Прикраса арки в квартирі: фото інтер’єрів

Зі стрімким входженням в інтер’єрну моду квартир-студій і об’єднаних просторів з ефектом візуального зонування, різноманітні арки стали невід’ємним атрибутом багатьох інтер’єрів.

Спочатку цей архітектурний елемент будівельники зводили як перекриття для наскрізних та глухих отворів в стінах, а також з метою створення бічного розпору, але сучасні дизайнери поглянули на нього зовсім по-новому і тепер дуже часто використовують арочне обрамлення в якості декоративного елемента під час реалізації різних дизайн-проектів.

7 способів, як облагородити арку в квартирі

Якщо у вашому будинку або квартирі вже є арка, ви цілком можете навіть без допомоги фахівців оригінально прикрасити її, зробивши виразним акцентом в загальній інтер’єрної композиції.

Пропонуємо кілька простих способів обрамлення арок, які можна реалізувати своїми руками:

  • обклеїти фактурними шпалерами або шпалерами з оригінальним малюнком;
  • викласти натуральним або штучним каменем;
  • облагородити з допомогою установки накладок з цінних порід дерева навколо отворів;
  • оформити декоративною штукатуркою;
  • пофарбувати і нанести трафарет;
  • облицювати навколо отвору мозаїкою або дзеркальною плиткою;
  • обделать молдингами з поліуретану;
  • задекорувати ліпниною.

Прикраса арки в квартирі: фото інтер'єрів

Будь-який з наведених варіантів не вимагає наявності спеціальних знань або особливих навичок – досить точно визначитися зі способом декору арок в квартирі і перед початком роботи запастися самою необхідною інформацією, витратними матеріалами та інструментами. У таких випадках добре допомагає перегляд декількох відеоуроків, в яких розкриваються секрети того чи іншого виду будівельних робіт або технологічних процесів.

Доступний і недорогий спосіб прикрасити арки – обклеювання шпалерами

Ефектний і, в той же час, доступний абсолютно кожному варіант оформлення прорізів, – це обрамлення арок шпалерами. З цією метою можна поклеїти фактурні, кольорові шпалери або ж обклеїти арку полотнищами з оригінальним, привертає увагу принтом. Дуже життєрадісно виглядає на нейтральному тлі стін проріз, обклеєний яскравими шпалерами. Головне – грамотно підібрати колірне рішення, що перегукується за колірною гамою з іншими інтер’єрними акцентами в квартирі, наприклад, текстилем. Допустимо в процесі обробки отвору поклеїти кілька різних видів шпалер або, якщо у квартирі є кілька арок, обклеїти їх контрастними шпалерами, але при цьому бажано, щоб вони були з однієї колекції або просто ретельно підібрані один до одного.

Прикраса арки в квартирі: фото інтер'єрів

Якоїсь особливої інструкції з приводу того, як обклеїти арку шпалерами, немає. Головне, строго слідувати загальним рекомендаціям щодо наклеювання саме того виду шпалер, який ви придбали. Зазвичай їх пишуть на кожному рулоні. Також кілька корисних порад про те, як поклеїти арку шпалерами, можуть дати продавці магазинів, що торгують шпалерами.

Прикраса арки в квартирі: фото інтер'єрів

Для обрізання надлишків при наклеюванні шпалер краще всього використовувати великий макетний ніж, але підрізати краї полотнищ бажано лише після того, як висохне клей, оскільки розмокла папір може просто рватися під лезом, і в підсумку виконана робота буде виглядати неакуратно. Торці обклеєною арки бажано захистити спеціальним гнучким профілем з пластику, інакше існує ризик, що на виступаючих кутах шпалери швидко обтреплются. Не зайвим буде запастися використаними при обклеюванні шпалерами на майбутнє – зайвий рулон завжди знадобиться, щоб оновити замаравшееся місце, не переклеивая всю арку повністю.

Обрамлення арочного отвору каменем або дерев’яними накладками

В класичному або актуальному сьогодні еко-інтер’єрі будуть дуже доречні арки з декоративного каменю, а також конструкції, оформлені цінними породами дерева.

Великий плюс декорування каменем в тому, що їм можна облагородити отвір будь-якої форми – від простого прямокутного до напівкруглого і навіть асиметричного. З дерев’яними накладками доведеться важче – не всяка столярна майстерня має необхідні потужності та обладнання для роботи з гнутим деревом, тому якщо такого майстра і вдасться знайти, то його послуги обійдуться набагато дорожче звичайного.

Щоб знизити вартість обладнання арки з каменю, можна використовувати замість натурального для викладки отвору штучний матеріал, який не тільки виглядає не гірше справжнього, але і має велику зносостійкість.

Прикраса арки в квартирі: фото інтер'єрів

В обох випадках перш, ніж приступати до оздоблення арок і прорізів, необхідно ретельно підготувати поверхню для декорування, вирівнявши її і забезпечивши максимальну симетрію відносно осі (крім асиметричних конструкцій), так як декор зробить початкові будівельні огріхи ще більш помітними, якщо їх вчасно не усунути.

Декор арки з допомогою ліпнини і поліуретанових елементів

Красиві арки в квартирі можна зробити за допомогою таких декоративних елементів, як ліпнина з гіпсу, пінопласту або молдинги з поліуретану. Але тут слід бути дуже обережними: такий декор для арки підходить тільки в тому випадку, якщо весь інтер’єр в квартирі витриманий в таких стилях, як бароко, рококо, бідермейер. Погодьтеся, цей варіант оформлення буде виглядати дуже безглуздо, якщо все житло оформлено, наприклад, в стилі кантрі, лофт або мінімалізм.

Прикраса арки в квартирі: фото інтер'єрів

У спеціалізованих магазинах продається вже готова ліпнина для арки: розетки, багети, фризи, молдинги, які всього лише потрібно грамотно підібрати, гармонійно розмістити на площі отвору, приклеїти, зашпаклювати і пофарбувати. Склався стереотип, що ліпний декор обов’язково повинен бути білим, але це цілковита помилка. Елементи можна пофарбувати в будь-який колір, хоча найбільш благородно у класичних інтер’єрах виглядає ліпнина, пофарбована під золото, срібло або бронзу з ефектом старовини (нерівномірне фарбування поверхні, що створює ілюзію потертості).

Прикраса арки в квартирі: фото інтер'єрів

Міркувати про те, як облагородити арку, можна ще на кількох сторінках. Кращий рада в даному випадку – озброївшись фотографіями вподобаних прикладів оформлення прорізів, включити свою фантазію і не боятися експериментувати, і тоді точно все вийде.

Главная / Декор / Прикраса арки в квартирі: фото інтер’єрів
Вверх