Як зняти і розібрати замок міжкімнатних дверей

Для того, щоб краще зрозуміти як зняти дверний замок, потрібно навчитися визначати їх види.

  • Засувка. Вона встановлюється для закриття міжкімнатних дверей зсередини, а зовні пристрою знаходиться свердловина замку або заглушка. Такий замок нерідко встановлюють в міжкімнатної двері санвузла або житлового приміщення.
    Як зняти і розібрати замок міжкімнатних дверей
  • Фалевою замок з ручкою. Він також монтується в міжкімнатну двері, але служить тільки для її короткочасного закриття. Натискання ручки такого замку відсуває язичок механізму. Особливим видом фалевого замку є поворотна ручка-ноба. Такою ручкою, забезпеченою вбудованим замком та фіксатором, можна додатково блокувати дверне полотно.
    Як зняти і розібрати замок міжкімнатних дверей
  • Запірний механізм з секретом. Такий замок встановлюється у вхідних або міжкімнатних дверей квартири або будинку. Для міжкімнатних дверей вибирають прості моделі запорів. Найбільш популярні механізми з секретом – це сувальдні і циліндрові замки.
    Як зняти і розібрати замок міжкімнатних дверей

Розглянемо, як демонтувати кожен з перерахованих вище замків.

Замок-засувка

Для розбирання цього механізму спочатку слід зняти його частину, що знаходиться на фронтальній стороні дверного полотна. З боку розташування заглушки потрібно відкрутити ковпачок з декоративним оформленням. Після цього можна буде побачити кріпильні гвинти пристрою. Їх потрібно відкрутити і акуратно вивільнити механізм.

Щоб витягти замок, потрібно акуратно проштовхнути його внутрішню частину, попередньо знявши торцеву пластину. При заміні замку буде необхідно зняти з дверної коробки відповідну пластину.

Замок з ручкою

Це простий і досить поширений варіант запірних пристроїв. Такий замок може бути виконаний у вигляді простої засувки, а також представляти більш складний пристрій, що вимагає наявності ключа.

Перед тим, як розібрати дверний замок, спочатку потрібно зняти ручку. Це можна зробити, якщо з допомогою ключа-шестикутника або викрутки відкрутити бічній або нижній гвинт. Потім слід зняти декоративну накладку і викрутити гвинти кріплення. Після зняття ручки з осьовою частиною відкриється доступ до механізму пристрою.

Як зняти і розібрати замок міжкімнатних дверей

Для розбирання замку потрібно відкрутити 2-4 гвинти, які утримують пластину на торцевій частині. Потім слід витягти всі деталі і язичок замку. Для цього достатньо проштовхнути їх усередину, а потім дістати з дверного полотна через отвір в місці розташування ручки.

Несправність ручки замку є частою проблемою у пластиковій двері. Вона може зламатися або з причини зносу прийти в повну непридатність. Полагодити ручку такий двері не можна, її можна тільки замінити. Для вилучення ручки з полотна пластикових дверей потрібно відсунути пластину її заснування, під якою розташовані два болта. Після відкручування ручку пластикової двері можна витягти з отвору і замінити новою. Після цього слід встановити на своє місце пластину.

Замки із секретом

У вхідних або міжкімнатних дверей часто встановлюється замок має більш складний пристрій і припускає використання ключа. Мова йде про замки циліндрового і сувальдного типу.

Щоб зняти циліндровий замок врізний, необхідно зняти його лицьову частину і звільнити пластину з торця корпусу. Після цього потрібно викруткою або іншим подібним інструментом акуратно висунути замок для його подальшого вилучення з торця дверей.

Як зняти і розібрати замок міжкімнатних дверей

Сувальдний замок врізний витягується з дверей ще легше. Щоб його дістати, слід звільнити пластину і просунути механізм до краю дверей. Якщо замок буде виступати за нього хоча б на 0,5 см, корпус можна буде підхопити руками або зачепити за допомогою викрутки. Роботу потрібно проводити обережно, щоб уникнути пошкодження деталей замка.

Як демонтувати замок вхідних дверей

Якщо на вхідних дверях встановлений накладній замок, то він знімається дуже просто. Для цього буде потрібно вивернути кріпильні болти по обидва боки механізму. Після видалення болтів замок зніметься без проведення яких-небудь додаткових маніпуляцій.

Як зняти і розібрати замок міжкімнатних дверей

Коли у двері вставлений врізний замок, її зняття може бути здійснене за двома варіантами. Один з них передбачає відкручування диска, який складається з двох частин. Після його прокручування на 20 градусів і подальшого відділення можна буде побачити два кріпильних гвинта. Їх відкручування дозволить легко витягти замок з полотна дверей. Однак такі кріплення трапляються у поодиноких випадках.

Як зняти і розібрати замок міжкімнатних дверей

За іншим варіантом демонтаж замку проводиться з використанням спеціального стрижня. Замок має з боку кнопки біля основи ручки невеликий отвір. У нього потрібно вставити круглий стрижень зразок шила і вийняти ручку. Далі, як і в першому випадку, відкривається диск, але цілісний. Його слід крутити акуратно, щоб уникнути пошкодження.
Як зняти і розібрати замок міжкімнатних дверей

Також кріпильні болти можуть перебувати в районі розташування ригелів з внутрішньої сторони дверей. Всі болти слід відкрутити, звільнити і витягти запірний механізм. Якщо він туго пересувається, його краї можна змастити маслом. Після такої процедури витяг замку значно прискориться.

Розбирання замку вхідних дверей

Як зняти і розібрати замок міжкімнатних дверей

Розуміючи як розібрати замок, ця робота складною не здасться. Все тут дійсно просто. Потрібно зняти верхній корпус, поступово висуваючи засув з опорним механізмом. Вручну витягуються всі дрібні деталі, в тому числі і пружинки. При цьому необхідно граничне увагу для того, щоб запам’ятати послідовність, в якій розбирався врізний замок, яка деталь і в якому місці стояла спочатку. Адже при необхідності складання замку доведеться відновлювати, покладаючись на свою пам’ять. Замків існує величезна кількість, і кожна модель має свої особливості пристрою. Для полегшення праці можна навіть накреслити на аркуші паперу схему замку і згодом орієнтуватися на неї в процесі роботи.

Главная / Фурнітура / Як зняти і розібрати замок міжкімнатних дверей
Вверх