Чому не можна спати ногами до дверей: міфи і забобони

Всі знають про існування забобони, що не можна спати ногами до дверей. Самі в це вірять, інші – ні. В принципі, як ставити ліжко – справа кожного. Але не всі знають, чому не можна спати ногами до дверей. Найбільш актуально було вірити в містичні речі в ті часи, коли люди не знали, як пояснити ті чи інші події і зв’язували їх між собою, в результаті чого і народжувалося або «позитивне» або «негативне» забобон. Наприклад, давні люди не могли пояснити такі природні явища, як грім і блискавка і ототожнювали це з Божою карою.

Чому не можна спати ногами до дверей: міфи і забобони

Але якщо багато таємниць природи і людства вже відкриті, то чому не можна спати ногами до дверей і зараз? Досі вважається, що спати ногами до дверей не можна, тому що таким чином виносять покійника. А з часів Скандинавії вважалося, що сон – коротка смерть. Коли людина спить, його душа виходить з тіла, і якщо вона буде подорожувати через вихід, то людина помре.

Чому не можна спати ногами до дверей: міфи і забобони

Для багатьох сучасних людей містика і те, що ліжко потужна енергетична рамка – всього лише забобони. А деякі стають забобонними лише, коли дізнаються, що саме «те» або «це» робити не можна. І всі біди звалюють на той факт, що погано сплять. Проте, психологи стверджують, що така поведінка властива особливо вразливим людям, тому що підсвідомо вони починають відчувати себе незахищеними і рекомендують їм зміцнювати нервову систему.

чи Можна спати ногами до вікна

Спати ногами до вікна можна. Навіть якщо відкинути всі забобони і забобони, спати головою біля вікна можна ще й з тієї причини, що є ймовірність застудитися. Можна спати ногами до вікон, тому що в вікна люблять заглядати злі духи і проникати в голови людей. А так як голова далеко, їм до неї не добратися. Повернемося до Скандинавії, де вважалося, що портал душ і світу мертвих знаходиться на порозі дверей. Якщо спати головою до вікна, а ногами – до виходу, то за ноги легше витягнути живої людини і тим самим приректи його на смерть.

Чому не можна спати ногами до дверей: міфи і забобони

Однак, є ще одна версія, яка спростовує сказане раніше. І вона також пішла з давніх-давніх часів, коли люди намагалися рятуватися від злих духів. Це марновірство забороняло спати ногами до вікон. Полягало воно в наступному: якщо двері – це портал на мерцям, то якщо спати головою до вікон, то вона буде знаходитися далі від виходу і, коли померлі душі будуть хапати людину за ноги, він прокинеться і вижене їх.

Також категорично не можна ставити ліжко так, щоб вона знаходилася на лінії «вікна-двері».

чи Можна спати ногами до ікон

Щоб зрозуміти, чи дозволяється ставити ліжко так, щоб спати ногами до ікон, потрібно запитати служителів церкви. Вони впевнені, що так. Тому що візуально людина завжди буде бачити ікони – коли прокидається і перед сном. При цьому віруючому буде зручно молитися. Священики взагалі заперечують існування прийме і вважають, що вони починають збуватися тільки тоді, коли в них починають вірити. Якщо ж не звертати на них увагу і покладатися тільки на допомогу згори, то зло не проникне в наші уми і душі. І як розташовувати ліжко – не має значення. Віра в прикмети – сумнів в те, що Бог піклуватися про людей, це вираз малодушності. Коли людина вірить у прикмети, він починає будувати своє життя, спираючись на них, забуваючи про заповідях Божих.

Чому не можна спати ногами до дверей: міфи і забобони

Забобони будуть існувати завжди, так само як і люди, які будуть з ними погоджуватися, і ті, які будуть їх заперечувати. Однак, як розташовувати ліжко в кімнаті і чи можна спати ногами до виходу, вікон, ікон чи ні – особиста справа кожної людини, так само як і право на те, у що вірити.

Главная / Фурнітура / Чому не можна спати ногами до дверей: міфи і забобони
Вверх