Зістарювання дерева в домашніх умовах

Додати предмету інтер’єру кілька десятків років буквально за кілька хвилину можна за допомогою металевої щітки. Зміст цього способу в тому, що такий інструмент дозволяє видалити м’які волокна, які приховують річні кільця. Ці кільця як раз і створюють відчуття того, що матеріалу багато років, але ще до того, як намагатися переробляти міжкімнатні двері, слід зрозуміти техніку видалення. Добре, якщо в будинку залишився такий же матеріал – на ньому можна потренуватися зробити рельєф. Дерев’яні вироби можуть оброблятися в домашніх умовах і за допомогою дротяної щітки, яка вставляється в дриль. Потрібно розуміти, що далеко не всі породи дерева можна видозмінити таким способом. Під заборону потрапляє бук, груша, вишня. Щоб ефект був поліпшений, після видалення волокон слід переходити до патинування. Береться фарба темного кольору. Фарба наноситься на оброблену щіткою двері, після чого її дуже швидко потрібно витерти. За цей час встигнуть прокраситься тільки пори. Якщо все буде зроблено правильно, то річні кільця стануть яскраво вираженими. Фінальним кроком зістарювання, виконаного штучно, є лакування поверхні.

Зістарювання дерева в домашніх умовах

Хімічні речовини для зістарювання дерева

Якщо попередній метод комбінував механічний і хімічний вплив, то тут більшою мірою буде застосовуватися саме хімія. Якщо двері або інший обраний предмет інтер’єру виконаний з листяної породи, то потрібно знати, що там містяться дубильні речовини, на які справляє певний вплив нашатирний спирт. В такому випадку обрана поверхня обробляється нашатирним спиртом, що стане причиною помітного потемніння дерева. Виконати це в домашніх умовах досить просто, але попередньо слід провести обробку поверхні звичайної наждачкою, інакше залишилася бруд не дасть отримати потрібний вид. Ефект буде схожий на попередній спосіб, так як і структура і колір стане такими, як ніби дереву дуже багато років. Сам відтінок вийде сірим. Додати матеріалу зістарений вигляд можна використовуючи в роботі фарбу. Сенс у тому, щоб зробити імітацію вицвілій фарби. Для цього потрібно виконати наступне:

Зістарювання дерева в домашніх умовах

  1. Підібрати тон головного шару. Він може бути яким завгодно, але потрібно дивитися на те, який відтінок мали дерев’яні двері спочатку.
  2. Тільки після висихання основного шару настає черга білої фарби. Коли частково підсохне і вона, потрібно виконувати затірку поверхні. Через білий шар має чітко проглядатися головне покриття.

Міжкімнатні двері, виготовлені з деревини, також можна штучно зістарити за допомогою кракелюрного лаку, який створить ефект тріщин. Спочатку наноситься лак, а вже на нього – фарба. На вигляд буде здаватися, що двері пофарбували давно, хоча зробили це кілька днів тому. Додати матеріалу віку можна, користуючись морилкою. На деяких ділянках вона залишається, на деяких вона змивається. У підсумку вийде, що певні області будуть більш темними. Вже після нанесення морилки на матеріал наносять шар бензину, хоча підійде і звичайний спирт. Закінчити розпочате допоможе шелачний грунт, який закладається в пори деревного матеріалу.

Термовоздействие для зістарювання дерева

Дерев’яним матеріалів можна надати зістарений вигляд у домашніх умовах – для цього можна застосувати метод обпалення. Підійде паяльник або паяльна лампа. Під час руху інструменту можна імпровізувати, так як особливої техніки тут немає. Потрібно намагатися створити візерунки, що нагадують сучки і текстуру. Штучно зістарений матеріал знайде привабливий вигляд тільки тоді, коли металевою щіткою буде видалено отриманий нагар, крім того, завдяки такій обробці, загальна структура стане набагато більш грубою. За традицією, двері потрібно залакувати, а якщо отримана структура здається недостатньо чіткою, то виділити її допоможе морилка. Тут потрібно пам’ятати про акуратності дій, адже дерев’яні двері зіпсувати не так вже і складно.
Зістарювання дерева в домашніх умовах

Альтернативні методи отримати ефект старовини

Отримати в домашніх умовах зістарений деревний матеріал має сенс тоді, якщо є бажання зробити міжкімнатні двері більш старими на вигляд, але далеко не завжди під рукою може бути та ж фарба, морилка або паяльна лампа. Тоді варто застосувати шевський крем. Він втирається між волокон. Ефект проявляється дуже швидко, хоча метод більшою мірою підходить для більш дрібних предметів, наприклад, для декоративної скульптури або садової статуї. Саме для дверей добре підходить парафін, дозволяє штучно перетворити дерев’яні двері в вінтажний предмет інтер’єру. Тільки тут є одне уточнення – двері вже повинна бути пофарбована в домашніх умовах під стиль старовини. Вже після цього потрібно переходити до наступного:

  1. Першим етапом є обробка поверхні парафіном – це зробить двері потертій, що додає їй кілька років.
  2. Далі слід нанесення фарби, причому її відтінок повинен значно відрізнятися від основного шару.
  3. Тепер можна братися за зняття шару парафіну і за подальшу шліфування.
  4. Фінальним покриттям стане віск, обробка яких відбувається тільки після того, як деревна поверхня буде тонована морилкою.

Зістарювання дерева в домашніх умовах

Додати дереву років можна і створенням слідів життєдіяльності комах. Виконуються вони вже перед самою фінальною обробкою, а зробити отвори можна тієї ж дрилем. Деякі предмети, наприклад, стельову балку, можна обробити сокирою, просто роблячи зарубки. Процес старіння виділяється тим, що багато віддається на відкуп майстру, дозволяючи йому застосовувати свою фантазію в роботі.

Главная / Декор / Зістарювання дерева в домашніх умовах
Вверх