в замок, можна налаштувати код-ключ своїми руками або змінити заводські налаштування. Встановити механічний кодовий замок можна на будь-які двері – металеву, пластикову або дерев’яну. Монтаж кодового замка на вхідні двері теж нескладно зробити своїми руками. При цьому товщина дверного полотна, бажано, повинна бути не менше 3 див.
Інструкція по установці механічного кодового замка своїми руками:
- визначаємо ширину полотна і підбираємо відповідний запірний механізм;
- робимо розмітку точки, де буде встановлюватися замок і кодова панель;
- за допомогою дриля робимо отвори в дверному полотні для корпусу замку;
- прикріплюємо кодову панель;
- збираємо механізм замка;
- монтуємо і фіксуємо всі збірні частини механізму;
- налаштовуємо кодову комбінацію і перевіряємо пристрій на справність.
Електронний або магнітний кодовий замок на двері
Електронні кодові замки також можна розділити на 2 види: кнопковий з електронним управлінням і магнітні кодові замки. Електронний кодовий замок крім кнопкового коду має ще й віддалене електронне управління. Такий тип замку часто використовується в домофони і на вхідних дверях з охоронним автоматизованим пунктом пропуску, але може бути встановлений і на міжкімнатні двері. Магнітний замок має спеціальний магнітний ключ або картку, на якій зберігається кодова комбінація. Цей вид замку вважається найбільш безпечним, так як зламати такий магнітний код досить складно.
Пристрій магнітного кодового замку працює від електромагнітного імпульсу, що передається дистанційно на пульт управління. Однак, магнітний замок має свій недолік. При відключенні джерела електроживлення такий замок або блокується, або відключається. Тому важливо, щоб у магнітного кодового замка на дверях був свій джерело безперебійного живлення або можливість ручного відмикання замка.
Як налаштувати кодовий замок на двері своїми руками
В цілях безпеки рекомендується проводити перекодування кодового замка на вхідні двері не рідше 1 рази на місяць. Це легкий і швидкий процес, при наявності вбудованого секретного механізму і розуміння його дії. Щоб переналаштувати кодування циліндрів замку своїми руками, не потрібно розбирати заново весь пристрій. Для цього використовується спеціальне пристосування, яке впливає безпосередньо на секретну частину замку і вводиться через спеціальне гніздо в лицьовій частині дверей. При проведенні перенастроювання двері повинна бути відкритою, а всі ригелі обов’язково висунуті до упору. Потрібно провернути ключ за годинниковою стрілкою, потім вставити новий ключ і сховати ригелі всередину за допомогою нового ключа. Якщо операція пройшла успішно, то замок буде реагувати тільки на новий ключ або на код. Якщо ж є сумніви щодо правильності дій, то краще звернутися до майстра, який розповість, як правильно поводитися з замком.