Серцевина циліндрового замку – це частина його механізму, в якій прихований секрет, що складається з…
Як повісити підкову в будинку над вхідними дверима
З усіх відомих прикмет та оберегів, що приносять щастя, підкова, мабуть, є найбільш привабливим предметом. Випадково знайти справжню підкову в наш комп’ютерний вік не так просто. Але якщо цей сакральний предмет все-таки потрапив до вас у руки, то ви дійсно відчуєте себе щасливчиком. Справжня підкова,
важка, залізна, потерта, виглядає просто приголомшливо, нехай вас не бентежить бруд або іржа на цьому предметі. Все це легко миється, чиститься, змащується, а в результаті – залишається річ, буквально просочена дивовижною енергетикою металу, яка ще зовсім недавно дзвеніла під сильним кінським копитом.
Як з’явилося повір’я про щасливе оберіг
Слов’янські корені прикмети про підкову на щастя йдуть у ті часи, коли основним засобом пересування були коні. Для багатьох людей кінь у господарстві було недозволеною розкішшю і нездійсненною мрією. Не дивно, що власники коней сприймалися як щасливчики, були людьми заможними, щасливими, забезпеченими. Залізна підкова, що потрапила в руки бідняка, мимоволі викликала в нього почуття причетності до бажаних благ, давала надію притягти до себе достаток.
Існує легенда, яка містить повчання: «хто знайде підкову на дорозі, слід в будинку її залишити, щоб вона сторожем біля входу служила. Знахідка щастя привадит, горе відвадить. Достаток і здоров’я притягне, недобрим людям дорогу заступить. Її треба любити, як рідну матінку, і почитати, мов рідного батечка».
Символізм давніх тотемів
Вельми переконливою версією, чому підкова наділена магнетизмом тяжіння щастя, полягає в символізмі тварини, з яким вона пов’язана. Кінь здавна вважається символом достатку, мудрості, інтелекту, влади. Її зображення містять герби багатьох країн. У слов’янській традиції вона символізувала Сонце, родючість, силу.
У російському фольклорі саме кінь є магічним помічником головного героя, його порадником і спасителем. Це билинний кінь російського богатиря Добрині Микитовича – Бурушка, казковий Сівка-Бурка, Ершовский Коник-Горбоконик, Птах-трійка, Золотий кінь. З найдавніших часів Русь ототожнювала себе з образом коня.
Підкова, як предмет кінської амуніції, поєднує в собі 2 сакральних сили: заліза і коні. Залізо є сильним оберегом. Той же фольклор рясніє міфами і переказами про те, як богатирі, озброєні залізними мечами і булавами звільняли Русь від нечисті.
Як вішали підкову над вхідними дверима наші предки
Слов’янський символ щастя має специфічну вигнуту форму з півкругом і двома кінцями. З такою формою пов’язана традиція, згідно з якою потрібно підвісити цей предмет над вхідними дверима будинку, з зовнішньої сторони.
Якщо говорити про старовинної автентичної традиції наших предків, то вони не прибивали талісман, а вішали його на цвях. Це означає, що звичайний цвях прибивался над вхідними дверима, а на ньому повинна була висіти підкова кінцями вниз. Так утворювалася вхідні рамка, властивістю якої було переміщення енергії кожного вхідного гостя – з одного кінця в інший. З чим завітав гість на поріг будинку (з добром або злом) і отримав назад. Вважалося, що на лихої людини оберіг просто впаде з цвяха над дверима.
Сучасні традиції
Багато традиції з часом отримують нове тлумачення. Це пов’язано найчастіше з спробами поєднати в тому чи іншому символі різні культури, традиції, релігії. Подібна практика має місце і в питанні, як правильно вішати підкову. Давньослов’янські язичницькі звичаї переплітаються тут з привнесеними принципами фен-шуй.
Кінський «талісман на удачу», на думку прихильників фен-шуй, правильніше повісити «кінцями вгору». Перевернуте півкруг вони ідентифікують з символом повної чаші, тому радять прибити її над вхідними дверима зсередини. Мається на увазі, що в будинку буде благ «повна чаша», оскільки талісман буде залучати потоки енергії багатства.
Кожна господиня чи господар має право сам вирішувати, як повісити підкову. Єдина порада: якщо вона буде імітувати чашу, то всередині півкруги слід прикріпити символи достатку: зображення цінностей, монетки. Тоді чаша в будинку повинна наповнюватися швидше.
Де взяти талісман
В ідеалі, звичайно ж, було б повісити над дверима справжню залізну підкову, загублену конем, знайдену вами на дорозі. Однак це малоймовірно, тому оберіг можна просто купити. Краще, якщо це буде предмет, максимально ідентичний справжньому. Втім, якщо ви дійсно щиро вірите в магію оберега, то навіть сувенірний талісман буде працювати для вашого блага, адже віра здатна творити чудеса!
Якщо ви вже вирішили, як вішати підкову, то обов’язково проведіть ритуал активації щастя:
- Запалюєте 5 церковних свічок.
- У центр кладете сувенір.
- 3 рази вимовляєте: «Підкова на щастя, подаруй рабі Божій (ім’я) щастя».
Поставивши талісман над дверима будинку, вимовте змова:
Залізну підкову прибиваю,
Вогнище свій від лихого ока закриваю.
Залишся, хвацько, за порогом,
Воцарись в будинку Благодать від Бога.
Слово моє так міцно. Амінь.